Пленер-симпозіум «Очаків – 2021»: коли збуваються мрії…

0
317
Удача сама ніколи не приходить : її Робота за руку приводить…  Так сталося і з організацією Міжнародного пленеру-симпозіуму «Очаків – 2021», який тривав з 1 по 11 вересня 2021 року у славному місті Очаків на Миколаївщині. Аби ця масштабна арт-подія нарешті відбулася,  ми – її організатори та учасники – досить довго і наполегливо йшли до реалізації поставленої мети.

           

А було так: позаминулого року у київській галереї «Глобус» я висвітлював колективну виставку, яку до столиці привезли із Одеси друзі моїх друзів –  відомий український журналіст, письменник, галерист (один із співзасновників галереї «Ракурс) і арт-менеджер Сергій Брайко та президент Благодійного Фонду «АВЕ» Рита Колобова. У день урочистого відкриття вернісажу, коли ми разом із одеситами пили каву (і, на щастя, не лише її…) прийняли колективне рішення : організуємо на Півдні України по-справжньому резонансний пленер професійних художників, імена яких добре знають у всьому світі. Щоб це була нестандартна і цікава  арт-імпреза із розряду «Знай наших»!

         

Як арт-менеджер і куратор низки попередніх мистецьких заходів, я із великою охотою взявся за реалізацію наших спільних із одеситами планів. Але, на жаль, на заваді став осоружний карантин. Доводилося «пересувати» дати проведення пленеру, шукати все нові й нові локації… І не лише на чорноморському узбережжі Одеської області. Так, методом спроб і помилок, я (завдяки моєму другові Сергію Брайко) вийшов на двох талановитих людей, фанатично закоханих у сучасне образотворче Мистецтво.

         

Йдеться про відомих у Одесі (і далеко за її межами) бізнесменів і галеристів Валерія Махіна та його другу половинку Аллу Желєву. Власники одеської галереї Undegraund, як мовиться, не довго вагаючись, запропонували провести мега пленер не на території Одеської області, а на теренах Миколаївщини. Адже вона, дякувати Богові, також морським узбережжям не обділена.

           

Так у моїх мріях і мріях моїх бойових побратимів по безмежному цеху Мистецтва почалися вимальовуватися контури чорноморського міста – курорту Очакова…  Разом із організаторами пленеру Валерієм Махіним і Аллою Желєвою ми у телефонному режимі почали формувати команду учасників пленеру . Критерії відбору – стандартні : це мають бути ПРОФЕСІЙНІ художники, люди  по-справжньому талановиті і креативні, відомі широкому колу колег і поціновувачів Мистецтва.

             

Ну, і щоб характер у них був неконфліктний. Адже «нитиків» і «зануд» у творчому колі не дуже шанують…  Протягом кількох днів список живописців, які хотіли б взяти участь у нашому арт-дійстві, розтягнувся на три (!!!) сторінки… Нічого дивного : я вже 6 років поспіль активно «варюся» у «мистецькому казані» і у моїй базі контактів – близько 1500 талановитих українських і закордонних художників, із якими я досить активно і плідно співпрацюю. Отож, разом із Валерієм і Аллою нам довелося добре попотіти, аби остаточно узгодити список усіх бажаючих потрапити до Очакова, коли тут розпочнеться  «оксамитовий сезон-2021».

             

На конкурсній основі почали ретельний відбір картин майстрів сучасного живопису. Художники надсилали нам фото робіт на електронну пошту, а ми – після палких телефонних дискусій – визначалися : так чи ні? Отож, із легким серцем можемо констатувати: ми не помилилися у виборі.

 

     

До Очакова поїхали кращі з кращих, ті, хто працює «у поті чола свого» на мистецькій ниві із повною віддачею. Згодом до нашого арт-каравану долучилися  представники закордонних Спілок художників. А на фінішу формування списку – викладачі уславлених вищих навчальних закладів. Отож, наш пленер (і цілком закономірно) отримав статус Міжнародного пленеру – симпозіуму.

               

 

У підсумку участь у ньому взяли 30 відомих майстрів живопису різних вікових категорій з України та Азербайджану. Два Народних художника України, два Заслужених художника України, Заслужений працівник культури України, плюс до них – талановиті митці, імена яких добре відомі як у нашій Вітчизні, так і далеко за її межами. Цікава деталь : протягом відбору учасників пленеру до нашої мистецької сім”ї потрапили й студенти випускних курсів НАОМА (вихованці академіка живопису, Народного художника України Михайла Гуйди), а також обдаровані живописці, які живуть і працюють безпосередньо у самому Очакові…

             

Вони набралися духу і самі постукали у наші двері… Рівень кваліфікації цих митців, за спиною яких навчання у художніх вишах, також досить високий. Таким людям гріх відмовляти…  Ось так і сформувалося могутнє «ядро» нашої бойової мистецької команди, якій пощастило працювати 11 днів поспіль на благословенному чорноморському узбережжі Миколаївщини. Погодьтеся, таким потужнім колективом авторів – однодумців можна пишатися на всі 100 відсотків.

