Перша персональна виставка художниці Надії Царінової

1
400

Добрі люди є всюди – де є добре мистецтво! І спекота їм – не на заваді… 15 липня, як на мене, аномально пекучого 2021 року, у бібліотеці з питань мистецтв імені Миколи Бажана ЦБС Солом”янського району Києва відбулося відкриття першої персональної виставки молодої київської художниці Надії Царінової.

Називається ця виставка «Експресія кольору». Незважаючи на 40 градусів за Цельсієм на вулиці, цього дня до бібліотеки завітало чимало шанувальників творчості мисткині – її друзі, колеги, мистецтвознавці і журналісти. Гості йшли на виставку, знаючи, що поспілкуватися безпосередньо із самою Надією у день її першого у житті  вернісажу … жодного шансу не випадає. Адже нині вона перебуває у творчому відрядженні в Сполучених Штатах Америки. І все ж відкриття виставки «Експресія кольору» пройшло на ура! А  інакше й бути не могло. Позаяк всі організаційні моменти перебрала на себе мама дебютантки  – відома українська художниця і директорка Київської дитячої художньої школи № 1 Наталія Царінова.

«Мені хотілося б від усього серця  подякувати людям, які вміють помітити у ближньому своєму талант живописця. А ще – допомогти творчій людині  із самореалізацією,  – мовила на відкритті виставки відомий український мистецтвознавець і арт-менеджер Наталія Бондаренко. – Хочу сказати браво Наталії Царіновій за те, що вона виплекала для усіх шанувальників сучасного образотворчого Мистецтва таку яскраву творчу особистість, як її донька. Приємно здивував надзвичайно високий рівень всіх без виключення робіт, представлених Надією на її дебютній виставці. У кожній картині присутній дух чарівної казки. Це не казка для дітей, яким бракує веселощів. Це казка, яка є дороговказом людям мислячим  у доросле життя. Картини Надії Царінової  – це справжнє диво для зрілих людей. Як на мене, мисткиня зуміла це «чарівництво» виявити і дуже  професійно перенести його на полотно.»

«Як автор і ведучий телевізійної програми «Усі ми родом із дитинства» я приємно здивований тим, що побачив на феєричному  вернісажі Надії Царінової, – звертаючись до присутніх, сказав  режисер і актор Національного академічного  театру російської драми ім. Л. Українки Юрій Яковлєв-Суханов. – Для мене Мистецтво було, є і завжди залишатиметься джерелом позитиву. Мистецтво – це добро, це прагнення до кохання, це виявлення свого внутрішнього світу. І все щойно перелічене я знайшов, завітавши на «творчий вогник» до Надії. Її картини – досить  різнопланові. Натюрморти, пейзажі, портрети… Але всі вони – теплі, позитивні, яскраві… І саме цим роботи Надії Царінової й  притягують до себе.»

«Якщо ти хочеш дізнатися щось про творця, як про особистість, просто подивись на його твори, – говорить український живописець Олексій Омельченко. – Картини Надії – це її внутрішній світ, це те, що її бентежить, що їй подобається, що її надихає. Твори Мистецтва моєї колеги різні за змістом, різні за технікою. І я вважаю, що це є найголовнішим у сучасному Мистецтві – не триматися за один стиль, бути різноплановим художником, який є цікавим широкому загалу.»

«Надзвичайно яскраві, наповненні внутрішнім світлом картини, сонячні емоції, радісно – піднесена атмосфера – саме цим запам”ятається відвідувачам  перша персональна виставка художниці Надії Царінової, – сказала оперна співачка і журналістка  Тетяна Асадчева. –  А особисто мені у її творчості  імпонує поєднання квітів і подорожей, симбіоз театральності, казковості і позитиву.»

Зрозуміло, що розповідь про перший у житті  вернісаж Надії Царінової не була б повною, якби я не поцікавився думкою її мами : а що вона, як відомий український живописець,  може сказати про дебют доньки? «Моє серце переповняють відчуття радості, щастя, гордості за свою дитину, – сказала пані Наталія. – Вона все вірно робить – як художник. Надія – це особистість, творча, дуже сильна людина. І у Мистецтві вона йде своїм шляхом, тут   їй нічого підказувати не варто…»

Ну, а про атмосферу, яка панувала у стінах бібліотеки з питань мистецтв імені Миколи Бажана ЦБС Солом”янського району Києва на відкритті першої  персональної виставки Надії Царінової ви дізнаєтеся, подивившись черговий випуск програми «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel у Ютубі.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер

Фото – автора

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Надія Царінова народилася в Києві 11 червня 1995 року в сім’ї художників. Закінчила Київську дитячу художню школу №1 та середню державну художню школу ім.Т.Г.Шевченка.  Закінчила Київський національний інститут культури, відділення режисури. Займалася живописом  та  знімала короткометражні фільми «Шанс», «Звичка», «Магія кольору» , «Spoko» та кліпи для польської групи «Conexus», групи «Бикфорддаф», виконавця Міки Чуєва, «Hobot g Co» виконавця Сергія Варпу, для канадського виконавця Cristofer Kraft  та групи «Mr.Mors».

У 2016 році створила Київську художню школу «Профі-Арт».  Основною задачею  школи  було поєднати сучасні  тенденції в мистецтві з академічною школою. Учні школи та Надія, яка стала директором школи і викладачем, багато їздили по Україні та країнам Європи. Там вони малювали на пленерах, які художниця організовувала, та вивчали роботи світових майстрів образотворчого мистецтва в оригіналах кращих музеїв Європи  та України. Учні та Надія об’їздили  Україну, Бельгію, Голландію, Німеччину, Португалію, Швецію, Угорщину, Словаччину, Польщу, Іспанію, Румунію, Грецію, Люксембург, країни Прибалтики. У Франції були 9 разів, в Іспанії – 5. В Словаччині учні школи взяли шість призових місць у конкурсі «Зимовий Оскар» в 2017 році, 10 призових місць в 2018 році, у 2019  –  8 призових місць.  Привозили виставку учнів школи «Профі-Арт» в Грецію в місто  Паралія-Катарині.  У 2018 році п’ять учнів отримали призові місця в конкурсі –фестивалі «Світ в твоїх долонях» в  Греції.  Всі ці подорожі надихають  Надію для нових живописних робіт та фільмів.

Творчість у Надії Царінової легка, мерехтливо-сонячна. Це і краєвиди, і натюрморти, і квіти, осяяні сонцем.  Але свою соціальну позицію, на противагу легким творам, Надія показує своє відношення до дискримінації населення іншого кольору, в підтримку рівноправ’я всіх народів.

Мисткиня пише життєво-стверджуючий портрет «Дівчина з півнем», де показано незламний дух афро-американського населення. З цієї ж серії «Горошок»  та « Юна індуска».

Надія намагається знайти гармонію в навколишній природі,  зрозуміти себе саму,  своє  призначення  та  донести  красу  до людей.

#ХудожникНадіяЦарінова #ТворчістьНідіїЦарінової #ПершавиставкаНадіїЦарінової #виставкаЕкспресіякольору #НаталіяЦарінова #СучаснеМистецтво #Творчість #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #ПрограмаМистецькахвиля+ #КаналUkrvideotravel

 

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я