Виставка «О”krasa» у київській галереї «Митець»

1
253
До київської галереї «Митець» – за квантом Краси! Корона вірус – корона вірусом, а виставки у столичних галереях – за розкладом… Адже що нас, творчих людей, може врятувати нині, як не краса?!? Із великою радістю інформую усіх поціновувачів сучасного образотворчого Мистецтва : незважаючи на посилення санітарно – епідеміологічних вимог щодо поширення страшної хвороби 21-го століття у нашому мегаполісі, заздалегідь оголошена колективна виставка «О”krasa» все одно відбулася.
         
Щоправда 23 жовтня медичних масок на обличчях її учасників і запрошених на це свято Мистецтва побільшало : що поробиш, таким є наше непросте «корона вірусне» сьогодення… Але не будемо більше згадувати у моїй публікацію, присвяченій Мистецтву, про цю підступну китайську хворобу : порятунок кожного є його особистою справою… Краще поговоримо про виставку «О”krasa», у якій взяли участь одночасно 17 художників із різних куточків України! Для галереї «Митець», враховуючи її далеко не гігантські розміри, це є своєрідним рекордом. Принаймні, у поточному році.
             
Ось імена і прізвища тих, хто вирішив приємно здивувати нас красою своїх робіт : Олеся Киян,  Володимир Деркач, Аліна Ворошилова, Анатолій Мантула, Євген Заборовський, Наталія Заблоцька, Ігор Василевський (він є не лише художником, а й керівником студії живопису у місті Суми та куратором виставки «О”krasa»), Анжела Яценко, Вікторія Тарабан, Світлана Северин, Маргарита Ухіна, Катерина Ухіна, Юліана Крамаренко, Тетяна Байбарацька, Ольга Грабовська та Ольга Златник.
               
Ось така потужна бойова компанія художників – однодумців підібралася цього разу на відкритті колективного вернісажу у галереї «Митець» КОНСХУ – однієї із найдавніших галерей Києва та України. Щоправда, половина художників, які живуть за межами нашого мегаполісу, на відкриття виставки не приїхала – із об”єктивних причин. Наприклад, Суми нині перебувають у «червоній зоні»… Але виставка все ж відбулася : чимало знайомих і незнайомих поціновувачів Мистецтва завітали сьогодні на цей атмосферний осінній вернісаж…
       
На моє глибоке переконання, естетично довершена людина може бачити красу у всьому, що її оточує. Квіти та дерева привносять в наше занадто «урбанізоване» життя красу Природи. Здорове, атлетичне тіло, правильні риси обличчя розкривають красу жінок та чоловіків. А буває зовсім не важлива зовнішня привабливість – головне, те, що всередині – краса душі наших ровесниць і ровесників…. Ось так і цього разу – на виставці «О”krasa», яка перетворила стіни галереї «Митець» на справжній Храм краси і досконалості… Коли споглядаєш ці картини, зайвий раз переконуєшся : Бог створив красу, аби нею милуватися. І місія художників у нашому швидкоплинному житті – закарбувати красу навколишнього світу на полотні.
         
Воістину : «Зупинися, мить, ти – прекрасна!» Вкотре хочу подякувати керівникам галереї «Митець» за вдумливий підбір учасників цього чудового жовтневого вернісажу : гармонічно і естетично довершено! Карині Кравець, Олені Красильниковій та Наталії Ващук і цього разу вдалося знайти талановитих сучасних живописців, які добре усвідомлюють : краса завжди матиме свою унікальність, дану природою… Бог подарував кожному із митців життя. І обов”язок творчої людини (можливо, навіть не обов”язок, а її право) – шукати красу в навколишньому світі. Щоб і ми могли радіти, милуючись нею… Тим, хто бере участь у цьому атмосферному осінньому вернісажі, як на мене, це добре вдалося. Учасники виставки «О”krasa» шукають і – головне (!!!) знаходять красу у всьому. Тому й виставка «О”krasa», на мою думку, – вибачайте, друзі, за каламбур – став о”красою виставкової діяльності Києва восени 2021 року.
         
На завершення публікації про вернісаж, який відбувся у галерейному просторі «Митця» я свідомо не цитуватиму широко відомий вислів класика літератури Федора Михайловича Достоєвського про красу, яка врятує самі знаєте – що… Краще згадаємо цього разу слова великого індійського письменника Рабіндраната Тагора, який свого часу влучно підмітив : «Краса викликає щастя. Щастя покращує світовідчуття. О, Краса! Знайди себе в любові, а не в лестощі твоїх дзеркал».
         
Скількі глибинних підтекстів у цій фразі!.. Здається, краще й не скажеш… Ну, а ви, дорогі мої поціновувачі краси у сучасному образотворчому Мистецтві, зайвий раз зможете переконатися у правдивості слів Рабіндраната Тагора на власні очі, коли (звичайно, із дотриманням усіх вимог карантину у столиці) завітаєте до виставкових залів галереї «Митець», яка розташована на вулиці Великій Васильківській, 12… Гарних вражень вам від побаченого у цьому дивовижному арт-просторі! Поспішайте, друзі : адже правда і краса завжди складали головне в людському житті і взагалі на Землі. Хто б сперечався – я не буду. Адже і я так само закоханий у Красу і Правду нашого життя…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор пленерів.

Фото автора

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я