Артпроєкт «ПАМ’ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL» художниці Ірини Акімової

0
316

Столична культура поступово  виходить із стану Новорічного анабіозу : розпочинаються довгоочікувані арт-прем”єри.  Однією із найбільш резонансних подій січня 2022 року українські мистецтвознавці та арт-критики називають артпроєкт відомої української художниці Ірини Акімової  «ПАМ’ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL». Цей вернісаж відбувся у залах музейно-виставкового центру «Музей Києва» ( вул. Б. Хмельницького, 7)  13 січня.

   

Артпроєкт «ПАМ’ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL», координатором якого є Варвара Сухенко, представляє ретроспективну виставку сучасної київської художниці Ірини АКІМОВОЇ, в якій зібрані її роботи з кількох проєктів останніх п’яти років. Це роки активного творчого пошуку та становлення власного почерку. «Фарби та образи в її картинах розвиваються так само динамічно, як і сама художниця. Ірина пропонує глядачеві цікаві теми, оригінальний погляд на світ, підіймає соціальні питання, які народжують різні інтерпретації та суперечки», — зазначає народний художник України Олег Пінчук.

         

Художниця вкладає у роботи частинку своєї життєвої філософії. Це принципи неприйнятності насильства, пошуку конструктивного компромісу й толерантності до іншої думки (проєкти МАДОННА, ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ, РИТМИ ЕПОХИ), співпереживання чужого болю (проєкти П’ЯНИЦЯ, ВІКНА), аналізу суперечностей нашого внутрішнього світу (ЗА ЛАШТУНКАМИ), індивідуальності вираження та сприйняття базових людських емоцій (МУЗИКА). «Тож і її картини – втілення та віддзеркалення нашого нервозного, розхристаного, непередбачуваного та «прекрасного» часу, тимчасові проблеми якого помітніші, аніж довготривалі здобутки та явні переваги», — каже мистецтвознавець Олег Сидор-Гібелинда.

       

Для Ірини АКІМОВОЇ характерний «exercices de style» — вона сміливо експериментує з різними напрямками та стилями. У її проєктах безпосередня імпресія сусідить із експресіонізмом і стилізованим кубізмом (ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ), а незвичайні абстракції (МУЗИКА, ПОРИ РОКУ) змінюються сюрреалістичними мотивами (КВІТКОВЕ ЛІБРЕТО). І кожна робота — це оригінальний авторський погляд, пронизаний неспокоєм, пошуком і запереченням того, що ще вчора видавалося безумовним. «Кожен мій проект це відбиток реального світу, що пройшов крізь мою душу і залишив там назавжди свій слід. Це нова частинка мого внутрішнього Я, маленький крок у вічному пошуку незвичайного у звичайному…», — ділиться мисткиня.

         

Ірина використовує широкий набір жанрово-видового інструментарію. У її проєктах різні форми гармонійно поєднуються і доповнюють один одного. Персональною родзинкою авторки є поєднання візуального мистецтва з музикою та поезією. Тому в проєктах часто живопис, інсталяції, перформанс постають перед глядачем разом з її власними віршами (МАДОННА, МАСКИ). Глядач бачить і одночасно чує звернення до нього. А у проєкті МУЗИКА живопис народжувався з музики, прагнучи передати лінією і кольором гармонію музичних історій.

         

За плечима мисткині дев’ять персональних та майже 40 колективних виставок в Україні та за кордоном, успішна участь у престижних міжнародних аукціонах сучасного мистецтва (Філліпс в Лондоні, Тimaxart). Вона веде активну кураторську діяльність в рамках Української асоціації жіночих досліджень у мистецтві, де вона виступає лідеркою. Запрошуємо зазирнути у світ створених нею образів. Вони можуть сподобатися чи не сподобатися, але не залишать байдужими.

Партнери виставки: Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA).

Виставка Ірини Акімової триватиме до  30 січня 2022 року.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Ірина Михайлівна Акімова київська художниця, представниця сучасного мистецтва. Народилася в Харкові, закінчила Харківський державний університет, кандидат економічних наук, доцент. Директорка громадської організації Аналітичний і культурний центр «Нова соціально-економічна політика» (АЦ НОСЕП). Викладала в українських і зарубіжних університетах, займалася науковою роботою.. Має значний досвід роботи як політична й державна діячка..

Членкиня Національної спілки художників України. Займається живописом та інсталяціями. Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. Провела п’ять персональних виставок. Її роботи прикрашають колекції Музею художніх колекцій в м. Шанхай (Китай), Музею української культури в м. Свидник, (Словаччина, філія Національного музею Словаччини), а також українські та європейські приватні колекції. Організаторка та кураторка виставок сучасного мистецтва в Україні і за кордоном.

Ірина Акімова є засновницею і лідеркою громадської організації «Української Асоціації Жіночих Досліджень в Мистецтві» (Ukrainian Association for Feminine Research in Arts/UAFRA), яка з 2017 року працює в складі Аналітичного та культурного центру «Нова соціально-економічна політика» (АЦ НОСЕП).

Більше про Ірину АКІМОВУ та її каталог робіт можна дізнатись, перейшовши на сторінку Сайт:https://uafra.com.ua/galereya-iriny-akimovoj/ob-avtore

Фейсбук:https://www.facebook.com/iryna.akimova.39

Інформація – організаторів виставки

Фото – Владлена Мор та Анатолій Казанір

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я