«ArtFashion: від 20-х до 20-х» : виставка, яка сподобається дітям і молоді!

2
318
Дітям і молоді – про моду! Просто, цікаво і зрозуміло. У ТРЦ «РайON»,  на столичній Троєщині, де нині мешкає і працює  більше 400 000 киян, із першого серпня відкрито виставку, присвячену історії моди на прикладі мистецтва – «ArtFashion: від 20-х до 20-х».

«Особисто мені хотілося продемонструвати хлопчикам і дівчаткам, які разом із батьками відвідують ТРЦ «РайON», лінію розвитку моди на прикладі високого і прекрасного, – розповіла журналістам директорка із комунікацій Arricano Олена Обухівська

– Адже і справді підростаючому поколінню вельми цікаво, що саме одягали на себе їхні прабабусі і прадідусі сто років тому, у що вони взувалися  і що є сьогодні? Стосовно юних відвідувачів нашого торгівельного центру скажу так.  Погодьтеся, вони – дуже «продвинуті». Є таке слово! Наші діти, які народилися і живуть у епоху тотальної комп”ютиризації,  добре орієнтуються що, де і як саме протягом кількох секунд  відшукати у інтернеті. ТікТок, Ютуб, Інстаграм, Фейсбук – просто голова йде обертом від такого коловороту інформації… Але залишається одна прогалина – це вивчення того надбання, що було у минулому.

Тому ми й вирішили створити візуальну комунікацію, підібрати іміджі, художні образи та унікальні  ретро фотографії про світ моди для цієї виставки. Хлопчики і дівчатка, завітавши на виставку,  зможуть побачити, наприклад, як коротшали сукні їхніх бабусь, як чоловіче вбрання із класичного трансформувалося у … джинси! І як джинсове вбрання стало модним. А головне – чому?  Діти, які вже бачили ці світлини,  просто у захваті, коли зупиняються біля стендів  виставки «ArtFashion: від 20-х до 20-х. Я бачила їхню реакцію. Це – культурний шок!»

«Особисто я пишаюся нашим проектом, адже людям, в тому числі й підростаючому поколінню, важливі не лише матеріальні, а й духовні цінності, – говорить директорка ТРЦ «РайON» Інна Сотнікова. – Я – мама. І трапляються  моменти, коли я дивлюся на навколишній світ (в тому числі, коли йдеться про моду) очима своєї дев”ятилітньої донечки. Виставка «ArtFashion: від 20-х до 20-х» спонукає дітей вчитися, аналізувати і переосмислювати раніше відому інформацію! Стенди, які ми виставили у найкращому куточку торговельно-розважального центру, супер – інформаційні.

Розвиток трендів яскраво відображений на них у вигляді справжніх витворів мистецтва різних епох. Артоб’єкти знаних художників та професійних фотографів, представлені тут, презентують лінійність змін модних трендів упродовж століття. Діти підходять до стендів, фотографують найбільш цікаві зображення, перекидають їх із допомогою гаджетів своїм одноліткам… Словом, ми дуже задоволені, що вже друга тематична  виставка викликала таких великий резонанс серед молоді Києва. А це означає, що ми знову потрапили у яблучко!»

«Мистецтво завжди  було і залишатиметься на передньому плані, коли йдеться про світ високої моди, – ділиться своїми враженнями щодо виставки «ArtFashion: від 20-х до 20-х» директорка з маркетингу  Arricano Олена Погодіна. – Якщо говорити про її надмет, то ми хотіли звернути увагу на особливість ком”юніті на Троєщині. Це досить непересічні люди, які щиро пишаються локацією, де працюють і живуть. Нашому торговельному центру важливо вибудувати діалог із цією  ком”юніті. Тому хочеться показувати і дорослим, і дітям справді  щось красиве і яскраве. Щоб у людей, в тому числі й у підростаючого покоління, складалося враження, що візит до ТРЦ «РайON»  – це не лише  покупки, не лише шопінг, але і  щось духовне.»

Приємно, що цю просвітницьку ініціативу підтримала місцева влада. На запрошення організаторів виставки  «ArtFashion: від 20-х до 20-х» сюди завітали керівник апарату Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Ольга Машківська  та начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Закомірний.  Протягом години вони зацікавлено вивчали експозицію, щось фотографували, щось занотовували й  собі у гаджети…

«Ви знаєте, як на мене – несподівано вельми цікава і архіважлива виставка, – сказала пані Ольга. – Адже і у мене, як і у директорки ТРЦ «РайON» Інни Сотнікової, також  є донька. Звати її  Валерія. Нещодавно моїй донці виповнилося чотирнадцять років. Вона активно цікавиться модними новинками, купує модні журнали, словм, намагається, як нині говорять її однолітки, завжди залишатися у тренді… Сьогодні , як і пані Інна,  я також спробувала подивитися на ці ретро світлини  юними очима доньки. Суцільні відкриття! Це просто дивовижно!.. Відепер знатиму, звідки, як мовиться,  «ноги ростуть» у речей, які є у гардеробі кожної жінки і дівчини.  Побачила на одному із стендів дуже цікавий графік – синусоїду.

Віднині мені зрозуміло, чому саме мода – в тому числі й в Україні – циклічно повертається. Звичайно, повертається вона у вигляді, адаптованому  під наші сучасні вимоги і реалії. За сімейною вечерею поділюся своїми відкриттями із донькою. Вона у мене  дуже допитлива. І її подруги – також. Так що переконана : найближчими днями дівчата  обов”язково відвідають цю виставку!»

«Словосполучення «модний тренд» вимагає певних точок дотику, – вважає начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Закомірний. – Тренди моди ніколи не бувають прямою на графіку. Власне, саме це ми й побачили сьогодні на центральному стенді виставки. Цікава синусоїда, досить показова! Проаналізувавши її, вже нині можна спрогнозувати, у що вдягатимуться найближчим часом наші співвітчизники, якому саме одягу і взуттю віддаватиме симпатії українська молодь. Ми завдячуємо керівництву ТРЦ «РайON», що така плідна співраця між владою, бізнесом і культурою не лише живе, а продовжується. За підсумками зустрічі домовилися : зупинятися на цій виставці не будемо.

Попереду на жителів столичної Троєщини чекають не менш цікаві культурно – мистецькі події. І ми лише «за!», щоб таких виставок було якомога більше!»

#Мода #Виставкапромоду #моднітренди #ВиставкаArtFashion_від20_х_до_20_х  #ТРЦРайON #Arricano #РайON  #Троєщина #ОленаОбухівська #ІннаСотнікова #ОленаПогодіна #ОльгаМашківська  #ІгорЗакомірний #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф – редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО
Фото автора

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я