Відкриття проекту «FOG» у арт-просторі Mironova Foundation

1
228
Карантин карантином, але Мистецтво не стоїть на місці… І (слава тобі, Боже!)  виставкова діяльність столичних галерей поступово відновлюється. 30-го липня, у арт-просторі Mironova Foundation на Печерську (на території Київської міської галереї “Лавра”), відбулося відкриття проекту «FOG».

Львівський художник Юрій Коваль та харків’янин Артем Волокітін представили на суд  глядачів нові роботи, написані «…у період розгубленої паузи сьогодення і під впливом думок про завтра.» Як тут не згадати шлягер співака і композитора минулих років В”ячеслава Добриніна «Синій туман»? Ось кілька рядків із цієї дуже популярної свого часу пісні мовою оригіналу:

«Пришёл туман свёл меня с ума
Отогнать его нету сил он растаял сам
И на небесах точку синюю погасил
Синий туман похож на обман

Похож на обман синий туман…»

Туман є символом нашого непростого коронавірусного  сьогодення. Саме так вважають автори проекту FOG, роботи яких публіка змогла побачити на відкритті виставки.


Як повідомили гостям  організатори вернісажу,
живописні роботи Юрія Коваля створені у типовій для художника манері символічного або магічного реалізму. Головним символом нової художньої серії є образ туману – субстанції, яка завуальовує реальність, надає їй певної магії.

На думку автора, саме така туманна невизначеність, заставляє замислитись над тим, що чекає нас за завісою. Ця постійна цікавість, постійне бажання зазирнути вперед, наздогнати перлинно-білу хмаринку-мрію, що постійно змінює свої нечіткі контури, перетворюючись з чудернацької риби у парусник з вітрилами, ця цікавість, наполегливість і створює наш життєвий ритм, формує чітке майбутнє, не зважаючи на невизначеність сьогодення.

Саме тому серпанкові мрії, виписані Юрієм Ковалем у притаманній йому техніці гіперреалізму, набувають рис певної реальності, завжди обнадійливої та оптимістичної, як і наші надії та сподівання.


Артем Волокітін також працює з символами. Його нова серія імпульс – художнє, майже гіперреалістичне зображення яскравого спалаху підсвідомості, що світлими сонячними променями проступає крізь туман реальності та заставляє нас діяти, творити, невпинно рухатись вперед у постійному пошуку невловимої мрії.

Тетяна Міронова, засновник Mironova foundation: «Завжди цікаво досліджувати, які творчі методи використовують сучасні художники для відображенні вічних тем мистецтва, як з них складається нове свіже бачення сучасної реальності. У нашому проєкті вони формують нове яскраве та соковите висловлювання про споконвічний потяг до досконалості та гармонії, про недосяжну мрію та постійне бажання її досягти».

ДОВІДКОВО
MIRONOVA FOUNDATION – приватна культурна ініціатива, арт-платформа на території Київської міської галереї “Лавра”. MIRONOVA FOUNDATION допомагає художникам розвиватися у царині сучасного мистецтва, надає виставковий простір для персональних і колективних проектів. MIRONOVA FOUNDATION сприяє міжнародним культурним обмінам і створенню позитивного іміджу українського мистецтва за кордоном.

#Мистецтво #MIRONOVAFOUNDATION #мистецькийпроектFOG #КиївськаміськагалереяЛавра #ТетянаМіронова #АртемВолокітін #ЮрійКоваль #УКРПРЕС_ІНФО #СергійКомісаров

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агенства УКРПРЕС-ІНФО
Фото – автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я