               

В свою чергу, організатори Міжнародного пленеру-симпозіуму Валерій Махін та Алла Желєва створили для нас комфортні умови у санаторії «Очаків», коли йдеться про проживання, харчування, оздоровлення, лікування, екскурсійну програму тощо. Якщо говорити по суті, нині цей санаторій переживає далеко не найкращі свої часи.

               

Але його керівники (директор Дмитро Антипов і заступник директора Олексій Гошуренко) роблять все можливе і навіть неможливе, аби санаторій  «Очаків», який належить Укрпрофоздоровниці, по завершенню чергового етапу реконструкції, перетворився на один із кращих лікувально-оздоровчих закладів, розташованих на чорноморському узбережжі Миколаївської області. Я спілкувався з цими людьми. Переконаний : все у них вийде на добре.

 

         

Але повернемося до Її Високості  Творчості. Протягом перебування у Очакові мої друзі – художники написали близько 250 чудових картин на тему моря. Та хіба лише моря? Це також і  натюрморти, і портрети, і абстракції… Але всі ці роботи надзвичайно високого рівня. Не даремно ж організатори пленеру орієнтувалися на професіоналів!

           

І весь творчий доробок майстрів живопису  шанувальники сучасного образотворчого мистецтва (дякую вам за це окремо, шановні колеги – журналісти із «Очаківського порталу» на Фейсбуці, за те,  що вчасно  розмістили мою об”яву – запрошення!)  змогли побачити на підсумковій виставці, яка відбулася на … території танцювального майданчика нашого санаторію. А інше місця для такої кількості картин й підшукати було важко…

           

Учасники нашого мега вернісажу під яскравим очаківським сонечком залишилися дуже задоволеними своїм колективним і особистим творчим доробком. Але найбільше у день відкриття виставки – презентації «Очаків-2021» раділи місцеві жителі, які завітали до нас на «творчий вогник». Відбулося це  у переддень святкування Дня народження їхнього древнього міста. Вони у один голос говорили :  мистецькі події міжнародного (!!!)  масштабу у Очакові –  велика рідкість…  Протягом перебування у братньому колі моїх друзів – художників і організаторів нашого пленеру я видав на гора 50 (!!!) розгорнутих постів у Фейсбуці. Кожен із них – про конкретного автора, який брав участь у нашому творчому марафоні…

 

           

 

Це легко перевірити – зайдіть на мою сторінку у Фб, все побачите самі.

Ось посилання на неї https://www.facebook.com/profile.php?id=100010869068564

Як куратор цієї арт-події, щиро пишаюся своїм творчим результатом. Слоган «І знову нам сказати не гріх : наш пленер – це приклад для всіх!» / «Наш пленэр – другим пример!», яким починалися практично всі мої нотатки на тему Мистецтва у Соціальних мережах, чесно кажучи, хочу запатентувати… Щоб не «спіонерили» його, не приведи, Господи, люди, які «ласі на чужі ковбаси»… Подібні випадки у моїй журналістській практиці, на жаль,  вже траплялися…

           

Переконаний : цей слоган, який народився у моїй голові на березі Чорного моря,   знадобиться ще не раз – коли організовуватиму наступні арт-події разом із друзями – меценатами з Одеси. Адже Валерій Махін та Алла Желєва, так само як і я, просто не уявляють свого життя без пропаганди кращих зразків сучасного образотворчого Мистецтва. І двері їхньої галереї Undegraund у Одесі завжди широко відкриті перед талановитими митцями.

     

 

Ну, і на завершення статті хочу нагадати усім: удача – супутник сміливих! І – додам – наполегливих. Тому, повернувшись із гостинного чорноморського містечка Очаків разом із моїми друзями – художниками до столиці буквально вчора, вже сьогодні, як мовиться,  без зайвої «розкачки», розпочав роботу щодо підготовки до нового Міжнародного  пленеру – симпозіуму.

           

Де саме і коли саме він відбудеться мої дорогі  побратими-художники, графіки і скульптори дізнаються першими… Саме для цього й були створені Соціальні мережі. Так що слідкуйте за публікаціями на Фейсбуці, а також  за сюжетами у Ютубі на  моєму каналі Ukrvideotravel… Програма “Мистецька хвиля +” – завжди в плюсі. Адже Україна – це країна талантів, коли йдеться про образтворче Мистецтво… Вірю і знаю : Валерій Махін разом із  Аллою Желєвою і наступного разу допоможуть талановитим живописцям у реалізації поставленої мети. Дякуємо вам, дорогі наші одесити, за все, що було і за все, що буде! Разом ми – сила.

           

Віват, галерея #Undegraund! Найцікавіше – завжди на горизонті… «Боротися, шукати, знайти – і не здаватися!» – ось наш девіз, дорогі наші друзі.  Яке щастя відшукати серед мільйонів людей саме тих, хто, як і ти, вірить у велику магічну силу цих слів!..

Сергій Комісаров, куратор Міжнародного пленеру-симпозіуму «Очаків – 2021», Заслужений журналіст України, шеф-редактор ІА Укрпрес-інфо

Фото автора

#Очаків #пленерОчаків2021 #ВалерийМахин #АллаЖелева #СергейКомиссаров #Undegraund #сучасніукраїнськіхудожники #Україна #Українськемистецтво #СергійКомісаров #Укрпресінфо

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я