Виставка Лілії Задоянчук «Задзеркалля» у Центральному будинку художника

1
289
«На зеркалах игра полутонов,
Там, в зазеркалье, мир немного лучше –
Любовь без боли и стихи без слов.
Здесь так нельзя, но ты меня научишь…»
(Неждана Юрьева)
Евріка : шукав, шукав і таки – знайшов! Саме ці поетичні рядки, на мою думку, і могли б стати епіграфом до виставки дивовижних робіт сучасної української мисткині із Вінниці Лілії Задоянчук «Задзеркалля», яка 27 листопада  розпочалася у Центральному будинку художника. Організатором цього дуже цікавого проекту є Культурний центр АртЛайн.

У день урочистого відкриття вернісажу  (вперше у столиці України!)  його відвідувачі побачили  унікальні роботи пані Лілії, виконані нею в авторській техніці живопису на склі. Хоча варто було б зазначити : картини  цієї талановитої художниці, яка свого часу пов”язала своє життя із театром,  вже досить давно відомі шанувальникам прекрасного не лише в Україні, а й далеко за межами нашої держави.  В тому числі, і в Італії, майстри якої із давніх давен міцно тримають в своїх руках пальму першості, коли йдеться про вироби із художнього скла.

Але так, напевно, зірки зійшлися над її головою, що саме Лілії Задоянчук  – і це справжнє диво (!) – вдалося зазіхнути на першість амбіційних італійців у цій справі.

Так сталося, що кілька років тому творчі шляхи художниці із Вінниці несподівано для неї самої «перетнулися» із італійським островом Мурано, митці якого є уславленими майстрами, коли йдеться про художнє скло і вироби із нього. Але навіть вони «зняли капелюха» перед колегою із невідомої їм  Вінниці : позаяк рівень виконання робіт пані Лілії їх щиро вразив.

На відкритті виставки у ЦБХ майстриня розповіла журналістам, що на власні очі переконалася під час відвідання галереї «Murano Art Glass» на острові Мурано : її творчість викликала захоплення італійців. Вона просто здивувала італійських  склодувів  рівнем своєї майстерності…

Ось так і розпочалася (будемо сподіватися – плідна і взаємовигідна) співпраця нікому не відомої української художниці із власниками однієї із найавторитетніших галерей острова «Murano Art Glass», клієнтами якої є Джордж Клуні, Сильвестр Сталлоне, Том Гамільтон і інші зірки світового масштабу.

Незважаючи на пандемію корона вірусу, активний творчий діалог між українською Вінницею і італійським островом Мурано триває і нині.  І головне : відтепер і кожного з нас  з’явилася можливість оцінити незвичайні авторські твори пані Лілії.

В експозиції виставки «Задзеркалля», яка триватиме  до 7-го грудня, представлена широка гама улюблених мотивів художниці. Це – дивовижні звірі, птахи, риби, квіти, трави… І все це – у склі!  На створення кожної чергової  картини авторка витрачає не менше місяця часу. Аби видати на гора нову  роботу їй спочатку потрібно підготувати форму, виплавити скло, потім розписати його 24-ти каратним золотом, після цього знову повернутися до процесу виплавлення скла… І так – крок за кроком, шар за шаром…

Філігранна техніка обробки скла не пробачає помилок. Якщо порушити технологію  навіть на якусь дрібницю – все доводиться починати практично із самого початку…  Я довго милувався роботами, представленими у експозиції виставки. І все ж особисто для мене питання : «Як художниці у найдрібніших деталях вдається увічнити у склі красу матінки Природи?» особисто для мене (поки що) залишається відкритим… Без магії, здається,  тут аж ніяк не обійтися…

А ще кожна із робіт  мисткині вражає тим, що вона звертає увагу шанувальників Мистецтва на вразливість світу Природи. Цей світ  – і саме  до цього закликає кожна із картин –  обов”язково треба зберегти для прийдешніх поколінь.

На думку Маріанни Абрамової, куратора персональної виставки Лілії Задоянчук – арт-директора Культурного центру АртЛайн, творчість цієї мисткині  дарує шанувальникам високого і прекрасного відчуття справжнього свята, правдивого  піднесення – від зустрічі з миттєвістю застиглої у склі краси, без якої так втомилася сучасна людина, приречена жити в урбанізованих містах.

«Ми так влаштовані, що аби відкрити, побачити красу навколишнього Світу, нам необхідний певний сигнал, поштовх, яскравий спалах, – поділилася із присутніми  своїми думками  Маріанна Абрамова. – Саме таким спалахом, на мою думку,  і є унікальна авторська техніка Лілії Задоянчук. У неї в руках немов би знаходиться чарівний ключ, який відкриває двері у світ прекрасного, у те магічне задзеркалля, де живе краса і гармонія».

Цілком погоджуюся із пані Маріанною : так воно і є насправді. Це дійсно фантастичне мистецтво, яке викликає подив і захоплення. Одним словом, був сам – раджу вам! Дякую організаторам  виставки «Задзеркалля» за чудовий подарунок, який суттєво покращує настрій на фоні наших похмурих корона вірусних буднів!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агенства УКРПРЕС-ІНФО
Фото автора

#ХудожницяЛіліяЗадоянчук #ВиставкаЛіліїЗадоянчук #Творчість ЛіліїЗадоянчук #МаріаннаАбрамова #КультурнийцентрАртЛайн #СергійКомісаров #Центральнийбудинокхудожника

#НаціональнаСпілкахудожниківУкраїни

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я