Не дамо шансу чиновникам Кабміну знищити українське образотворче Мистецтво!

0
2404

Оце так несподіваний «подаруночок» під Новорічну ялинку художникам від керівництва Кабміну України… Це ж як треба не любити Мистецтво і тих, хто його створює…  Знову наші не надто мудрі можновладці, як мовиться,  переплутали Божий дар із яєчнею… Знову українські чиновники викликали справедливі обурення і гнів своїми недалекоглядними діями… Знову бездушні «рішали», наділені владними повноваженнями, вивели із стану душевної рівноваги тисячі творчих людей, які не можуть і не хочуть миритися із кричущою несправедливістю…

А тепер – по суті : після нещодавнього рішення Кабінету міністрів України члени Київської організації Спілки художників змушені платити за свої приміщення … до 30 тисяч гривень (!!!) на місяць. Цих грошей, зрозуміло,  у них немає, тому організацію можуть визнати банкрутом. Ось вам і подаруночок від міністрів – капіталістів наприкінці 2021 року, які просто «переплутали» не надто заможних  живописців, графіків та скульпторів із «акулами українського капіталізму»… Звідки, спитаєте, такі астрономічні суми у платіжках? Арифметика – проста. Починаючи із грудня – через рішення Кабінету міністрів від 10 листопада 2021 року – митці мають платити за опалення у майстернях у 7 разів більше, ніж під час минулорічного  опалювального сезону.

Як тут не згадати Остапа Бендера із його сакраментальною фразою-зверненням до Кіси Вороб”янінова  : « Повторяю последний раз! Действовать смело. Побольше цинизма. Людям это нравится. Но – без уголовщины!» Ось така невесела історія – буквально у переддень Нового року…

Аби приборкати непомірні апетити міністрів – капіталістів, які вирішили остаточно фінансово знекровити  представників творчої інтелігенції, керівники НСХУ звернулися до Президента Україні із відкритим листом, у якому закликають ТЕРМІНОВО розібратися у цій досить заплутаній фінансовій історії.

   

Ось текст листа, який варто прочитати не лише Гаранту Конституції України, а й кожному із нас…

«Вельмишановний Володимире Олександровичу!  

Національна Спілка художників України від імені багатотисячної спільноти художників України звертається до Вас з болючим питанням щодо нарахування плати за теплоенергію у відповідності до нової Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання гарячої води із зміною ціни природного газу» від 10.11.2021 №1209.   Ми отримали рахунки за сплату теплоенергії за новим тарифом, а саме 2594,69 грн. за 1 Гкал із коефіцієнтом 2,68. Тобто 1 Гкал для нас тепер коштує 6953,77грн.     раніше ціна застосування коефіцієнту за 1 Гкал становила 1600 грн. без застосування коефіцієнту.

Згідно із Постановою та отриманих рахунків за теплоенергію, збільшення розміру тарифу із застосуванням коефіцієнта відбулося у зв’язку з віднесенням Національної Спілки художників України та її членів до категорії «інші споживачі», тоді як Ця ж Постанова виключає застосування нових тарифів до окремих категорій споживачів, а саме «населення», «бюджетні установи» та релігійні організації».   Стаття 1 Закону України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки» визначає, що професійний творчий працівник (художник) фізична особа, творча діяльність якої, становить її основне заняття, що завершується створенням і оприлюдненням творів або їх інтерпретацією  головним джерелом доходів незалежно від того, чи має вона чи не має будь-які юридично оформлені трудові відносини.

Творча діяльність художників виявилася чутливою сферою, яка постраждала після запровадження обмежувальних карантинних заходів та запровадження надзвичайної ситуації, що призвело до втрати великої частини доходу, який і раніше, на жаль, був невисоким. Сфера творчості і мистецтва і на даний час потребу підтримки.  Членам творчої спілки-художникам для забезпечення розумів для їх творчої діяльності надається майстерня.

Оплата рахунків теплоенергісю в приміщеннях їх майстерень, на превеликий жаль, є непідйомною сумою для художників. Доходи від їх основної творчої діяльності дуже мізерні. у зв’язку з чим митці приречені на півголодне існування в період опалювального сезону, щоб хоч якось протриматися на плаву. Вельми шановний Володимире Олександровичу, покладаємо надію на Ваше сприяння врегулювати питання щодо користування тепловою енергією на період опалювального сезону українських професійних митців Завчасно вдячні та з великою надією на Вашу підтримку!»

Хотілося б, щоб Президент України Володимир Зеленський оперативно відреагував на цей лист – звернення і таки приборкав непомірні апетити керівників Кабміну щодо тисяч творчих людей…
А що ж самі художники, якими є їхні подальші дії? Як щойно стало відомо представникам столичних ЗМІ, 22 грудня з 10.00-12.00 години митці збираються на протест біля стін Кабінету міністрів України. Ось що вони написали у своєму зверненні до колег, у яких намагаються відібрати останнє – їхні творчі майстерні, за які художникам просто немає чим платити : «Приходь захистити своє право на творчість та майбутнє української культури! Громадська акція художників НСХУ під Будинком уряду України – перформанс «Культура в Україні – понад усе?» – це наша остання надія на Справделивість!»

 

PS : Як журналіст, який протягом багатьох років  методично і послідовно висвітлює життя і діяльність  Національної Спілки Художників України і особисто знайомий із тисячами сучасних українських митців, я висловлюю 100 відсоткову солідарність із вимогами живописців, графіків та скульпторів до керівництва Кабміну. Друзі, єднаймося, аби відстояти права творчих людей! Лише у єдності сила!

#СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Ukrvideotravel #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво  #Творчість #Творчество  #Культура  #Искусство #Mustsee#КабінетМіністрівУкраїни  #Акціяпротестуукраїнськиххудожників

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото – НСХУ

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я