ВИСТАВКА ХУДОЖНИКА ДАНИЛА НОЗДРІ «ПАРОСТОК»

0
264

У кожному вчителі має сяяти маленька іскорка дитини – тоді до нього «потягнуться» сотні хлопчиків і дівчат. Адже подібне притягує подібне.  І лише після того, як відбудеться перший контакт, який крок за кроком переросте у плідну співпрацю, можна буде сподіватися : все у них вийде на добре – і у вчителя, і у його учнів… Позаяк вони – однодумці! Вони роблять спільну справу…

             

Сьогодні я хочу розповісти вам про юного київського художника, якому просто казково поталанило. Йдеться про Данила Ноздрю, який у своїх 12 літ вже встиг організувати і провести  ЧОТИРИ персональних художніх виставки! Четверту із них, яка називається «Паросток»,  –  25 листопада. Цього дня юний живописець Данило Ноздря мав честь поділили спільні виставкові площі Муніципальної Галереї мистецтв на Троєщині (вул. Теодора Драйзера, 6) із самим Маестро Валерієм Франчуком! Ось так. Феноменально!

       

Що ж, і таке іноді трапляється у мистецькому житті України… Цього дня у Народного художника України, лауреата Шевченківської премії Валерія Олександровича Франчука відбулося відкриття його чергової персональної  виставки  «Розгойдані дзвони пам”яті» – інтернет-архіву епохи Голодомору. І –  паралельно із прем”єрою Майстра – гості мали змогу побувати на  відкритті вернісажу його учня. Адже рік тому, побувавши на одній із попередніх арт-прем”єр Данилка, пан Валерій разом із його дружиною Аполлінарією вирішили взяти творче шефство над цією обдарованою дитиною. Подружжя Франчуків, так би мовити, ставлять цього юного художника на крило, допомагають родичам Данила із організацією виставок і проведенням пленерів…

       

Ось і цього разу подружжя художник разом із його Музою зробило все можливе і неможливе, аби черговий вернісаж юного живописця пройшов на ура. Ще й солідну «групу підтримки» для цього вернісажу сформували – із числа відомих українських митців і громадських діячів, які прийшли не лише на відкриття виставки Маестро Франчука, а й на чергову арт-прем”єру його обдарованого учня, який працює у жанрі абстракції…

       

Роздивляючись картини Данила Ноздрі на виставці «Паросток», свого щирого захоплення і подиву не змогли приховати докторка історичних наук, провідна наукова співробітниця Інституту історії України НАН України, директорка HREC in Ukraine Людмила Гриневич; кандидатка історичних наук, співкоординаторка проекту Інтернет Архів Епохи Голодомору/Holodomor Epoch Internet Archive Леся Онишко; українська письменниця, поетеса, громадська діячка Наталія Дзюбенко-Мейс;

     

начальник Управлiння культури, туризму та охорони культурноi спадщини Деснянської РДА Ігор Закомірний; українська бандуристка, громадська діячка, Народна артистка України Світлана Мирвода; український телеведучий, режисер та співак Сергій Файфура та ще чимало відомих як в Україні, так і за межами нашої держави людей.Отож, шановні поціновувачі сучасного образотворчого Мистецтва,  можемо сміливо привітати юного художника із подолання ще однієї творчої висоти!

     

«Наша родина щиро вдячна Аполлінарії та Валерію Франчукам, які розгледіли у Данині іскорку таланту і вирішили йому допомагати, – ділиться своїми враженнями бабуся художника – відома українська журналістка, письменниця і громадська діячка Тетяна Кремешна. – Протягом року, що минув, Данилко багато чому навчився у видатного українського художника Валерія Франчука. Але – і це, як на мене, головне – не втратив своєї творчої індивідуальності. До виставки Данило готувався довго і наполегливо. Дуже хвилювався : що скажуть поціновувачі сучасного образотворчого Мистецтва, художники, мистецтвознавці та журналісти?

