Виставка дитячого інклюзивного конкурсу малюнку «ЗОЛОТІ ВОРОТА»

0
657

«У кожному малюнку…» Тренована протягом багатьох років журналістська пам”ять, обнадійливо підказує : «…Сонце». Але творча фантазія лише посміхається їй іронічно у відповідь : «Та ні, подруго, не поспішай… Адже є й інші, не менш цікаві, варіанти!» Так, все трапляється у нашому житті. Особливо, коли йдеться про сучасне образотворче Мистецтво…

В переддень Новорічних свят на запрошення засновниці Creative Studio ARTOS Тетяни Риліної мені поталанило потрапити до Будинку митрополита на території Національного  заповідника «Софія Київська». 12 грудня тут було гамірно, весело і дуже-дуже атмосферно… Дивуватися не варто : адже саме цього дня у  «намоленому» протягом багатьох століть приміщенні підбивали підсумки конкурсу на кращий малюнок, на якому близько 100 хлопчиків і дівчаток із різних регіонів України повинні були зобразити  справжню архітектурну перлину Києва – його уславлені «Золоті ворота»…

     

Тому у кожному малюку члени авторитетного журі бачили не сонце у небі, а цю древню споруду, яка з”явилася на території нашого стародавнього міста ще у 1019 – 1024 роках! Характерна деталь: за умовами конкурсу (як з”ясувалося, вже 4-го з моменту його заснування)  уславлені «Золоті ворота» малювали не  вихованці звичайних дитячих садочків чи учні загальноосвітніх шкіл, а діти з інклюзією.

 

Якщо перекласти цей медичний термін на звичайну мову, то інклюзія – це процес реального включення в активне життя соціуму людей (у нашому випадку – дітей), які мають труднощі у фізичному розвитку, у тому числі з інвалідністю або ментальними особливостями. Саме цих дітей і об”єднали у один великий творчий інтернаціональний колектив засновники конкурсу, який розпочався в середини листопада поточного року. І ось – на космічній швидкості – промайнув місяць… То ж прийшов час підбивати підсумки цього арт-марафону і визначати кращих із кращих…

    

«Метою інклюзивної виставки дитячого малюнку, організованої у рамках проекту «ДИВО ДІТИ», є  соціалізація дітей з особливими потребами та інвалідністю через інклюзивні виставки, подолання власних страхів та ізольованості від суспільства,
інтегрування наших вихованців у великий творчий колектив та їхня взаємодія із однолітками шляхом творчого самовираження, – розповіла журналістам Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО за кілька хвилин до початку нагородження учасників дитячого інклюзивного конкурсу малюнку «Золоті Ворота» засновниця Creative Studio ARTOS Тетяна Риліна.

     

– В цілому, починаючи 2019 року, нами проведено 4 інклюзивні конкурси дитячого малюнку. Їхня  тематика – це відображення очима дітей найбільш «впізнаваних» пам”ятників  архітектури столиці України. Йдеться про «Замок Барона Штейнгеля», «Будинок з химерами», «Національний банк України»… І ось – нарешті –  «Золоті Ворота».До нашого проекту долучились понад 200 дітей, в тому числі й хлопчики й дівчатка з інвалідністю та особливими потребами:  синдромом Дауна, синдромом Коффіна-Сіріуса, аутизмом, РАС,  розладами слуху та зору тощо.

      

У конкурсі «Золоті Ворота» прийняли участь 84 дитини у чотирьох вікових категоріях:
I категорія(3-5 р.) – 14 учасників.
II категорія (6-8 р.) – 19 учасників.
III категорія (9-12 р.) – 35 учасників.
IV категорія (13-16 р.) – 16 учасників.

В складі журі інклюзивного конкурсу малюнку “Золоті Ворота” – видатні українські  громадські діячі, живописці, провідні фахівці в галузі живопису і архітектури, відомі меценати:

Юрій Вакуленко – голова журі, генеральный директор Національного музею “Київська картинна галерея”, член-кореспондент НАМ України. Неля Куковальська – генеральний директор Національного заповідника “Софія Київська”, провідний фахівець в галузі архітектури, реставрації, будівництва. Леся Петрівська – уповноважена Київської міської ради з прав осіб із інвалідністю , засновниця ГО “Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови”.

     

Олексій Нашивочніков – голова Київської спілки нечуючих художників “Натхнення”, архітектор ТОВ “Урбан дизайн”, автор проєктів станцій Київського метрополітену.Альберт-Лейзер Фельдман – ізраїльський та український художник, суспільний діяч, доктор психології, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр.

Організатори нашого конкурсу : Громадська Організація “Українська Асоціація Художників”, Творчий Центр ARTOS,  ДИВО ДІТИ, Національний заповідник “Софія Київська”».

         

Як журналіст, який методично і послідовно, практично у щоденному режимі висвітлює тему сучасного образотворчого Мистецтва, я вже давно не бачив так багато щасливих очей юних митців у один і то й же час, в одному і тому ж місці! І це – невипадково. Адже всі без виключення учасники конкурсу цього святкового вечора отримали цінні подарунки і пам”ятні сувеніри від організаторів та спонсорів виставки дитячого інклюзивного конкурсу малюнку «ЗОЛОТІ ВОРОТА».

      

Цікаво, що значну частину досить коштовних «творчих трофеїв» передадуть тим дітям, які із об”єктивних причин не змогли побувати на урочистостях у Будинку митрополита. Нині вони лікуються у Національній дитячій спеціалізованій лікарні МОЗ України  ОХМАТДИТ… Але дарунки під Новорічну ялинку організатори конкурси (разом із Святим Миколаєм) вже везуть до них. Так що очі і цих дітей неодмінно випромінюватимуть щастя і радість… Дякуємо за це, шановні організатори конкурсу! Так тримати – назад не відступати! Адже недаремно у нашому народі кажуть : «Верх щастя людського – на вершині доброти…»

ПРИЗЕРИ I категорії(3-5 років):
1. Олександра Коцюруба – III місце
2. Поліна Новарчук – II місце
3. Жаклін Ботрос – I місце
ПРИЗЕРИ II категорії(6-8 років):
1. Моніка Валова – III місце
2. Вероніка Молоко – II місце
3. Юрій Іващенко – I місце
ПРИЗЕРИ III категорії(9-12 років):
1. Діана Довгаль – III місце
2. Єва Білоус – II місце
3. Наталія Морозова – I місце
ПРИЗЕРИ IV категорії(13-16 років):
1. Юлія Шаравська – III місце
2. Ірина Захарова – II місце
3. Валерія Білоненко – I місце

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#ВиставкадитячогоінклюзивногоконкурсумалюнкуЗОЛОТІВОРОТА  #ЗОЛОТІВОРОТА #КонкурсмалюнкуЗолотіВорота #ТворчийЦентрARTOS ДИВОДІТИ#НаціональнийзаповідникСофіяКиївська #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво  #Творчість #Творчество  #Культура  #Искусство #Mustsee #СергійКомісаров #ТетянаРиліна #УКРПРЕС_ІНФО  #Інклюзивний_конкурс_малюнку_Золоті_Ворота #ГО_Українська_Асоціація_Худржників #CreativeStudioArtos#Нагородження_переможців

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я