Персональна пересувна виставка художника Юрія Качкіна “ЧИСТЕ ПІЗНАННЯ”

0
416

Далі – буде! Позаяк 60 років для художника – це саме той вік, коли все найцікавіше на видноколі… Адже у цього митця – великий творчий потенціал… 18 листопада у Музеї – майстерні Івана Кавалерідзе відбулося відкриття пересувної виставки відомого київського живописця Юрія Качкіна «Чисте пізнання».

   

Більшість поціновувачів сучасного образотворчого Мистецтва недаремно називають цього талановитого автора «співцем київської старовини». І це – доконаний факт. Воно так насправді і є : у нього тисячі картин, присвячених нашій прекрасній столиці. Але цього вечора Юрій Качкін відкрився перед друзями і колегами абсолютно новою гранню свого таланту : виявляється, він є художником – філософом, який бачить навколишній світ доволі нестандартно…

         

І так само нестандартно відображає навколишній світ на своїх полотнах. У кожній картині ювіляра – радість і смуток, щастя і печаль, безвихідь і надія… Таким цього митця ніхто із його друзів раніше не бачив. Ніколи.

           

Позаяк роботи, представлені на виставці «Чисте пізнання», – це «секретні файли», які Юрій ніколи раніше не виносив на суд людський і Божий… А сьогодні вирішив : «Прийшов час! І нехай всі знають про мої найзаповітніші думки і мрії…» Знімаю капелюха, друже : ми – у захваті.

     

Адже, те, що ми побачили на твоєму вернісажі і те, що ми встигли осмислити, є справжнім Мистецтво. Бо кожна із твоїх картин спонукає нас замилитися над сенсом нашого доволі непростого життя – буття… І – це, напевно, головне – спонукає нас за будь-яких обставин, залишатися особистістю. Такою, Юрію, як ти…

   

А ось кілька цікавих ремарок про творчість Юрія Качкіна, яку протягом багатьох років послідовно і детально вивчає його Муза – дружина Ірина… Вона розповідає про картину майстра живопису «Мавританська шаль», написану у далекому 1995 році. «Етюд гори з двома вершинами був написаний у Планерському (Коктебель) у 1988 році і став для нас подією, – розповідає друзям художника його Муза. –  На початку 90-х цей твір Мистецтва перейшов у власність одному закордонному музиканту. До цього з етюда Юрою була написана творча робота «Верблюжа гора» 34х40 см. Її отримав у дар брат Олександр. Проте тема не поспішала закриватися.

     

Юра бачив її всюди. Вона спливала у музиці. Непокоїла. Вона ніби прагнула розкритися, не зважаючи на інші задумки автора… У «Мавританській шалі» Мануеля де Фалья ми чули спеку, вітер і щось про кохання. Тремтливе, щире. Її виконували Богодар Которович із Петром Полухіним. Скрипка та гітара… Мені здавалося – всі три твори пов’язані з Верблюжою горою.

     

В в тому числі “Мавританська шаль”. Вони  далися Юрі легко. Мабуть, ідея була добре сформульована на кожному етапі. Хоча, варто зазначити, кожна з наших найкращих картин втілювалася легко. Вочевидь, форми і методи написання полотен, що гармонійно створюються, якимось чином вловлюються під час роботи над іншими картинами – тими, над якими робота йде напружено. Так, ймовірно, даються начатки нового.

   

Полотно “Мавританська шаль” Юрія Качкіна було створено більше 25 років тому. Для мене воно виявилася повною несподіванкою. Мені потрібно було знайти внутрішні резерви, щоб пропустити через себе потік сили, що йде від картини. А це, вочевидь, пов’язане з рівнями дуже високого порядку.

   

В ті роки з’явилося багато екстрасенсів. Вони говорили, що це грандіозно і що автор сам не підозрює, що написав. Юра сміявся. І все ж таки, я думаю, ми справді не знаємо що явилося на світ у нашій маленькій улюбленій «Мавританській шалі»… Півтора десятки років вона у нас у сім’ї, але я не перестаю вдивлятися в неї. Вона звучить. Вона хвилює. Стає ще загадковішою.»

   

Чудове ліричне есе пані  Ірини Качкіної про лише одну картину її чоловіка – стимул побувати на цій виставці, аби побачити усі роботи майстра сучасного живопису…Був сам – раджу вам!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИКА ЮРІЯ КАЧКІНА :

Член НСХУ.

Художник-символіст.

Майстер пленерної мініатюри

Народився у 1960 році у козацьких місцях Зопорізько -Томаківської Січі.

