Виставку за підсумками Міжнародного пленеру-симпозіуму «Очаків – 2021» відкрито!

1
307

Все почалося, відбувалося і завершилося у мене на очах… Але залишилася пам’ять про ці прекрасні дні, залишилися картини-спогади, залишилися друзі і приятелі, із якими ми зробили ЦЕ! Йдеться про Міжнародний пленер-симпозіум «Очаків – 2021», який проходив з 1 по 11 вересня на березі Чорного моря в славному курортному місті Очакові. За що – величезна подяка організаторам і натхненників цього незабутнього арт – заходу.

     
Спасибі вам, дорогі наші Валерій Махін і Алла Желева, що змогли згуртувати в одну велику творчу команду (а нас було 30 !!!) таких колоритних, таких самобутніх і таких закоханих в Творчість людей із різних куточків України! Ось вже воістину : «Захід і Схід – разом!» Разом ми їхали в поїзді, разом «отаборилися» на території санаторію «Очаків», разом писали картини, разом ходили до їдальні, разом спілкувалися в нашій незабутній веселій «кают – компанії»…
       
Як недавно і як давно це було! Хоча з моменту завершення нашого пленеру минуло не так вже й багато часу… Пишу ці рядки, а в пам’яті спливає розкішна цитата головного героя відомого італійського фільму «Пробач за любов» Олександра Беллі: «Коли все закінчується, біль розставання пропорційна красі пережитої любові. Витримати цю біль важко, бо людину відразу ж починають мучити спогади. »
             
Ось так і з нами сталося: із ким би з учасників пленеру – симпозіуму «Очаків – 2021» я не говорив по телефону або в режимі тет-а-тет, під час наших бліц-пленерів на Київщині, кожен раз чую: «Яке незвичайне щастя випало цієї швидкоплинної осені на нашу долю! Як все чудово було – навіть незважаючи на деякі побутові «накладки»… От би ще хоча одного разу повернутися в цей золотий час …» На жаль, дорогі друзі – художники, Машину Часу розгорнути в зворотному напрямку вдається лише письменникам – фантастам.
         
Ну, а нам, організаторам і учасникам Міжнародного пленеру – симпозіуму «Очаків – 2021», залишається лише мріяти, що це феєричне свято СПРАВЖНЬОГО Мистецтва в наступному році ми в тому ж складі, залучаючи до нашого творчого коло нових талановитих живописців, повторимо на біс! Тому що є у всіх нас, художників, журналістів організаторів пленеру, керівників Музею – майстерні Івана Кавалерідзе, таке щире і палке бажання. І є, дякуючи Богові, фінансові можливості у відомих одеських галеристів і меценатів Валерія Махіна і Алли Желевої. Адже вони живуть і працюють задля Мистецтва, в ім”я Мистецтва і на радість сотням українських і зарубіжних художників!
         
Сьогодні в Музеї-майстерні Івана Петровича Кавалерідзе на Андріївському узвозі, 21 (спасибі, дорогий наш Сан Санич Юнин, що, дещо «відкорегувавши» графік проведення тематичних арт-заходів в твоєму гостинному домі, ти знайшов-таки час і для нас) відбулося відкриття колективної виставки «Очаків – 2021». Це – по-справжньому масштабний захід, один із найбільш яскравих на столичному виставковому небосхилі протягом цьогорічного жовтня. Можу про це сміливо і відповідально стверджувати, так як на нашому вернісажі представлені чудові живописні полотна двох Народних, двох Заслужених і багатьох просто дуже-дуже талановитих художників Азербайджану і України. Виставка приємно вражає своїм багатоголоссям. Пейзажі, натюрморти, портрети … І якого високого професійного рівня!
              
