Виставка сучасних українських митців “Чари мистецтва”

1
302
Питання, як мовиться, на «засипку». Як ви гадаєте, де саме повинен відзначати професійний журналіст Міжнародний день солідарності журналістів? Хтось скаже : «У ресторані». Хтось підкине ідею : «Із друзями – на риболовлі». А комусь – як варіант – хотілося б, аби Міжнародний день солідарності журналістів мої колеги по творчому цеху відзначали, відпочиваючи на дачі… Що ж, варіанти – цікаві і перспективні. Але цього дня особисто мені місію «відпочинок» виконати не судилося. Адже робота у професійних журналістів – завжди на першому місці.

Саме цьому я й вирішив відзначити свято не у колі своїх колег чи друзів, а у середовищі творців прекрасного, які зібралися на відкритті чергової колективної виставки в художній галереї “Митець”. Саме 8-го вересня тут відбулося відкриття прекрасно організованого вернісажу “Чари мистецтва” (живопис, графіка, декоративно прикладне мистецтво) за участю Наталії Царінової, Ірини Медведовської, Олександра Шинкарука, Володимира Глухоманюка, Поліни Султанової, Миколи Проскуріна, Анотолія Ткачука, Максима Кулікова та Андрія Комарницького.


Декого із них, як от Наталію Царінову, Миколу Проскуріна та Анатолія Ткачука я знаю досить давно і справді добре. Ми вже неодноразово брали спільну участь у різноманітних творчих заходах. Але більшість із цього списку митців для мене – Tabula rasa (чиста дошка).

І це – вельми привабливо, адже зустріч із кожним новим талановитим митцем я сприймаю як подарунок долі. Ось і нині : що не автор – це нові відкриття і нові (позитивні) враження. Є серед цього гурту знані художники, за спиною яких – десятки виставок, зарубіжних поїздок і пленерів.

Для прикладу, авторка ідеї виставки “Чари мистецтва” художниця Наталія Царинова наполегливо творчо працює вже чимало років. В тому числі – й на педагогічній ниві. Вона є організатором художньої школи «Профі Арт», вихованці якої об”їздили ледь не всі країни Європи, вражаючи їхніх жителів високим рівнем професійної майстерності. А скільки випускників очолюваної пані Наталією КДХЩ № 1 стали професійними художниками, графіками і скульпторами, закінчивши навчання у найкращих ВНЗ !


Так само я добре знайомий із творчим доробком учасника багатьох міжнародних та Всеукраїнських виставок Анатолія Ткачука. Це реставратор із європейським ім”ям. Його картини, представлені на виставці «Чари мистецтва», просто чудові.
Хочу сказати також й кілька теплих слів і про творчий доробок решти митців, які стали для мене своєрідним відкриттям. По-перше, це Володимир Глухоманюк. За професією він є архітектором і вже чимало років поспіль плідно співпрацює із провідними міжнародними архітектурними компаніями.

А ось за покликанням мій новий знайомий – справжній художник. Його роботи просто вражають. Скільки тут цікавих ідей! І – жодних штампів. Сподіваюся, що скромний творчий дебют Володимира Глухоманюка в рамках цього вернісажу незабаром переросте у його першу персональну виставку.

І я щиро радітиму, якщо мені пощастить побувати на цій мистецькій імпрезі, адже пан Володимир справді має потужній творчий потенціал.


Дуже сподобалися мені на відкритті виставки також картини і графічні роботи Ірини Медведовської, Миколи Проскуріна, Максима Кулікова, Олександра Шинкарука, а також міні – скульптури (з дерева) Андрія Комарницького.

А ось про творчість наймолодшої учасниці колективної виставки «Чари мистецтва» Поліни Султанової (цій симпатичній сором”язливій дівчині нещодавно виповнилося лише 17-ть років) хочу сказати окремо. Мо-ло-дець, Поліно! Що тут ще можна додати? Лише три картини, виконані олійними фарбами, а скільки тут роботи, скільки тут терпіння! І – уміння! Адже – як з”ясувалося на урочистому відкритті вернісажу – Поліна займається творчістю із дитячих літ.

«Протестувала» всі техніки – від шиття до кераміки. А «знайшла» себе у живописі. До речі, Поліна Султанова є вихованкою Наталії Царинової. Так само, як ще два учасника цього першого осіннього вернісажу 2020-го року.
Дякую керівникам галереї «Митець» Карині Кравець і Світлані Герман (вона разом із мистецтвознавцем Валентиною Єфремовою відкривала цей вернісаж), що зуміли зібрати у єдиному арт-просторі дев’ятьох вельми цікавих авторів. Гарна підібралася цього разу компанія. Отож, і виставка – просто чудова. Був сам – і раджу вам!


А із відео версією відкриття виставки «Чари мистецтва» ви же завтра ознайомитеся, подивившись телевізійну програму «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel у Ютубі! Налаштовуйтеся на позитив, дорогі мої друзі!

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

#ВиставкаЧаримистецтва #ГалереяМитець #Сучаснемистецтво #КарінаКравець #СвітланаГерман
#ВалентинаЄфремова #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецькахвиля

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я