Виставка київського художника Данила Ноздрі «Крило Янгола»

2
333
Одинадцятилітній київський школяр  Данило Ноздря  вкотре йде на рекорд… І – успішно  долає нову висоту! Невеличке уточнення : цього я хочу розповісти вам  не про рекорди у спорті. Йдеться про успіх у сучасному  образотворчому Мистецтві, який, на мою думку,  вартий того, аби його занести до Книги рекордів Гіннеса.

Але про все – по порядку… У вересні минулого року мені пощастило побувати на першій  персональній виставці цього талановитого  юного художника «ПОЧАТОК», яка проходила у київській галереї «Дім Миколи». Як виявилося, початок виставкової діяльності Данчика був вельми вдалим. Друга його персональна виставка «СВІТАНОК НАД УКРАЇНОЮ» – а відбулася вона вже у стінах МЦ «Шоколадний будинок», який є філією Національного музею «Київська картинна галерея»  –  відкрилася у грудні  2020 року. Я також висвітлював цю резонансну подію у мистецькому житті столиці.   І ось – із інтервалом рівно у 2 місяці – маю нове запрошення на третю (!!!)  персональну виставку Данила Ноздрі, яка 3 лютого відкрилася у київському Музеї Шолом – Алейхема (філія Музею історії Києва)…  Називається вона «КРИЛО ЯНГОЛА». Як на мене, це супер – результат для художника, коли йдеться про виставкову діяльність митця у такому молодому віці…

Запрошені на цей надзвичайно теплий за атмосферою вернісаж гості побачили новітні  картини юного живописця. У них буквально вирує необмежений фантазійний простір… Експресія і романтика, модернізм і авангардизм – все це присутнє на полотнах учня четвертого класу київської школи «Крила», який навіть і  не намагався приховувати своєї  радості, розповідаючи запрошеним про кожну із своїх робіт. Данчик щиросердно зізнався, що мріяв про цю виставку.  І –  активно працював за мольбертом практично щодня, аби вона відбулася…

«На одній із моїх картин зображене крило Янгола, – розповідає художник. –  Сюжет народився в переддень Нового року, коли всі ми чекаємо, що ось-ось станеться  диво, коли ми немов би занурюємося у казку. «Ти відкрий у синім небі два крила… І відчуй у серці сяйво Янгола…» Чудові слова, вони спонукають до творчості! Почув цю пісню несподівано для себе – і в уяві виникла завершена картина. Мені захотілося «перелити» музику і слова пісні на полотно. Що я і зробив буквально – протягом лічених годин. Ця робота стала для мене стимулом подальшої праці.

Тому на  виставці, окрім картини «КРИЛО ЯНГОЛА»,  шанувальники Мистецтва  побачать немало й інших моїх нових робіт. Я мрію, аби якомога більше відвідувачів завітали на виставку, робота якої триватиме у стінах Музею Шолом – Алейхема до 25 лютого.  Моє бажання, про яке я вже говорив Вам на попередніх вернісажах, залишається незмінним : хочу, аби люди, розглядаючи мої картини, ставали добрішими. Саме для цього я писав, пишу і писатиму свої нові картини в майбутньому…»

«Особисто  я проти різних так званих  «дитячих» або «жіночих» проектів, – ділиться своїми враженнями від  картин Данила Ноздрі директорка Музею Шолом – Алейхема  Ірина Климова. –  Я розумію так : Мистецтво – або ні! Хороше, професійне, справжнє Мистецтво, або це щось інше, що  взагалі не має жодного відношення до Творчості.

Мене влаштовує Мистецтво, яке вливає на почуття глядача, яке торкає його душу… І коли я  вперше побачила роботи Данила – а відбулося це на його попередній виставці «СВІТАНОК НАД УКРАЇНОЮ» у «Шоколадному Будинку» – то вирішила так : будь-що організую черговий персональний вернісаж у стінах Музею Шолом – Алейхема! Це – говорю від душі – честь для нашого закладу Культури.  Адже цей київський школяр є справді обдарованим художником, якого треба підтримувати і просуванню творчості якого треба сприяти.»

«Сьогодні у нас – свято! Оскільки ми присутні на святкуванні народження нової зірки у сучасному  українському образотворчому Мистецтві, – із посмішкою на обличчі сказав на відкритті виставки майстер бронзової скульптури та арт-інсталяцій, Заслужений художник України Олег Пінчук. – Протягом багатьох років я дружу із членами родини, у якій підростає юний художник Данило Ноздря. Бачу, як багато сил і енергії щодня вкладають у  розвиток цієї  об”єктивно таланової дитини його бабуся Тетяна Кремешна – Морачевська і його дідусь Тамазі Далакишвілі.

І це –  правильно. Вкрай важливо, аби постійно відбувалася передача  досвіду позитивного бачення світу від дорослих людей представникам підростаючого покоління. Позаяк саме юним художникам у недалекій перспективі треба буде примножувати славу українського образотворчого  мистецтва у всьому світі. Тому від душі бажаю Данчику усього найкращого, щоб він й надалі активно творив, ніколи не зупинявся на досягнутому, щоб любив нашу рідну землю і постійно слухався своїх рідних.»

«Насправді я хотіла побажати тобі одного : аби ти  якомога більше малював Янголів, – звертаючись до зворушеного юного живописця сказала директорка департаменту Культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова, яка завітала на «творчий вогник» до Музею Шолом – Алейхема.

– Жадаю, Данило, щоб у по життю твої крила довіку були своїми! І бодай тобі все вдається – і не лише у творчості, а у всьому, про що мрієш. Як на мене, це дуже символічно, що ти навчаєшся у київській школі «Крила». Отож, вільно лети у світі Мистецтва і завжди відчувай силу свої крил!»

Враховуючи вимоги карантину та певні обмеження щодо відвідання закладів Культури у Києві, на відкриття виставки  «КРИЛО ЯНГОЛА» Данила Ноздрі завітало не так вже й багато гостей. Але були у їхньому гурті і зарубіжні дипломати, і відомі  українські політики, і талановиті художники та мистецтвознавці. І всі вони – в один голос –  бажали юному митцю успіху на його творчому шляху. Про що саме говорили відвідувачі вернісажу «КРИЛО ЯНГОЛА» і чим саме їм сподобалися картини підростаючого живописця, ви незабаром дізнаєтеся із чергового випуску програми «Мистецька хвиля+» на каналі  Ukrvideotravel у YuoTube. Дочекайтеся! Буде цікаво.

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО
Фото автора

#Виставка_КРИЛОЯНГОЛА_ДанилаНоздрі #КрилоЯнгола #ХудожникДанилоНоздря #ВернісажДанилаНоздрі #ТворчістьДанилаНоздрі #МузейШолом_Алейхема #ДіанаПопова #КМДА #ІринаКлимова #ОлегПінчук #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #ВиставкаСВІТАНОКНАДУКРАЇНОЮ #Ukrvideotravel #Мистецькахвиля+ #ВиставкаПОЧАТОК #Київськаміськадержавнаадміністраці #ДепартаменткультуриКМДА

 

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. Дякую за чудовий репортаж про подію, що відбулася у Музеї Шолом-Алейхема! Сподіваюсь на успіх виставки! Мої вітання юному митцю!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я