Презентація мобільного застосунку «Труби та арматура» для учнів закладів профтехосвіти

0
351

Діджиталізація в освіті: учні закладів профтехосвіти отримають зручний інтерактивний підручник, виконаний у формі мобільного застосунку!

 

         

Інноваційна розробка у сфері освіти в Україні – мобільний застосунок «Труби та арматура», реалізований у межах швейцарсько-українського проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP), який виконується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдинг» та реалізується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

             

Під час презентації, яка пройшла 22 жовтня у приміщенні «Освіторія ХАБ» у м. Києві, було  представлено мобільний застосунок, його наповнення, а також і можливості, які дозволять просто та доступно опанувати інформацію та отримати базові знання.

У презентації взяли участь розробники інтерактивного підручника, представники Посольства Швейцарії в Україні, Міністерства освіти і науки України, компаніїї Геберіт яка співфінансує проєкт, провідних компаній-виробників сантехнічної та теплотехнічної продукції. В онлайн-режимі до заходу долучилися заклади профосвіти – учасники проєкту з різних куточків України.

               

Підручник має стати зручним помічником для учнів, адже може працювати в офлайн режимі. Це робить інтерактивне навчання доступним навіть для тих користувачів, які не мають постійного доступу до якісного інтернет зв’язку. Застосунок розроблений змістовно, але при цьому настільки просто та доступно, що навіть непідготовлений користувач буде здатен опанувати інформацію та отримати базові знання. А фахівці зможуть використовувати його для поглиблення профільних знань.

             

Кожен розділ містить інформацію про те, які компетенції можна набути у результаті навчання, а також підсумкові тести для перевірки знань. Більш того, на відміну від профільних підручників, застосунок орієнтований на практичне застосування. Цьому слугують покрокові ілюстрації виконання технологічних процесів, тестові завдання та відео, які додаються до кожного розділу.

               

«Наявність сучасних навчальних матеріалів є запорукою успіху в кар’єрі молодих спеціалістів. Молодь повинна бути впевнена, що те, що вони дізнаються у закладі професійної (професійно-технічної) освіти, добре підготує їх до ринку праці. Окрім того, я переконана, що учні або здобувачі матимуть більшу мотивацію до навчання, якщо воно приноситиме задоволення. Наш проект намагається поєднати обидва аспекти з цими інтерактивними навчальними матеріалами», – коментує Соня Луслі, керівниця проєкту EdUP.

                       

«Уряд Швейцарії має нагоду разом з Міністерством освіти і науки України та компанією Геберіт реалізовувати проєкт з покращення сантехнічної освіти в Україні. Виклики сьогодення вимагають від нас розробки нових методів навчання. Ми вітаємо перший крок команди Свісконтакт у розробці цього інтерактивного підручника для студентів та викладачів закладів профтех освіти. Це стало можливим виключно у спіпраці з бінесом з врахуванням їх очікувань та запитів ринку праці. Ми будемо раді розширювати це парнерство і очікуємо долучення бізнесу до цієї ініциативи», – коментує Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

“Через загострення ситуації із поширенням коронавірусу, окремі заклади професійної освіти знову повертаються у дистанційний режим роботи. І нам дуже важливо, щоб він жодни м чином не вплинув на якість навчання.  Завдяки таким інтерактивним посібникам ми можемо допомогти учням легко та цікаво засвоїти навчальний матеріал будь-де: вдома або на прогулянці. Такою має бути освіта у 2021 році: доступною, безбар’єрною та інноваційною”, – зазначила директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки Ірина Шумік.

            

«Дійсно, мобільні застосунки є мегапопулярними, особливо серед молоді. Вочевидь, така складна і, на перший погляд, навіть нудна тема, як «Труби та арматури», у новому мобільному застосунку була подана не лише цікаво, а й інформативно. Впевнений, що «Труби та арматура» стануть гарною мотивацією до навчання та підвищення кваліфікації. Отже, чекаємо на наступні розділи!», – прокоментував генеральний директор ТОВ «Геберит Трейдинг» Олексій Раков.

Розробниками застосунку виступили педагоги профтехосвіти Максим Пеховка та Іван Болокан за активної участі команди проєкту EdUP. Він є пілотним проектом та першим із серії інтерактивних підручників, які будуть розроблені фундацією Swisscontact.

ДОВІДКОВО :

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою створення платформи для посилення співпраці між закладами професійної освіти та представниками бізнесу та популяризації професії сантехнік.

 

Детальніше інформацію про проєкт можна отрмати на сайті: www.swisscontact.org

 

Інформація – організаторів заходу
Фото – Сергія Комісарова, Інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я