Верх щастя людського – на вершині Доброти…

0
241

Вже давно не бачив в одному місці воднораз так багато по-справжньому радісних і щасливих людей! А тут – у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на відкритті виставки «Мистецькі діалоги. Нові надходження музею 2015 – 2020» – ніде, як мовиться, і яблоку впасти…

Які щасливі очі у цих людей! Які радісні посмішки на обличчах! Яка чудова дружня атомсфера  панує у виставкових залах! Найщасливіщі у цьому колі творчих людей – фахівці Музею. Адже до них у гості, на відкриття чудового літнього вернісажу,  прийшли відомі живописці, графіки, скульптори, майстри декоративно – ужиткового мистецтва, мистецтвознавці, арт – менеджери і журналісти, які протягом п”яти років дарували цьому храму Духовності і Культури витвори своєї фантазії і своїх рук.

Протягом цього періоду музейні фонди (за оцінкою генерального директора Національному музеї українського народного декоративного мистецтва Людмили Строкової)  поповнилися близко 900 творами сучасного українсського образотворчого Мистецтва. І всі подарунки, зроблені друзями Музею, можна побачити на цій дивовижно яскравій виставці.

На ній представлені різноманітні за матеріалом і техніками предмети як традиційного народного, так і професійного декоративного та образотворчого мистецтва України. Надходження до музейної колекції відбувалися різними шляхами: подарунки авторських робіт від художників і майстрів, чиї виставки експонувалися в музеї; дарунки творів мистецтва від власників; а також взяті на облік до основного фонду предмети кераміки, фарфору та фаянсу з числа повернутих з Німеччини у 1948 р., що були відреставровані в ці роки.

Також на виставці «Мистецькі діалоги. Нові надходження музею 2015 – 2020» експонуються твори художнього ткацтва, вишивки, декоративного розпису та розпису на склі, різьблення на дереві; вироби з фарфору, скла, металу, а також ікони, витинанки, батик, емалі, живописні роботи.

Заслуговують  на увагу подаровані музею польським письменником Петром Скрійкою комплекси чоловічого та жіночого одягу, що походять з території Шляхтовської Русі – найзахіднішого етнографічного лемківського регіону з чотирьох сіл на території сучасної Польщі, де більшість населення становили лемки.

Генеральний директор Національному музеї українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова та та її заступник із наукової роботи – куратор виставки Людмила Білоус низько вклонилися усім, хто щедрою рукою зробив унікальні подарунки музею. Воістину : доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий!

Ну, а мені залишається додати : виставка «Мистецькі діалоги. Нові надходження музею 2015 – 2020» працюватиме до 26 вересня 2021 року. Був сам – раджу і вам!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Фото автора

#ВиставкаМистецькідіалоги #Мистецькідіалоги #Національниймузейукраїнськогонародногодекоративногомистецтва #ЛюдмилаСтрокова #ЛюдмилаБілоус #СергійКомісаров #УКРПРЕС-ІНФО

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я