Постійно мерзнеш? Декілька причин цієї особливості

0
231
Нещодавно фахівці британського університету Ланкастера пояснили, чому деякі люди здатні мерзнути навіть у теплу погоду. Далі ви дізнаєтесь чому це трапляється.

Особливості тіла

Зазначається, що велику роль відчуття холоду відіграють анатомічні особливості. Наприклад, чоловіки завжди виділяють більше тепла через великий відсоток м’язової маси. Чималу роль у цьому грають і шари жиру, які у чоловіків та жінок розподілені по-різному. У жінок шар жиру під шкірою на руках і ногах майже вдвічі товстіший, тому теплу від інших м’язів важче дістатися температурних рецепторів у шкірі. Крім того, на відчуття тепла та холоду впливають гормони. У жінок спостерігається циклічна зміна базової температури тіла, на яку впливають різні статеві гормони. А вищий рівень тестостерону в чоловіків може змусити менше відчувати холод.

Захворювання

Іншою причиною постійного відчуття холоду є різноманітні захворювання. Так, хвороба Рейно — це захворювання, у якому деякі ділянки тіла, особливо пальці рук і ніг, мерзнуть і німіють у відповідь низькі температури чи стрес. Зазначається, що жінки частіше страждають від хвороби Рейно, як і ті, хто живе у холоднішому кліматі. Ще одне захворювання, що впливає на температуру тіла, – гіпотиреоз, який зупиняє вироблення достатньої кількості гормонів щитовидної залози, необхідних для підтримки рівня енергії та внутрішньої температури. Також проблема може критися в артеріосклерозі – хронічному захворюванні стінок артерій, що характеризується їх потовщенням, затвердінням та втратою еластичності, що призводить до погіршення циркуляції крові. Крім того, постійну або тривалу чутливість до холоду може викликати отримане в минулому обмороження, навіть після загоєння видимої травми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я