Всі міфи про заморожені овочі та фрукти

0
151
Під час приготування страв, особливо взимку, ми використовуємо заморожені овочі. Але є міф, що такі продукти після розморожування втрачають свої корисні властивості. Чи так це? На це питання відповіли на сторінці Facebook Міністерства охорони здоров’я України.

Овочі та фрукти можна заморожувати, але є нюанс.

Будь-який плід починає втрачати свої поживні властивості, як тільки його зірвали. Умовний огірок чи груша за харчовою цінністю збідніють, доки дійдуть до вашого столу. Але це цілком нормальний процес і його не треба боятися. Зірвані фрукти та овочі використовують поживні речовини для підтримки життєдіяльності. А ось заморожування допомагає уповільнити цей процес, оскільки гальмується окиснення плода. У цьому випадку ключову роль відіграє час, а саме, як швидко фрукти та овочі пройдуть шлях від збирання до морозильної камери. Відповідно, чим швидше ви зірвали фрукт та овоч і заморозили його – тим краще.

Не розморожувати повторно

Заморозка уповільнює процес зниження поживності продукту, але швидкість, з якою втрачається ця поживність, сильно відрізняється у різних овочів і фруктів. У промисловості процес заморожування прискорився завдяки сучасним технологіям. Заводи з переробки знаходяться недалеко від полів та садів. Відповідно весь процес займає кілька годин. Овочі та фрукти просто не встигають втратити всі корисні властивості. У такому замороженому стані плоди можуть зберігатися тривалий час та не втрачати корисних речовин. Але тут є умова – не розморожувати їх повторно кілька разів. У МОЗ зазначають, що, якщо у вас немає можливості вживати свіжі органічні несезонні овочі та фрукти протягом року, заморожені плоди стануть гідною альтернативою і зроблять ваш раціон не тільки різноманітним, а й корисним та збалансованим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я