Виставка «СПРАВЖНІ КОЛЬОРИ» Дмитра Панченка у галереї «Глобус»

0
136

Право на дебют – кожному! Аби у цього митця  було бажання і талант. Саме цим відрізняється (від більшості київських галерей) галерея «Глобус», із якою ось вже більше 15-ти років співпрацюють журналісти телевізійної програми «Мистецька хвиля+».

Якщо нам телефонує співвласниця «Глобусу» мистецтвознавець Оксана Бойко і пропонує завітати на «творчий вогник», аби познайомитися із новою цікавою особистістю, то треба йти!

Однозначно. Ось і цього разу Оксана зателефонувала і сказала : «Приходьте на відкриття першої персональної виставки молодого українського художника Дмитра Панченка. Народжений в Україні, нині він живе і творить в Польщі. Малює у абстрактній манері.

Як на мене, Дмитро – досить цікавий перспективний художник. Так що – запрошую щиро! Тим більше, що  цього разу на вас чекатиме подвійний дебют…» Інтрига. То ж треба йти. І ось ми у галереї «Глобус», на вул. Зоологічній, 8. Знайомимося із Дмитром. Виявляється, він працює у Польщі … на будівельному майданчику, є оператором крану, який використовується на будроботах.

А весь позаробочий час, аби відійти від виснажливої і напруженої  праці, малює абстрактні полотна. Спочатку це було хобі. Нині – сенс життя. Дмитро Панченко не уявляє себе без творчості. На першу персональну виставку робіт назбиралося достатньо. Називається його дебютний  вернісаж, який розпочався 7-го лютого  і триватиме до 21 лютого, «СПРАВЖНІ КОЛЬОРИ».

Художник-дебютант щиро дякує власникам галереї «Глобус», що повірили у нього, що дали шанс показати мистецтво людям. Отож, я звернувся до Оксани Бойко, аби вона, як мистецтвознавець, розказала, що саме здивувало її у картинах Дмитра Панченка, чим він може бути  цікавим широкому загалу поціновувачів сучасного абстрактного мистецтва?

І тут Оксана, із посмішкою на обличчі,  повідомляє : цього разу питання – не до неї. Про виставку «СПРАВЖНІ КОЛЬОРИ» розкаже не вона, а зовсім юний мистецтвознавець, випускниця АРТ Академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі Златослава Новицька. Отож, маємо ще один дебют на цьому ж вернісажі!  Приємно, що власники галереї «Глобус» дають дорогу не лише молодим художникам, а й  молодим мистецтвознавцям, що, як на мене, не надто  часто трапляється у житті столичних галерей…

На думку Златослави Новицької, як художник Дмитро Панченко надихався авангардним мистецтвом 20-го століття. Але – вже як людина 21-го століття. Саме цьому, використовуючи сучасні матеріали, працюючи над вдосконаленням авторської техніки, Дмитро сміливо рушає у самостійне творче майбутнє. 

Сюжетні лінії його абстракцій – це те, що приховується за матеріальним світом. Це як на веб-сайті. Ми бачимо гарну картинку, своєрідні посилання, рубрики… А якщо «клацнути» на таку картинку –  ми побачимо набагато більше інформації, яка схована «за кадром». 

Роботи художника спрямовані на тих шанувальників сучасного абстрактного мистецтва, які можуть зрозуміти, що «ховається» за матеріальним світом, за матеріальними предметами… Ну, а задля  того, аби розрізнити справжні почуття, які автор «виплеснув» на полотно, треба зануритися у його досить цікавий внутрішній світ.

Продовження інтерв”ю художника Дмитра Панченко і мистецтвознавця  Златослави Новицької дивіться у програмі «Мистецька хвиля +» на каналі Ukrvideotravel у YuoTube.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

#ХудожникДмитроПанченко #КартиниДмитраПанченка #ВиставкаСправжнікольори #ГелереяГлобус  #ЗлатославаНовицька #ОксанаБойко #СергійКомісаров #Мистецькахвиля+ #каналUkrvideotravel

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я