Суд визнав незаконними дії КП «Київтеплоенерго» щодо нарахування сум за неспожите тепло!

0
236

Про це на своїй сторінці повідомив адвокат Вадим Чунжин, який спеціалізується на захисті людей від державних органів та монополістів комунальних послуг. Наводимо його допис: https://www.facebook.com/AdvokatVadimChunzhin/posts/356354306277854.

Вітаю, наразі маємо стриманий привід для оптимізму та віри у майбутнє!

Поки кияни масово змушені відкривати свої гаманці щоб задовольнити постійно зростаючі апетити Київтеплоенерго, або готуються пірнати у борги за несплату  майбутніх астрономічних сум за опалення, ми чинимо опір та виграємо у КТЕ локальні битви за право отримати перерахунок та сплачувати лише за спожите тепло за прозорими тарифами.

Чергова перемога Конституції, закону і здорового глузду над жадібністю монополіста – рішення судді Оболонського суду Яценко Н.О. за позовом моїх клієнтів з будинку 16-д, по вул. Героїв Сталінграда (справа  № 756/13382/19), повна версія якого нещодавно з’явилася в реєстрі на судовому порталі. Наша правова позиція була побудована настільки чітко і аргументовано, що попри тиск влади та постійні маніпулювання на усіх рівнях, суд виніс рішення проти КТЕ на користь звичайних киян.

При чому, суддя Яценко не злякалася відкритим текстом написати у рішенні, що спроби КТЕ пограбувати мешканців багатоквартирних будинків, нараховуючи їм суми «зі стелі», є незаконними. Це підтверджує, що серед суддів, незважаючи на загальну хворобу системи, ще трапляються незалежні, компетентні та сумлінні  служителі Феміди.

Зокрема, вона постановила:

«Визнати протиправними дії комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго” (місцезнаходження: м. Київ, площа Івана Франка, 5, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ – 40538421) щодо нарахування в опалювальному сезоні 2018-2019 років належних для сплати сум за централізоване опалення квартири АДРЕСА_5 , виходячи з опалювальної площі квартири 67,1 кв. м

«Зобов`язати комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго” (місцезнаходження: м. Київ, площа Івана Франка, 5, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ – 40538421) здійснити перерахунок належних для сплати сум за централізоване опалення квартири АДРЕСА_5 , виходячи з опалювальної площі квартири

Повний текст рішення за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/99469134

Що ж, такі рішення ще раз підтверджують, що об`єднання зусиль та активна спільна робота, дозволяють споживачам послуг успішно боротися із комунальними монополістами та захищати свої права.

Звичайно, Київтеплоенерго не бажає миритися з тим, що їх махінації викривають та відміняють. На жаль, чимало мешканців, отримавши позитивні рішення, не хочуть йти далі, і зупиняються на півдорозі. Чим користується КТЕ і намагається через апеляцію скасувати невигідні для себе рішення судів першої інстанції. Та ми не складаємо зброї і намагаємось чинити опір навіть без участі позивачів. Як у нещодавньому рішенні апеляційного суду по справі № 756/11958/19 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/99858961). Попри відсутність можливості захисту підготувати належну позицію, наші аргументи, що були викладені у першій інстанції, не дозволили відмінити рішення Оболонського суду у своїй головній суті – неправомірності нарахування сум за неспожиту енергію та непрозорості розрахування сум на кожну квартиру. Щоправда, юристи КТЕ знайшли шпаринку і змусили апеляцію визнати, що винним за переплату у 2017-2018 роках є банкрот «Київенерго», який в той період був постачальником опалення. А КТЕ, хоч і є правонаступником «Київенерго», за його борги не відповідає. Відтак, гроші за переплату мешканці мусять вимагати не в КТЕ а у «зниклого безвісти» Київтеплоенерго! Ну і що з такими махінаторами робити?

Але навіть такі хитрощі не дозволять КТЕ грабувати киян за непрозорими тарифами та незрозумілою схемою нарахування. А ми будемо і надалі ставати на заваді незаконного збагачення монополістів за рахунок мешканців столиці.

Усім гарного настрою, терпіння та віри у свої сили! Разом переможемо! – підсумував адвокат свій допис.

Від редакції. Усі ми є споживачами комунальних послуг, тому так важливо мати приклади успішного захисту прав громадян на прозорі і економічно обґрунтовані розрахунки і тарифи. Сподіваємось, що люди продовжать активніше об’єднуватись у групи та спільними зусиллями захищати свої права. Бо лише так можна протистояти корумпованим системам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я