Готуємося до третьої виставки «Сучасне «мистецтво вогню» України (кераміка, скло, метал)»

0
161

Хто хоче, той і може! На запрошення моїх старих добрих друзів голови секції декоративно – ужиткового мистецтва КОНСХУ Володимира Балибердіна та його чаріної дружини дизайнера, художника, декоратора, організатора пленерів і виставок, а також (що особисто мені – дуже приємно) журналіста Галини Дюговської побував у їхній творчій майстерні.

Ця майстерня дуже схожа на знімальний майданчик чарівного фільму про дитячу казку, на якому від підлоги і аж до скляної стелі розставлені чудернацькі декорації…

Всі вони зроблені талановитими руками цього гостинного творчого подружжя.  У майстерні панує  преславна , ні з чим не зрівнянна атмосфера. Несподівно для себе, але із власної доброї волі, взяв участь у незвичному ритуалі  : кожного, хто вперше потрапляє до них в гості, Володя Балибердін «благословляє» чарівним срібним пером, яке він створив у цих стінах власноруч.

Багато інкрустоване казкове перо прикрашене срібним дзвоником, який (коли пером водити навколо голови по колу)  немов би «випромінює» дивовижний, ні з чим незрівнянний звук… Аж мурашки по тілу побігли у мене під час цього магічного ритуалу… Ну, а потім (замість попередньо заполанованої години, відведеної на цю зустріч)  ми майже чотири години говорили про наші спільні творчі плани у Новому році. Про деякі із них можу розказати вже зараз, а про деякі – промовчу… Аби не наврочили.

 Галина і Володимир разом із їхніми друзями – однодумцями по творчому цеху активно готуються до проведення вже ТРЕТЬОЇ загальнонаціональної  виставки «Сучасне «мистецтво вогню» України (кераміка, скло, метал)», робота якої  з 30 квітня по 17 травня триватиме у залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України. Подружжя розповіло мені про нюанси підготовки до цієї масштабної мистецької події, у якій братимуть участь найвідоміші  майстри декоративно-ужиткового мистецтва з усіх  куточків нашої держави. Це буде справді великомасштабна виставка, яка є результатом  довгої і напруженої, але водночас, плідної роботи кращих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які створили рукотворні шедеври із кераміки, скла і металу.

Відвідувачі цього вернісажу побачать колосальну за обсягом і, головне, напрочуд гармонійну експозицію, яка складатиметься  із численних об”ємно-просторових композицій, декоративних панно та посудин, арт-об”єктів у різноманітних техніках ліпленої та гончарної кераміки, гутного скла, вітража, кованого металу, ювелірного мистецтва тощо.

Одним словом, у квітні – травні 2020 року на шанувальників Мистецтва у виставкових залах ЦБХ Національної спілки художників України чекає грандіозна за кількістю і якістю експонатів  виставка, підготовка до якої у ці дні вже  триває повним ходом!

Але говорили ми із Галиною і Володимиром не лише про неї. Є у наших спільних творчих планах ще кілька цікавих творчих ідей… Але, як мовиться, цю думу будемо думати без зайвого шуму… Коли ж наші сміливі творчі плани наберуть реальних окреслень, обов”язково поінформуємо про це  наших друзів і однодумців. Про все це ви вже в найближчій перспективі  дізнаєтеся, подивившись програму «Мистецька хвиля+» та прочитавши публікації у інформаційному агентстві УКРПРЕС-ІНФО.  

#Секціядекоративно_ужитковогомистецтваКОНСХУ #Центральнийбудинокхудожника #НСХУ #ГалинаДюговської #ВолодимирБалибердін #СергійКомісаров #УКРПРЕС-ІНФО #Мистецькахвиля

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я