Виставка Надії Пашкевич “Фарба i Слова” у Національному музеї Тараса Шевченка

0
156

Велика мистецька прем”єра у головному музеї України : 19-го лютого тут відбулося відкриття персональної  виставки молодої, але відомої білоруської художниці Надії Пашкевич “Фарба i Слова” (Максим Богданович, Адам Міцкевич, Тарас Шевченко).  Картини миткині, яка вже кілька років поспіль активно співпрацює із провідними мистецькими галереями і музеями України, експонуватимуться в Національному музеї Тараса Шевченка до 1 березня.

На думку генерального директора Національного музея Тараса Шевченка Дмитра Стуса, ціла серія робіт талановитої художниці із братньої Білорусі  за своїм ліричним звучанням гармонійно резонує із поетичними рядками класиків білоруської і укранської літератури. Своєю виставкою Надія Пашкевич віддає данину поваги і любов до поезії Максима Богдановича, Адама Міцкевича та Тараса Шевченка, проводить паралель між поезією і живописом, показуючи єдність у творчості.

А притаманний багатьом її роботам композиційний спіральний розвиток ліній і колірних плям додає картинам додаткової динаміки та енергії, нагадуючи якусь тонку гру природних стихій і космічних вихорів. Ця гра ліній і кольору. впливаючи на глядача, не залишає його байдужим. В цілому працюючи в руслі ліричного (романтичного) абстракціонізму, Надія Пашкевич створює власний образний світ ілюзій, бачень і станів…

На відкритті виставки вірші великих поетів (до речі,  читали їх студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які вивчають білоруську мову на філологічному факультеті)  приємно здивували відвідувачів. Цікаво, що саме ці поетичні рядки надруковані на папері і розміщені біля кожної із робіт Надії Пашкевич – як анотація.

Вірші класиків супроводжують її  живопис, що дозволяє глядачеві ще більше відчути рядки поетів і роботи художниці, усвідомити величезну близькість двох країн – Білорусі та України.

«Виставка живопису Надії Пашкевич “Фарба i Слова”  , куратором якої є магістр мистецтвознавства, провідний науковий співробітник Музею-майстерні І.П. Кавалерідзе Кетевані Маркарова  гідно представляє сучасне мистецтво Білорусі, надає можливість доторкнутися до творчості тонкої та непересічної людини, – сказав на відкритті вернісажу директор Музею-майстерні Івана Петровича Кавалерідзе Олександр Юнін. – Мені дуже приємно, що шанувальники сучасного образотворчого мистецтва України почали знайомитися із творчістю пані Надії саме в стінах Музею-майстерні Івана Кавалерідзе, де відбулася її перша у нашій державі персональна виставка.

Потім було ще кілька персональних вернісажів цієї талановитої білоруської миткині : і у Києві, і за його межами. Роботи Надії Пашкевич знайшли позитивний резонанс як у рецензіях професійних українських  мистецтвознавців і арт-критиків, так і в душах пересічних шанувальників сучасного образотворчого мистецтва. І ось, побувавши у різних куточках нашої держави, персональна виставка пані Надії знову повернулася до української столиці. 

І цього вона  разу отримала «тимчасову прописку» у стінах головного Музею України! Це колектив Музею – майстерні Івана Петровича Кавалерідзе сприймає дуже позитивно : адже не в останню чергу за рахунок наших спільних  зусиль, талановита  білоруська художниця  Надія Пашкевич вийшла на нову творчу орбіту!  І тепер, до початку березня, відвідувачі головного музейного закладу країни відкриватимуть у її картинах тонкі лінії любові до рідної землі, що завжди були притаманні білоруським митцям.

Художниця поєднує у своїй творчості особливий емоційний стан з глибоким розумінням історії, поезії, тонкощів буття. ЇЇ роботи спонукають замислитися, поринути у світ почуттів та нетутешніх енергій, по-новому відкрити та духовно оновити відчуття поетики неперевершених віршованих дум великого українського співця Слова – Тараса Шевченка, якого талановита білоруська мисткиня ілюструє у серії робіт, присвячених поемі «Сон».

