Будь людиною! Посади дерево!

1
180

Садити – не пересадити… Чи – саджати не пересаджати?.. Це я не про «посадки корупціонерів від влади», із якими, будемо відвертими,  «неув”язочка» вийшла у очільників теперішньої влади. Мабуть – знову «договорняки» якісь у нас за спиною прокручують? Це я – про старт масштабного всеукраїнського проєкту «Озеленення України».

Його – у присутності з півсотні журналістів і блогерів – 27 січня  оголосили керівники Національного проекту «Книга рекордів України» та ділового клубу який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine». Ну, а далі, щоб і ви зрозуміли хто і для чого започатковує цей проєкт  – кілька пунктирних ліній, аби і ви (якщо серце не захололо у грудях) також приєдналися до цього справді суспільно-корисного дійства загальноукраїнського масштабу.

«Природне середовище було, є і буде незамінним партнером людей у їхньому повсякденному житті. Ми черпаємо з природи всі багатства. Її краса й велич залишаються нашим головним скарбом.

В умовах хворої природи не може бути здорових людей. Це аксіома, зміст якої важливо усвідомити кожному з нас. Яке майбутнє чекає нові покоління людей, залежить виключно від нас нинішніх.

Нам не байдужий стан довкілля в Україні та за її межами. Тому Національний проект «Книга рекордів України» та найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» започатковують всеукраїнський проєкт «Озеленення України».

Мета – привернення уваги до відновлення екосистеми України і планети, а також розвиток екологічної свідомості людей.

«Через глобальне потепління, яке веде до зростання рівня Світового океану, деякі міста, острови, навіть цілі країни за кілька десятиліть ризикують опинитися під водою або стати непридатними для життя. Людству нині складно навіть передбачити, з якою швидкістю це відбуватиметься – і навіть, де саме. Враховуючи це все, дерева є вкрай важливими: вони можуть затримувати величезні кількості вуглекислого газу, сповільнюючи глобальне потепління. Ми впевнені, що разом із всією небайдужими людьми, дерево за деревом, зробимо свій внесок у порятунок планети», – ділиться засновник бізнес-клубу «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук.

Завдання проекту «Озеленення України»:

 • Висадити 1 000 000 дерев за 24 години
 • Сприяти протягом року у висадженні парків та алей
 • Провести загальнодержавну інформаційну кампанію
 • Організувати освітні воркшопи в навчальних закладах
 • Започаткувати міжнародний флеш-моб «Озеленення України. Озеленення планети!»

«Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних катастроф. Вирубка лісів значно підвищує ризики повеней та паводків, відповідно, погіршується якість грунту та родючість. Крім цього, вирубування карпатських лісів зумовлює зменшення біорізноманіття, знищення ареалів рідкісних видів флори і фауни, загибель цінних природних екосистем та негативний вплив на клімат усієї України. Нам потрібно не допустити такого і робити все можливо, щоб цього уникнути. Щиро запрошуємо до участі в проєкті «Озеленення України» усіх бажаючих, хто хоче зробити нашу Україну і планету екологічно чистою та красивою.

Також наголошую, що участь у проєкті «Озеленення України » можуть взяти усі бажаючі», – зазначає генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк.

Формати участі у проєкті:

 • Волонтери: активна участь у висадженні дерев на локаціях
 • Співорганізатори: організація проекту в регіонах, на локаціях
 • Партнери: забезпечення організаційної, матеріально-технічної бази реалізації проекту, закупівля дерев
 • Інформаційні партнери: висвітлення інформаційних приводів проекту на доступних ресурсах
 • Еко-амбасадори: особи, які висадили понад 200 000 дерев; презентують проект серед населення.

Я також братиму участь у реалізації на практиці проєкту «Озеленення України». Адже ідея і справді – супер! Сьогодні, разом із іншими журналістами,  отримав із рук чарівної Ганни Крисюк горшечок із невеличким деревцем. Отож, виглядатиму весну, аби скоріше посадити цю тендітну рослину у себе на дачі. І не лише рідним на радість, а для всіх громадян України!

А що? Адже ідея справді дуже  цікава і суспільно – корисна. Є палке бажання, аби люди, яким судитиметься народитися і жити в Україні у цьому тисячолітті, також  мали шанс дихати свіжим повітрям і милуватися зеленими лісами і садами… Отож, приєднуйтеся до цієї чудової ініціативи, дорогі друзі. Тоді і вам полатанить потрапити до «Книги рекордів України»!

#ПроєктОзелененняУкраїни #КнигарекордівУкраїни #СергійГайдайчук #ГаннаКрисюк #СергійКомісаров

#УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

1 коментар

 1. Добрий вечір, я представляю громадську організацію “Хочемо змін ” с.Новиця Івано-Франківської області. Ми маємо проект парку у нашому селі, минулого року зробили підготовчі роботи, виклали доріжки, вирізняли поверхню. Навесні плануємо починати висадку дерев та кущів. Чи можемо ми взяти участь у вашому проекті?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я