Радіємо, друзі – художники : нас згуртував Григорій Сковорода!

2
686

Bingo! Ми це зробили… І ми – дуже і дуже щасливі! Щойно у стінах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе на київському Подолі відбулося відкриття виставки учасників Міжнародного мистецького МЕГА проекту, присвяченого 300 річчю від дня народження Григорія Сковороди та 135 річчю із дня народження Івана Кавалерідзе, а також 100 річниці із дня встановлення першого монументального пам’ятника Григорію Сковороді в Лохвиці (роботи Івана Кавалерідзе).

       

У цьому арт-заході – станом на 2 грудня 2021 року  – взяли участь 65 (!!!) митців із 10 (!!!) держав світу… Всього на виставці представлено більше 100 (!!!) картин. Три крапки у попередньому реченні ставлю абсолютно свідомо і невипадково : адже директор Музею-майстерні Івана Кавалерідзе Сан Санич Юнін, не приховуючи радості, сказав у вступному слові на урочистому відкритті вернісажу, що незабаром ця безцінна міжнародна колекція поповниться ще більш ніж 10 картинами і графічними роботами із 4 країн близького і далекого зарубіжжя.

       

В тому числі – і з далекого від України Непалу! Ось так, шановні друзі! На старті проекту  «СВІТ ЇХ НЕ ВПІЙМАВ» ми із Олександром Юніним навіть і не уявляли, що нашу ідею зможемо реалізувати у такому масштабі. Але завдяки Соціальним мережам і ЗМІ вона із кожним днем набувала все нових і нових обертів. І ось, як мовиться, маємо те, що маємо! Мені було вельми приємно бачити сьогодні 10 включень по Інтернету наших друзів-художників, які живуть у різних куточках Землі.

    

Вони щиро і від душі вітали учасників вернісажу  із цим колективним супер успіхом. Дякуємо вам, дорогі наші колеги та однодумці, за щиру любов до генія  українського народу, якого ви так чудово зобразили на полотнах, у графічних та скульптурних роботах. Такого масштабного міжнародного проекту, який би відбувся із таким успіхом, останнім часом я щось не пригадаю… А ми досягли поставленої мети, незважаючи на пандемію корона вірусу,  адже зібрали у потужній кулак могутню інтернаціональну команду митців – однодумців! Ну, а мені особисто, дуже сподобалася колективна гра наших литовських друзів у рамках проекту «СВІТ ЇХ НЕ ВПІЙМАВ» .

За координацію роботи із литовськими художниками я відповідав безпосередньо – протягом двох останніх місяців. Вже навіть почав розуміти литовську мову… І це – не жарт! Отож,  хочу подякувати відомого литовського художника Saulius Kruopis і ще п”ять талановитих митців із його держави, які – з допомогою литовських дипломатів –  надіслали до Києва свої дивовижні роботи, присвячені перебуванню Григорія Сковороди на теренах Литви!

   

Ваші картини, шановні, Valentinas VARNAS (Kaunas), Saulius KRUOPIS (Vilnius), Giedrius BAGDONAS (Vilnius), Eigirdas Saulius KRUOPIS (Vilnius), Kazys BIMBA (Šiauliai), Jonas LENKUTIS (Vilnius), як я і передбачав на старті нашого міжнародного арт-проекту, стали справжньою родзинкою інтернаціональної МЕГА  виставки, присвяченої Григорію Сковороді! Ну, і за каталог із Вільнюса, який мені вручив Олександр Юнін у день відкриття виставки – окреме велике спасибі!

 

Буду шукати у цьому каталозі претендентів для участі у пленерах, які наступного року ми разом із співробітниками Музею-майстерні Івана Кавалерідзе та керівниками одеської галереї Undegraund плануємо організувати у різних областях України. Так що, до зустрічі в Україні наступного літа, наші шановні литовські друзі і бойові побратими по безмежному цеху Сучасного Образотворчого Мистецтва!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор пленерів

Фото автора

#ГригорійСковорода  #проектСВІТЇХНЕВПІЙМАВ #виставкаСВІТЇХНЕВПІЙМАВ  #проектдо300річчявідднянародженняГригоріяСковороди #SauliusKruopis #Литовськіхудожники #Музей_майстерняІванаКавалерідзе #ОлександрЮнін #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство

#Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee

 

 

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я