0
622

Українці, бережіть ліси! Вони нам ще знадобляться! В рамках Президентської програми “Зелена країна ” журналісти провідних вітчизняних ЗМІ 30  жовтня 2021 року висаджували дерева на території ДП “Радомишльське лісо-мисливське господарство” у Поташнянському лісництві, що на Житомирщині. Чудовий край! Прекрасні люди! Дивовижної краси ліси, які потребують відродження – із нашою допомогою. Долучився до цієї шляхетної справи, разом із друзями – журналістами, і кореспонденти Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО …

             

ДОВІДКОВО :

Сьогодні по всій країні проходить загальнонаціональна толока “Створюємо ліси разом”. Лише за один тільки день українці висадили близько 3 мільйонів деревних рослин.

Масштабне висадження дерев відбувається у рамках програми Президента “Зелена країна”. Програма передбачає висадження 1 мільярду дерев за три роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років.

                 

Толока пройшла у співпраці з Акцією «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу» в рамках глобального проєкту Greening of the Planet.

           

 

Україна на найвищому політичному рівні вже доєдналася до Європейського Зеленого Курсу та пообіцяла синхронізувати свої політики з його цілями. Для цього маємо реалізувати чимало заходів. Серед них і створення нових лісів. Адже це є не тільки потужним засобом боротьби зі зміною клімату, але й запобігає деградації ґрунтів, забрудненню та обмілінню рік, опустелюванню, сприяє збереженню біорізноманіття. Дуже важливо, аби ліси створювались в правильному місці і за допомогою правильних видів дерев – сьогодні ми садимо на Поліссі, де ліс має бути природньо, і садимо місцеві види дерев, які найкраще адаптовані до місцевих умов”, – наголосив Роман Абрамовський.

           

Сьогодні Міністр разом із Головою Держлісагентства Юрієм Болоховцем висаджували ліс на території ДП «Радомишльське лісомисливське господарство».

Головний драйвер реалізації екологічної ініціативи – Державне агентство лісових ресурсів, якому належить 73% лісів України. Цієї осені лісівники висадять щонайменше 32 мільйонів сіянців (цієї весни вже висаджено близько 200 мільйонів дерев, але ці показники не включатимуть у статистику, бо підписання Указу Президента відбулося після закінчення весняної лісокультурної кампанії). У 2022 році в рамках програми “Зелена країна” висадять 300,732 млн сіянців. У 2023 році – 330,786 деревних рослин. А у 2024 році – 336,482 млн штук.

           

 

“Щороку ми висаджуємо молодий ліс. Сьогодні цей процес став світовим трендом. Євросоюз, наприклад, до 2030 року планує висадити 3 мільярди дерев. “Зелена країна” – це дуже амбітний, але цілком реальний проєкт. Зараз ми максимально збільшуємо власні потужності: будуємо сучасні насіннєво-селекційні центри, короби, теплиці, збираємо врожай. Пропонуємо всім долучатися до висадження лісу. Ми, лісівники, покажемо та навчимо, як правильно це зробити. Беріть участь в акції”, – сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

            

 

Записатися на участь в акції можна на спеціальному сайті “Зелена країна” (https://zelenakraina.gov.ua/). висадка дерев відбувається по всій країні, потрібно лише обрати зручну для себе локації. Це абсолютно безкоштовно.

Також на цьому сайті можна взяти участь у благодійній акції. 50 гривень – це одне висаджене дерево в обраній вами області. Лісівники висадять ліс безкоштовно, всі кошти одразу йдуть на користь підопічних фонду «Таблеточки», який вже 10 років допомагає онкохворим дітям та їхнім родинам.

     

 

Осіння лісокультурна кампанія триває з початку жовтня до кінця листопада. Варто зазначити, що найоптимальнішими термінами висадки лісу є весна та осінь, коли рослини перебувають у природньому обезлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів.

У всіх природно-кліматичних зонах України найбільш сприятливим часом для цього є період ранньої весни, після того як розтане сніг.

             

Восени створення лісу проводиться на лісокультурних площах, де весняне садіння було неможливе через тимчасове підтоплення, ранню посуху, пилові бурі тощо, а також на площах суцільних зрубів поточного року, які очищені від порубкових рештків.

Дорогі співвітчихники! Осінь на дворі – отож, не сидіть вдома : гайда всі до лісу  ліс! Долучайтесь до загального руху щодо відродження лісів у всіх регіонах нашої держави. Ліс – наш справжній друг, який потребуває дієвої допомоги… Якщо не ми – то хто окрім нас?…

Інформація – організаторів акції  “Зелена країна”

Фото – Сергій Комісаров, Інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

#Ліси #ЛісиУкраїни #програмаЗеленаКраїна #ПрезидентУкраїни #Житомир #Житомирщина #ВолодимирЗеленський #ЛісиЖитомиощини #СергійКомісаров #Укрпресінфо #створюємолісиразом #ЛісовегосподарствоУкраїни #Поташнянськелісництво #Радомишьськелісомисливськегосподаоство #Радомишль

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я