Відкриття колективної виставки дитячих малюнків «ПРОБУЙ І ВИЙДЕ»

0
140

Формула успіху – коли йдеться про сучасне образотворче Мистецтво – у кожного своя. Хтось діє за логікою : «Вогнем і мечем! А там – хоч і трава за мною не рости…Мені не цікаво, що кажуть інші.» Комусь до серця інша  модель : «Вода і камінь точить»… А дехто, заплющивши очі,  просто робить «Крок до зірок», покладаючись виключно на її Високість Фортуну…

Але, як виявилося, існують також й інші, не менш перспективні, варіанти розвитку подій… Із легкої руки арт-критика і громадського діяча Анатолія Казаніра протягом цих  вихідних я потрапив до невідомої мені раніше галереї «Шлях до себе», яка знаходиться на проспекті Правди, 43-Б. Мої друзі – художники, які бували тут раніше, казали мені раніше, що мистецька платформа «Шлях до себе» – це місце сили, що «…будить, збуджує, дивує, НАДИХАЄ, тих хто навчається та навчає – будь-якого віку та статі».

Вирішив перевірити : так чи це на так насправді. Адже галерея «Шлях до себе», на думку її власників, – це поєднання сучасного виставкового мистецтва та творчого простору, генерація інструментів та арт-кроків в дослідженні мистецтва та своєї місії в ньому УСІХ охочих та прагнучих.

Як на мене – чудові слова, які у стінах арт-простору «Шлях до себе» на очах Анатолія Казаніра і мене цього спекотного липневого дня наповнювалися реальним змістом. Позаяк ми потрапили на відкриття колективної виставки дитячих малюнків «ПРОБУЙ І ВИЙДЕ», куратором якої є власниця галереї і арт-критикиня Ірина Мороз і у всьому змогли пересвідчитися особисто.

 

Погодьтеся, друзі, ми часто – густо чуємо красиві слова на кшталт  «Все найкраще – дітям». І, зазвичай, практично нічого не робимо, аби дітям (маю на увазі не своїх, а чужих) і справді було краще. Особливо – влітку, коли малеча із тих чи інших причин просто змушена «сидіти на асфальті, що кипить під ногами», а не відпочивати десь на морі чи у рідної бабусі… Адже не всі батьки у наші непрості часи економічного лихоліття можуть дозволити собі таку «розкіш».

Аби хлопчикам і дівчаткам  у спекотній столиці дихалося і жилося трохи легше, засновники мистецької платформи «Шлях до себе» не мріють, а діють. Вони постійно запрошують дітей і їхніх батьків до себе у гості, аби у стінах цього чудово облаштованого арт-простору  у родинному колі і дорослі, і малеча  опановували ази живопису, малюнку, скульптури, вивчали історію Мистецтв і просто спілкувалися одне із одним – як вдома. Гарна ідея! Продуктивна. А ще засновники арт-простору «Шлях до себе» постійно організовують творчі конкурси для підростаючого покоління, за підсумками яких відкривають все нові й нові виставки.

Колективний вернісаж  дитячих малюнків «ПРОБУЙ І ВИЙДЕ» на який цього разу нас запросили його організатори – одна із ланок цього могутнього мистецького ланцюжка, який об”єднав творчий потенціал чотирьох десятків дітей, які живуть у ЖК «Варшавський». Те, що ми побачили разом із Анатолієм Казаніром, приємно вражає : із усього видно, що влітку діти у цьому районі столиці без гарних справ не сидять. Школярі і вихованці дитячих садочків, які відвідують арт-простір «Шлях до себе»,  навчаються дивитися на світ очима справжніх художників. Хочеться привітати цю ініціативу. Все вірно : шлях до себе кожного із нас  починається в дитинстві… Ну, і важлива інформація для професійних митців. Арт-критику Анатолію Казаніру і мені дуже сподобалася ця справді атмосферна галерея : її планування, дизайн, особливості інтер”єру, величезні вікна, а також – дуже  гостинна атмосфера…

Від власниці арт-простору  Ірини Мороз дізналися : протягом  двох років  (з моменту її відкриття) тут відбулося вже майже десять колективних і персональних виставок талановитих  українських художників. Арт-заходів могло б бути значно більше, але на заваді став осоружний цьогорічний карантин… Втім ситуація із організацією нових вернісажів поступово вирівнюється. Вже зрозуміло, хто саме і коли саме із сучасних митців демонструватиме у арт-просторі «Шлях до себе» своє мистецтво вже найближчим часом.  Отож, як наголосила Ірина Мороз,  двері цього храму Мистецтва всякчас широко і гостинно відкриті перед живописцями, графіками і скульпторами із усіх регіонів України.

Приємно, що до списку людей творчих професій, яких тут завжди із нетерпінням чекають,  потрапили також мистецтвознавці, арт-менеджери і журналісти. А як же без нас? Ми також завжди перебуваємо у епіцентрі творчого процесу…

Отож, шановна пані Ірино, як мовиться, будемо жити – будемо дружити! І дякуємо за запрошення на нові мистецькі події, які обов”язково відбудуться у вашому гостинному творчому домі вже найближчим часом. Ми, журналісти Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО,  завжди на зв”язку. До зустрічі. «ПРОБУЙ І ВИЙДЕ» – це також і наше гасло.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Фото автора

#галереяШляхдоСебе #МистецькаплатформаШляхдосебе #ІринаМороз
#виставкадитячихробіт #юнімитці #Сучаснемистецтво #дитячатворчість
#картиннагалерея #ПРОБУЙІВИЙДЕ #Колективнавиставка дитячихмалюнківПробуйвийде
#ЖКВаршавський #МистецтвоКиїв #виставкакартинкиїв #СергійКомісаров  #АнатолійКазанір  #УКРПРЕС_ІНФО #Ukrvideotravel

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я