Саміт за кліматом звертається до грошей

0
154

Президент Байден та інші глави держав завершили свої гучні промови на міжнародному кліматичному саміті у Глазго. Тепер починаються важкі переговори, переважно за зачиненими дверима.

Протягом 10 днів, поки переговорники з майже 200 країн обговорюють, як досягти подальшого прогресу у боротьбі зі зміною клімату, однією з найбільших перешкод залишаються гроші. У середу уряди та приватні інвестори оголосили про серію ініціатив, спрямованих на те, щоб допомогти біднішим країнам запобігти небезпеці підвищення температури.

Група благодійних фондів і міжнародних банків розвитку оголосила про створення фонду в розмірі 10,5 мільярдів доларів, який допоможе країнам з економікою, що розвивається, перейти від викопного палива до відновлюваних джерел. Міністр фінансів Джанет Йеллен заявила, що Сполучені Штати підтримають механізм фінансування, який спрямований на спрямування 500 мільйонів доларів на рік на аналогічні зусилля через продаж облігацій. Коаліція найбільших у світі інвесторів, банків та страховиків, які разом контролюють активи на суму 130 трильйонів доларів, заявила, що вони зобов’язалися використати цей капітал для досягнення цільових показників нульових викидів у своїх інвестиціях до 2050 року.

Хоча ці доларові суми викликають сльози, проблема полягає в тому, як саме використовувати ці гроші для переведення енергетичних систем та ланцюжків постачання компаній до нульових показників.

За оцінками, протягом наступних трьох десятиліть для досягнення чистого нуля будуть потрібні інвестиції у розмірі від 100 до 150 трильйонів доларів, тому заяви в середу теоретично можуть забезпечити необхідне фінансування. Ларрі Фінк, генеральний директор BlackRock, найбільшого у світі керуючого активами, сказав, що 130 трильйонів доларів не повинні викликати здивування, але попередив, що кошти будуть витрачатися повільно, якщо державний та приватний сектори не працюватимуть разом.

Десять років тому найбагатші країни світу, зокрема США та країни Європейського союзу, до 2020 року пообіцяли щорічно виділяти країнам, що розвиваються, 100 мільярдів доларів на кліматичне фінансування. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, їхнє відставання становить десятки мільярдів. на рік.

Минулого місяця багаті країни виклали план виконання своєї обіцянки до 2023 року. А у вівторок Японія пообіцяла додатково виділити у вигляді нового фінансування, щоб допомогти країнам Азії скоротити викиди парникових газів. Але країни, що розвиваються, заявили, що цього недостатньо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я