Картини Надії Пашкевич дійсно схожі на ті сновидіння, які не можна забути – присутність особливої аури, якою наповнила художниця свої полотна, передається глядачеві та спонукає його на вдумливе розуміння шевченківських віршів, а також поетичних рядків А. Міцкевича та М. Богдановича.

На полотнах художниці вирує нестримний рух, потоки неземної енергії передані у фарбах та відгукуються у поклику власної душі глядача. Головною ціллю абстрактного живопису талановитої білоруської художниці є передача її внутрішнього стану через гармонійне поєднання колірних плям та ліній.

Надія Пашкевич у своїй творчості чудово поєднує абстрактну, метафізичну та поетичну мови. Отож, від імені колективу Музею – майстерні Івана Петровича Кавалерідзе мені хочеться побажати Надії Пашкевич ще більшого успіху на теренах України. І хочу запевнити  : двері нашого Музею-майстерні завжди гостинно відкритті перед нею!»

ДОВІДКОВО:

Надія Пашкевич народилася у 1986 році в одному з найпрекрасніших куточків Білорусі – Поліссі, що на Столінщині.

          Професійну освіту отримала в Кобринському художньому коледжі. Творчий шлях починала з цілком традиційних живописних полотен. Інтерес викликала творчість багатьох художників, але з’явилися улюблені, серед яких О. Саврасов, А. Куїнджі, К. Моне, Ван Гог. В процесі навчання у молодої художниці почав формуватися власний стиль, стали дуже близькі художники паризької школи: А. Модільяні, Х. Сутін, Ш. Царфін і ін.

Надія Пашкевич – учасниця багатьох зональних та персональних виставок на батьківщині в Білорусі, а також в Україні, Росії, Китаї.  З 2017 року художниця стала Членом Творчого Союзу ХР.

18.02 – 01.03.2020 – Персональна виставка  «Фарба i Слова» (М. Богданович, А. Міцкевич, Т. Шевченко). Національний музей Тараса Шевченка, Київ. Україна.

3.10 – 4.10.2019 – Персональний проект на II Форумі керівників регіонів Білорусі та України, Житомир. Україна.

20.06.2019 – Виставка, присвячена Дню Незалежності Республіки Білорусь. Колонна зала Київської мерії. Україна.

3.04 – 5.04.2019 – Art Space 2019, Міжнародний фестиваль мистецтв «КАРПАТСЬКИЙ простiр», виставка посольств країн-учасниць фестивалю.  Івано-Франківський краєзнавчий музей. Україна.

12.03 – 21.03.2019 – Персональна виставка «Фарба i Слова» (М. Богданович, А. Міцкевич, Т. Шевченко). Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе. Київ. Україна.

23.08 – 29.08.2018 – Міжнародна виставка-конкурс сучасного мистецтва. Культурний центр РФ в Пекіні. КНР.

16.11 – 30.11.2017 – Міжнародний виставковий культурологічний проект «АРХІ-ідея. Арт-Ідея. Орхідея». Арт-галерея «Дрезден», Москва. Росія.

04.09 – 09.10.2017 – Міжнародний виставковий проект «ІНСАЙТ», Мінськ. РБ.

01 – 31.05.2017 – Виставка «Галереї «VILNIUS» 20 років!»,  Мінськ. РБ.

07.11 – 17.11.2016 – Персональний проект «До 125-річчя від дня народження Максима Богдановича». Чехівський культурний центр, Москва. Росія.

17.07-23.09.2016 – Персональна виставка «Пробудження».  Виставковий зал, Столін. РБ

16.05 – 31.05.2016 – Виставка «Вона-хто? Жінка в часі», Центральний Будинок Журналістів, Москва. Росія.

03.11 – 12.11.2011 – Переможець III Міжнародного конкурсу сучасного мистецтва «Білоруський Тиждень Мистецтв», Мінськ. РБ.

01.04 – 30.04.2015 – Виставка «Вона-хто? Весняна альтернатива», Центральний Будинок Журналістів, Москва. Росія.

11.11 – 20.11.2014 –  XVI Міжнародна виставка-конкурс сучасного мистецтва. Центральний Будинок Художника, Москва, Росія.

18.09 – 20.10.2014 – Перша персональна виставка «Стан душі», галерея «Vilnius», Мінськ. РБ.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я