Виставка “Kyiv Review ” видатного італійського фото художника Enzo Dell’Acqua

0
294
Супроти істини, як мовиться, не попреш. Адже істина – це істина… ««Видатна фотографія – це глибина почуттів, а не глибина різкості», – сказав свого часу відомий німецький письменник Петер Адамс (він же – Борис Д”яченко) і сперечатися із цими словами людям, які тримають фото камеру в руках не просто задля забави абсолютно я сенсу не бачу. Адже фотографія – це дійсно намагання зазирнути у глибину речей, а не просто зафіксувати їхні контури.
27-го травня мені пощастило. Адже зустрівся тет-а-тет із людиною, яка мислить такими ж філософськими категоріями, як я. І не лише, як я особисто. Так думають про мистецтво фотографії професіонали. У Першій муніципальній галереї Києва (вул. Драйзера, 6) відбулося відкриття чудово організованої мультимедійної виставки “Kyiv Review ” відомого італійського фотографа Enzo Dell’Acqua. Я давно знав про існування цієї людини. Бачив світлин цього майстра, за що щиро вдячний Інтернету. А тут, в реальному просторі і часі, у стінах галереї, мені випав дивовижний шанс зазирнути в очі маестро і побачити його світлини не в електронному, а у класичному вигляді – на папері. Ба більше! Як журналіст, я завітав до Першої муніципальної галереї на півгодини раніше, аніж решта відвідувачів, запрошених на творчий бенефіс Enzo Dell’Acqua. І маестро провів для мене персональну екскурсію… Те, що я побачив на стінах приміщення і у невеличкому, спеціально обладнаному мультимедійному кінотеатрі, – це просто вибух свідомості! У об”єктиві фото камери італійського митця, на перший погляд, буденне життя українців. Життя, до якого ми звикли. Але мій співрозмовник зумів побачити його перипетії досить нестандартно – так, що хочеться сказати : «Ну, ти, друже, й даєш!… А я цього навіть не помітив, хоча також був у цьому ж місці… Тисну руку і знімаю капелюха! Молодець!» Мій співрозмовник вже два роки поспіль близько десяти разів) приїздив із Мілану до Києва. Спочатку зосередився на фотографуванні нашої столиці.
Знімав і архітектуру, і природу, і портрети людей… А потім вирішив : не одним Києвом живе Україна. І – майнув до провінції. І так само почав фотографувати архітектуру, природу, портрети… Тільки вони у нього не такі, як у більшості тих, хто називає себе фото художником, тупо і механічно натискуючи кнопку спуску свого фото апарата. У 100 % робіт італійського майстра є саме та «глибина почуттів», якої бракує дилетантам, або тим, хто вже «забронзовів»… Enzo Dell’Acqua є фотографом – філософом. І ці слова – я переконаний у цьому – саме про нього : «Люди думають, що будуть щасливі, якщо переїдуть в інше місце, а потім виявляється: куди б ви не поїхали, ви берете з собою себе.» Мій колега доводить цю мудрість кожною своєю світлиною. Спитаєте, що особисто мене вразило на його виставці, де представлено близько 200 фотографій? Ні, це не оголена натура наших справді красивих співвітчизниць. Хоча відзняті юні жіночі тіла просто перфектно. Ні, не архітектурні родзинки Києва, які Enzo Dell’Acqua фільмував із досить несподіваних ракурсів.
Мене буквально приголомшили його дивовижної сили світлини, які майстер зробив під час поїздок до зони Чорнобильської АЕС. Я й сам нещодавно мандрував цими місцями, згадуючи про те, як 35 років тому, коли я був кореспондентом газети «Трибуна енергетика», практично щодня знімав на фото ці самі місця. Багато чого з тієї далекої пори змінилося і у Чорнобилі, і у Прип”яті. Але залишився біль : ця земля – не для життя… І мій італійський колега (завдяки мистецтву фотографії) зумів передати цей месідж мільйонам людей, які розуміють, що Чорнобильська трагедія ще довго залишатиметься незагойною раною України. Дуже сильними також є його світлини, які розповідають про війну на Донбасі. Видно, що у душі Enzo Dell’Acqua є воїном. Лише одне уточнення : він є воїном Світла, адже стоїть із фото апаратом у руках на стороні Правди. Велика подяка тобі за це, мій новий італійський побратиме по цеху фото Мистецтва! Ти знаєш, що по чім у нашому непростому чоловічому житті…
А ще мені на жаль, лише протягом десяти хвилин – пощастило поговорити із цим мужнім і. водночас, дуже романтичним чоловіком на тему : «Чому українці є саме такими, якими вони є, а не іншими?» Вразила мудрість співрозмовника. «Не треба намагатися переписати Історію. Не варто перекреслювати те, що було. Але й жити виключно спогадами про минуле – також не варто. Дивіться вперед! Українцям, із якими мені доводилося спілкуватися у Італії, повірте, вже не є такими, із ким я мав можливість контактувати в Україні. Це – два несхожих типи мислення.
Це абсолютно різне філософське сприйняття слова «Свобода». Порад не даватиму. Немає сенсу це робити. У кожного в житті – свій шлях. Головне – думати, куди, у якому напрямку ти йдеш… І не робити дурниць,» – сказав на завершення бліц – інтерв”ю Enzo Dell’Acqua. Мені дуже приємно, що його виставка “Kyiv Review ” вже в перший день роботи отримала великий резонанс у суспільстві. Про цю подію – завдяки новітнім інтернет – технологіям – дізналися тисячі українців, які живуть і працюють у Італії. До нашого спілкування приєдналося чимало громадян Італії. Отож, досить активно і цікаво – із допомогою скайпу – ми змогли поспілкуватися із шанувальниками творчості маестро за кордоном.
А в самому Києві на вернісаж відомого італійського фото художника завітало (за мірками пост – локдауну) дуже багато людей. В тому числі, й голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Дмитро Ратніков, який щиро привітав Enzo Dell’Acqua із чудовим стартом цієї міжнародної мультимедійної арт-події, наголосивши, що такі контакти дуже потрібні жителям не лише столичної Троєщини, а й всім громадянам нашої держави. Адже ми, українці, маємо унікальну можливість подивитися на наше життя і самих себе абсолютно свіжим поглядом – поглядом людини, яка любить Україну підтримує її своїм талантом.

Cергій Комісаров, шеф – редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Фото автора

 

 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Відкриття виставки робіт Enzo Dell’Acqua
відбулося за підтримки Генерального Консульства України в Мілані, Департаменту Туризму міста Київа та культурної асоціації Україна Плюс – Мілан.
Енцо Делл’Акква народився в Мілані в 1966 році. Позаштатний фотограф працює в галузі мистецтва вже багато років. Приймав участь у найпрестижніших міжнародних виставках: Venice Biennale (2018), Art Basel Miami Beach (2019).
Куратор виставки – Корінна Сеґре
Куратор у Першій муніципальній галереї – Irina Xurset
Організатори:
Італія – Асоціація Україна Плюс – Мілан (Ірина Луць)
ЦРБ ім. П.А.Загребельного
PR – Юлія Матту
Особлива подяка Анатолію Горовому за сприяння у проведенні виставки в Муніципальній галереї мистецтв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я