Та й масштаби галереї, у якій ми побували у період підготовки до проведення виставки «Паросток» мого онука, трохи його налякали : це ж скільки квадратних тут метрів! І як виглядатимуть його роботи на фоні картин Маестро Франчука?… Але, дякувати Богові, все вийшло просто казково. Виставка перевершила найсміливіші очікування і Данилка, і усієї нашої родини. Велика подяка і подружжю Франчуків, і керівництву Деснянської районної державної адміністрації, що надали можливість нашому Данилові провести виставку «Паросток» у цьому  чудовому арт – просторі! Я спостерігаю, як у нашого школярика буквально виростають крила, як світяться його очі, і з яким завзяттям він спілкується із відвідувачами виставки… Так що все у нас вийшло із великим знаком плюс! Чому всі родичі юного художника та друзі нашої сім”ї дуже і дуже раді…»

      

Щирої радості у очах на відкритті виставки свого юного учня не міг приховати також і Валерій Олександрович Франчук, до якого (у буквальному розумінні цього слова) «горнувся» Данилко.«Я на сто відсотків погоджуюся із великим педагогом і знавцем дитячих душ Василем Олександровичем Сухомлинським, який сказав свого часу :«Тільки той зможе стати справжнім учителем, хто ніколи не забуває, що він і сам був дитиною», – ділиться своїми враженнями про вернісаж «Паросток» Валерій Франчук. – Великої сили слова! Що вірно, то вірно. Я й сам ніколи про цю настанову Сухомлинського  не забуваю. І – по мірі сил і здібностей своїх – намагаюся допомагати Данилку, якого наша сім”я полюбила всім сердцем. Бо він є  об”єктивно здібним хлопчиною, якому потрібно показати вірний напрямок у  сучасному образотворчому Мистецтві. А решту перешкод він й сам пододає – коли виросте… Лише святий і всевишній Господь дає нам життя. Усе із його волі. І все, що у житті нашому діється, то не наші задатки, це Отець посилає нам таку працю.

     

Але для скріплення нашої дороги, нашого життя даються і випробування. Від того, як людина пройде свій життєвий шлях, буде залежати : виконана чи ні начертана людині Богом місія? А доля буде випробовувати її щомиті!… Сьогодні я радію : зі мною поряд стоїть хлопчик, якого Бог поцілував. Щасливі батьки Данилка, щасливі його бабуся і дідусь. Я  щиро вітаю родичів мого учня із таким станом їхнього родинного гніздечка. Велике щастя, що у наші не надто благодатні для творчих людей часи, є  реальна можливість не лише словом, а й ділом підтримати цей паросток Мистецтва  – вашого сина та онука. Втримати, в першу чергу, за рахунок вашої любові.

       

Але не будемо забувати й про відповідальність. Це  дуже і дуже непросто. Це вартує всього життя і великої праці. Ну, а я  своїм маленьким дотиком також спробую благословити вогник таланту Данила Ноздрі – наскільки у мене вистачить сил, терпіння, уваги і розуміння. Бо це нині –  для його скріплення і віри в себе, в своє призначення –  надзвичайно важливе та визначальне. А батькам цього хлопчини скажу так : у вас є все необхідне, аби із цього паростка виросла прекрасна талановита квітка для розквіту майбутнього України. То ж плекайте свою дитину. І – до зустрічі на нових, не менш цікавих арт – прем”єрах юного художника Данила Ноздрі!»

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДАНИЛА НОЗДРЮ :

Народився 5 вересня 2009 р. у місті Київ. Серед пращурів його родини – славетні постаті (військовий товариш Гетьмана Івана Мазепи – Максим Галузевський, перший перекладач Біблії українською – Пилип Морачевський, всесвітньовідомий імпресіоніст – Сергій Чепик). Даньчику – лише дванадцять! Картини – почав малювати три роки тому, коли отримав (в подарунок від бабусі    Тані й діда Тамазі!) – мольберт, олійні фарби і пензлі. Юний художник не приховує – своє творче кредо: «Хочу, щоб люди, розглядаючи – мої картини, ставали – добрішими!» Талановитому хлопцю – не притаманна академічна манера писання. Він прагне – показати особистий колорит Всесвіту. В Данила – не схоже (ні на чиє!) сприйняття навколишнього, інакша (од усіх!) уява. Його твори ніби пропонують – співавторство, змушуючи замислитись         і відчути себе (хоч – на хвильку!) в цьому яскравому Крутовир’ї. Кожен (сам!) може додавати власних значень – картинам Дані та зустріти там – необмежений фантазійний простір (експресію й романтику, модернізм   і авангардизм!).

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор пленерів

Фото автора

#НароднийхудожникУкраїниВалерійФранчук #ВиставкаВалеріяФранчукаРозгойданідзвонипам_яті #ТворчістьВалеріяФранчука#художникДанилоНоздря #МуніципальнаГалереямистецтвнаТроєщині #ДеснянськаРДА #ВиставкаДанилаНоздріПаросток  #виставкаПаросток #УКРПРЕС_ІНФО #Ukrvideotravel #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво  #Творчість #Творчество  #Культура  #Искусство #Mustsee

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я