КОЛЕКТИВНА ВИСТАВКА «ПАЛІТРА МРІЙ» У КИЇВСЬКІЙ ГАЛЕРЕЇ «МИТЕЦЬ»

0
364

Що не кажи, а саме 23-го лютого добре слово  почути на свою адресу  будь-якому мужчині приємно… А якщо це слово пролунало  привселюдно – це втішно вдвічі. Ну, а якщо додому ти цього ж святкового вечора повертаєшся із «бойовим трофеєм» у руках – то взагалі на серці розквітають троянди… Що, заінтригував вас? Ну, а тепер – по  суті, про те, що зі мною сталося у головний чоловічий день зими.

Директорка київської галереї «Митець»/ Art gallery “Mytets” Каріна Кравець ще два тижні тому попередила : саме 23-го лютого у цьому закладі культури і духовності столиці відкриватиметься чергова  колективна виставка сучасних українських живописців і графіків “Палітра мрій”. Каріна сказала, що на мене чекає зустріч із вже добре відомими і абсолютно невідомими митцями. Але кожен із них є дуже цікавим автором. Подивився на афішу – і таки так!

Олексія Овчаренка – знаю. Він є моїм добрим другом і бойовим побратимом, із яким ми спільно  і  дуже продуктивно  попрацювали на кількох загальнонаціональних пленерах. Оксану Картавцеву – знаю. Неодноразово висвітлював  її персональні виставки. Чудова мисткиня, дружбою із якою я пишаюся вже не перший рік поспіль. Михайла Заворотнього – знаю. Прекрасний графік, потужній творчий потенціал якого розкривається у мене на очах – крок за кроком.

Я вже висвітлював чотири персональних виставки цього талановитого автора. Наталію Ващук – знаю. Вона є не лише чудовою  художницею, а й прекрасним організатором різноманітних арт-подій. Ніколи не забуду, на якому високому рівні вона організувала і провела  виставку сучасних художників – іконописців два роки тому. Тетяну Самоткіну – знаю. Світ робіт цієї чарівної жінки – просто казковий. Вона у постійному творчому пошуку. І кожна моя зустріч із Тетяною – це квант гарного настрою, який так потрібний кожному із нас…

На афіші виставки із великою радістю я побачив імена художників Лідії Почекайлової, Емінегюль Зіятдінової, Надії Бойко, Лариси Кукареки… Я теж давно  знайомий із творчістю кожної із цих мисткинь і так само пишаюся творчою дружбою із ними. Невідомим для мене на афіші колективної виставки  “Палітра мрій” виявилося ім”я і прізвище лише одного художника – Валерія Швецова.  Що ж, як мовиться, тим для мене цікавіше.

І ось 23-го лютого я одним із перших відвідувачів переступив поріг галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України. Роблю так завжди –  аби встигнути (ще до урочистого відкриття виставки) записати інтерв”ю з кожним із авторів. Розказую про головне враження від побаченого у стінах гналереї – стисло і по суті. То є воно! В сенсі – це справжнє Мистецтво. І дуже приємно, що так можна сказати про всі без винятку картини і гравюри кожного із учасників цього яскравого зимового  вернісажу. Хоча за вікнами наших домівок ще лежить сніг, тут, у гостинній галереї «Митець»,  вже відчувається свіжий подих довгоочікуваної весни. І це свято – передчуття оновлення світу Природи –  шанувальникам сучасного образотворчого мистецтва подарували десятеро талановитих авторів.

«Всі художники, роботи яких ви побачите на виставці «Палітра мрій», як на мене, є дуже різними, але в цьому і є краса Мистецтва, – сказала на відкритті виставки директорка галереї «Митець» Каріна Кравець. – Всі вони – обдаровані, всі вони працюють задля радості людей.  Тому керівництво галереї  вирішило відзначити кожного учасника нашої  виставки подяками за особистий внесок у розвиток сучасної  української культури. Але перед тим, як представити кожного із наших авторів і вручити їм персональні відзнаки, я хочу познайомити вас із моїми колегами.

Це – мистецтвознавець галереї «Митець» Олена Красильнікова і Наталія Ващук, яка є не лише учасницею нашого вернісажу, а й відсьогодні обіймає посаду  референта галереї. Можете звертатися до них із будь – яких питань. Мої нові колеги  завжди допоможуть».

Ну, а далі відбулося вручення подяк художникам і … мені – як журналісту. Так-так, у цей святковий день і я отримав відзнаку від керівництва галереї – за мою працю протягом багатьох років  на тернистій  ниві популяризації сучасного образотворчого Мистецтва. Із великою гордістю і вдячністю я  прийняв цю нагороду у  руки. Дуже і дуже приємно, мої шановні колеги і друзі! Ця відзнака забов”язує мене працювати із ще більшою  віддачею. Що я й робитиму із великим задоволенням. Адже щиро люблю Мистецтво і тих, хто його створює і плекає  – моїх дорогих художників і галеристів!

І – кілька слів на завершення цієї публікації. Відео програму про відкриття виставки «Палітра мрій» ви побачите – як завжди – у черговому випуску телевізійної програми «Мистецька хвиля +» на каналі Ukrvideotravel y YouTube вже найближчим часом. Але казав, кажу і казатиму : дорогі шанувальники мистецтва! Якщо є хоча б невеличка можливість – краще прийдіть на виставку. Адже справжнє мистецтво треба бачити не на екрані телевізора або айфона, а у режимі тет-а-тет! Повірте : так набагато цікавіше…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-критик

Фото – автора

#ГалереяМитець #виставкаугалереМитець #сучаснеМистецтво #Палітрамрій #виставкаПалітрамрій #КарінаКравець #ОленаКрасильникова #НаталіяВащук #ОлексійОвчаренко #ОксанаКартавцева #ЛідіяПочекайлова #ТетянаСамоткіна #ВалерійШвецов #ЕмінегюльЗіятдінова #НадіяБойко #ЛарисаКукарека #МихайлоЗаворотній #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #програмаМистецькахвиля #каналUkrvideotravel

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я