З 2004 р. живе і працює у Києві у пленерних циклах (олійний живопис) у форматі мініатюри: “АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ ТА ЙОГО МЕШКАНЦІ”, “КИЇВ. НОВЕ ТИСЯЧОЛІТТЯ”, “ВСІ ХРАМИ КИЄВА”, “КИЇВ — МІСТО КВІТІВ” та ін.

Автор зареєстрованих в Україні збірок картин: “МАНДРИ УКРАЇНОЮ”, 2007; “ТРАПЕЗА, 2007; “ЗІРКА НАДІЇ СВІТИТЬ ЯСКРАВО”, 2009; “МАВРИТАНСЬКА ШАЛЬ”, 2009.

Автор та викладач СЕРІЇ МАЙСТЕР-КЛАСІВ по пленерному живопису в умовах мегаполісу “ЖИВОПИС В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ”, 2010.

Персональні виставки у Києві, по Україні: “КИЇВ – ВІЧНИЙ ТА МІНЛИВИЙ”, 2017, 2011, 2009. “ВІД ТОМАКІВСЬКОЇ СІЧІ ДО КИЇВСЬКИХ СВЯТИНЬ”, 2012, 2009; “КВІТИ”, 2011; “ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЬМОВОСТІ ТА КУЛЬТУРИ”, 2009; “АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ ТА ЙОГО МЕШКАНЦІ ”, 2008; пересувна виставка символізму “ЧИСТЕ ПІЗНАННЯ”, 2010, 2009, 2005; виставка однієї картини “ШЛЯХ ДО ГРААЛЮ”, 2009; “ЯСКРАВІ ФАРБИ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ”, 2009; “РОЖЕВІ КОЛЬОРИ РАНКУ”, 1997.

Учасник національних програм: “МИСТЕЦЬКИЙ ОЛІМП ”, “ЗОЛОТИЙ ФОНД НАЦІЇ”, “НАЦІОНАЛЬНІ ЛІДЕРИ УКРАЇНИ”, “ОБЛИЧЧЯ УКРАЇНИ. ІМЕНА. ПОРТРЕТИ. ДОЛІ”, “УКРАЇНА. ЄВРОПА. СВІТ. ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ” (2009—2014) та ін.

У 2012 р. ім’я занесене до ЕНЦИКЛОПЕДІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ.

У тому ж році столична пленерна мініатюра Ю. Качкіна “Софія Київська. Київ. 6 вересня 2011” із фондів НЗ “Софія Київська“

стала офіційною візиткою художньої виставки

“Дарунки святій Софії”.

Дипломи та подяки Верховної Ради України, Міністерства Культури України, Українського Фонду культури, НАН України, Національного Інституту українознавства та всесвітньої історії, Української православної церкви, Української Конфедерації журналістів, Українського видавничого консорціуму, МП “Український Тиждень мистецтв”, Дирекції Національних рейтингів України та ін.

Окремі твори зберігаються в Музеї М. Чюрльоніса (Каунас, Литва), Художньому Музеї ім. Т. Шевченка (Пекін, КНР), Меморіальному Музеї Т. Шевченка (Торонто, Канада), основних фондах НЗ “СОФІЯ КИЇВСЬКА”(Київ), Музеї історії міста Києва (Київ), Історико – меморіальному музеї М. Грушевського (Київ), Культурологічному центрі Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури (Київ), Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе (Київ), Музеї Партизанської слави (Київ), та приватних колекціях у всьому світі.

Закордонні експедиції: Краків (Польща), 1994; Московський Кремль (Росія), 2010; Батьківщина М. Чюрльоніса, Вільнюс, Каунас (Литва), 2010.

Активний учасник акцій на захист Андріївського узвозу, Євромайдану.

Експедиції по Україні: Велика Ялта, Крим, Лісова зона Київщини, Чорноморський біосферний заповідник, Ягорлицька затока, Перша Томаківська Січ, Придніпров’я, Революційний Майдан Незалежності, Київ.

Науковими радами Національного Інституту енциклопедичних досліджень (Київ) та Музею історії м. Києва схвалені і введені у науковий обіг поняття “СТОЛИЧНИЙ ПЛЕНЕРНИЙ СЮЖЕТ” через друк у Енциклопедії сучасної України (2012) та Каталозі виставки-аукціону “Київ назавжди”(2013) відповідно, що були винайдені дружиною Юрія Качкіна — Іриною стосовно його пленерних картин (панорама великого міста, архітектурний та природний пейзаж, жанрова композиція, портрет) виконаних в умовах мегаполісу.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Фото автора

 

#ХудожникЮрійКачкін #ТворчістьЮріяКачкіна #ЮвілейнаВиставкаЮріяКачкіна #ВиставкаЧистепізнання

#Музей_майстерняІванаКавалерідзе #ОлександрЮнін #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство

#Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я