Скажу, як думаю : відчуваю величезне задоволення, що мені, як кураторові нашого Міжнародного пленеру, вдалося зібрати таку могутню команду. У ній представлені і художники зі світовими іменами, і ті, хто вже дуже добре відомий на українському творчому Олімпі, і наша талановита творча молодь – студенти випускних курсів НАОМА. Такий «мистецький букет» ви вдень із вогнем не знайдете сьогодні в жодній столичній галереї. Тому і виставка наша – потужна, повноводна і яскрава
               
А «за кадром» вернісажу залишилися ще близько 200 картин учасників нашого незабутнього очаківського пленеру – просто квадратні метри Музею – майстерні Івана Кавалерідзе, як то кажуть, «не гумові»… І все, що протягом 11 днів перебування на гостинній землі Очакова встигли створити мої друзі – живописці і скульптори, розмістити на стінах Музею – майстерні просто немає фізичної можливості … Спасибі вам за цей творчий порив, за натхненну працю, дорогі мої друзі – художники! Це по-справжньому круто!
         
На відкриття нашої колективної виставки (на прохання Валерія Махіна і Алли Желевої) я запросив не тільки учасників пленеру, але і ще кількох яскравих молодих живописців, за творчістю яких мої друзі-одесити стежать із пильною увагою – завдяки Соціальним мережам у Інтернеті. Не виключаю, що саме ці молоді талановиті митці органічно «увіллються» в нашу потужну арт-компанію вже найближчим часом.
Тому що Валерій і Алла по життю керуються принципом: «Талантам треба допомагати … Безталанні – проб’ються самі». Я з одеситами в цьому плані солідарний на всі сто відсотків. Практично на кожній виставці в багатьох київських галереях, із якими співпрацюю вже не перший рік, шукаю і, слава Богу (!!!) постійно знаходжу таланти. Це щиро радує.
               
Ба більше. Знаю, що чимало київських художників сплять і мріють, аби вирватися зі своїх тісних майстерень (у кого вони, взагалі, є …) на пленерний простір – ближче до Природи, до моря, до сонечка! Від імені Валерія Махіна і Алли Жельової із величезною радістю повідомляю всім, хто нас чує: друзі, ви дуже потрібні нам! Більш того, сьогодні, під час відкриття виставки, засновики одеської галереї Undegraund оголосили конкурс для молодих художників на кращу картину.
       
Тих, хто візьме в ньому участь і займе перше, друге і третє місця, не тільки братимуть участь у наших майбутніх арт-заходах, але ще і отримають солідні грошові премії. Для підтримки, так би мовити, бойового творчого духу. Ось така у всіх молодих художників перспектива відкривається… Отож, дерзайте, шановні друзі – художники! Аби виграти, потрібно, перш за все, грати! І кілька слів на завершення моєї публікації… Це інформація для поціновувачів сучасного живопису: виставка «Очаків-2021» у стінах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе триватиме до 30 жовтня.
         
Честь маю запросити! Приходьте – не пошкодуєте!
PS : Відкриття виставки сьогодні відбулося із дотриманням усіх санітарних норм щодо Ковіду – 19.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-куратор пленеру

Фото автора

1 коментар

  1. “Не слушай никого, кто скажет, будто ты чего-то не можешь. Даже меня. Понял? Если есть мечта — оберегай её. Люди, которые чего-то не могут, будут уверять, что и у тебя тоже не выйдет. Поставил цель — добейся! И точка.” (Габриэль Муччино) Друзья мои! С огромной радостью сообщаю : еще одна мечта 30 художников, 2 галеристов, 1 директора Музея и 1 журналиста сбылась! Мы сделали это : провели замечательный пленэр и организовали супер выставку! Именно об этом читайте мою статью в Информационном агентстве УКРПРЕС-ІНФО по ссылке http://ukrpres.info/…/%d0%b2%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0…/ А скептикам и друзьям Фомы Неверующего скажу так : “Мечтать не вредно! Вредно не мечтать!” Поэтому верьте в свои силы, ставьте перед собой самые амбициозные планы и мечтайте, мечтайте, мечтайте! И тогда у вам тоже все получится! #Очаків #пленерОчаків2021 #ВиставкаОчаков_2021 #ВиставкаОчаків_2021 #ВалерийМахин #АллаЖелева #СергейКомиссаров #Undegraund #сучасніукраїнськіхудожники #Україна #Українськемистецтво #СергійКомісаров #Укрпресінфо #Ukrvideotravel
    #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #Mustsee

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я