Олександр Храпачов : персональна виставка у галереї «Майстерня»

0
206

Життя цього молодого, романтичного, відкритого душею і, головне, талановитого художника схоже на  магічний калейдоскоп… Незважаючи на об”єктивну молодість – вже сто шляхів, сто доріг за його спиною…

А у творчому активі –  сотні яскравих картин, які дивують і радують шанувальників справжнього Мистецтва : як цікаво бачить навколишній світ ця людина! Моя  розповідь – про відомого українського живописця і педагога Олександра Храпачова, із яким доля звела мене п”ять років тому,  на пленері у Арт-резиденції «Карпатський рай», розташованій  у славнозвісному Славсько що на Львівщині.

Ще тоді мені дуже сподобалося, як  мислить, і як творить ця людина. Художник  буквально «пірнав» у кожне нове полотно, намагаючись абсолютно  не відволікатися  на буденні справи. І працював, працюв, працюв…

А потім, на радість усім нам, кого подружжя Тетяни і Ярослава Ціко запросили до себе на пленер в Карпатах, на світ Божий з”являлися довершені твори Мистецтва, за які не соромно ні самому авторові, ні його друзям – художникам, ні його учням, які буквально  обожнюють Олександра, коли він спілкується із молоддю  у стінах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

24 січня чимало друзів і однодумців Олександра Храпачова завітали на відкриття його чергової (точно вже й не скажу – якої за ліком) персональної виставки до галереї «Майстерня», яка знаходиться на другому поверсі Центрального будинка художника. Ця виставка є своєрідним творчим звітом митця за останні десять років його творчої діяльності.

На картинах – Єгипет, Грузія, Туреччина, Казахстан, Киргизстан, Китай інші, не менш  екзотичні і віддалені від нашої рідної домівки,  країни… Але особисто на мене найбільше враження справили картини, написані Олександром в Україні.

В тому числі – його досконала робота «Цвіт яблуні», яка народжувалася буквально  на моїх очах, коли ми «козакували» у рідному  Славсько…  Вона ще тоді, коли народжувалася у муках і сумнівах, зачепила мене за живе. Так бачать рідну природу об”єктивно талановиті художники. Інші також можуть малювати ту ж саму яблуню, але вона у них (чомусь?) виглядає іншою – схематичною, неживою, якоюсь аморфною …

«Один великий філософ свого часу сказав, що людина, споріднена саме із цією місцевістю, де вона народилася і жила протягом багатьох років, яка пов”язана із нею генетично, найкраще розуміє саме свою Батьківщину, – розказав Інформаційному агентству УКРПРЕС-ІНФО Олександр Храпачов. –  Так, я щороку багато мандрую світом. Але, зізнаюся, завжди відчуває себе гостем за кордоном.  Для прикладу, я прожив у Китаї один рік. Працював там наполегливо і плідно, працював до сьомого поту, постійно спілкуючись ледь не  з сотнями відомих  китайських митців.

І ось що я зрозумів : скільки б я не жив у цій чудовій далекій країні,  я завжди буду там лише гостем… Тому, що генетично китайці – не такі, як ми, ураїнці. І коли я повертаюся до Києва, то просто іду по землі і відчуваю : я вдома!

Це дивно, але факт залишається фактом. Ти можеш в будь-якому куточку України зображувати навіть травинку чи гілочку на яблуні, і в цей же час відчувати їх на якомусь підсвідомому рівні.  Ти не ставиш перед собою завдання просто написати травинку чи гілку, ні… Ти пишеш правдиве Мистецтво.

За кордоном все трошки не так… Це стосується не лише мене. Знаю, що так, або ж в цьому ж руслі, мислять і інші митці.  Але для того, щоб зрозуміти в чому тут  річ, треба щодня ставати за мольберт протягом десятиліть… І – працювати. »

Повітре, за кілька хвилин до початку вернісажу, ми спілкувалися  із Олександром не лише на цю тему. Хочете дізнатися – про що саме? Тоді подивіться черговий випуск програми «Мистецька хвиля+», до якої ввійшло не лише  інтерв”ю із цим талановитим  митцем, а й з багатьма його друзями і однодумцями…

Але – я завжди так вважав і вважатиму – краще все ж  сходіть на виставку до галереї «Майстерня» на вулиці Січових стрільців 1 – 5. Обіцяю : Мистецтво такої глибини і такого філософського світобачення  нікого із вас не залишить байдужим!

#ОлександрХрапачов #ПерсональнавиставкаОлександраХрапачова #НАОМА #галереяМайстерня #УКРПРЕС-ІНФО #СергійКомісаров

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я