Раді національних спільнот України – 30 років

0
416

    У Комітеті Верховної Ради України 23 грудня, за участю відомих громадських діячів, депутатів та керівників організацій, відбулося урочисте ювілейне засідання Ради національних спільнот України, присвячене 30-річчю утворення громадської організації.

   Зібрання відкрив Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, який відзначив важливу роль діяльності громадської організації у збереженні миру та злагоди у суспільстві. Таку ж позитивну оцінку роботи організації підтвердив у своєму виступі директор департаменту у справах релігій та національностей  Міністерства культури України Андрій Юраш.

   Про роботу громадських організацій, що згуртовані у Раді національних спільнот,  змістовно  розповів у своїй доповіді її Голова, Заслужений діяч культури України, Посол миру Ашот Аванесян.

Зокрема, він зробив наголос та відзначив роботу найдавнішої громадської організації України Товариства «Україна-Болгарія», яке своїми практичними діями упродовж понад шести десятиріччя, робить усе можливе, аби зберегти та посилити дружні зв’язки між народами України та Болгарії.

Прикладом такої роботи е те, що Товариством з власної ініціативи, та власним коштом побудований пам’ятник воїнам, які визволили Болгарію від 5-ти вікового османського поневолення. Пам’ятник у вигляді п’ятиметрового православного хреста на гранітному п’єдесталі,  стоїть у Києві, на Печерських пагорбах, на залишках стародавнього військового цвинтаря. Він, як дороговказ на шляху роботи по зміцненню дружби народів України та Болгарії та його історичне значення з роками зростає.

     У продовження  урочистостей з вітанням до присутніх звернулися директор Українського інституту досліджень екстремізму, відомий український політик та громадський діяч, народний депутат України 4-х скликань Олег Зарубінський, Президент Міжнародного фонду економічного розвитку Полонії Володимир Щепаняк, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, перший віце-президент Союзу греків України Микола Корецький,  Президент Асоціації діячів етнічного мистецтва України Інеш Кдирова, першій віце-президент Національного конгресу вірмен України Єрванд  Данієлян.

      Відбулася церемонія нагородження. Висока нагорода орден «Пошани» була  вручена  Президенту Товариства «Україна-Болгарія», Голові Асоціації «Міжнародне співробітництво» КО НСЖУ, академіку, Послу миру Юрію Сєдих. Він подякував за нагороду та зазначив, що нагорода свідчення заслуги громадської організації та запевним, що докладе усіх зусиль аби засобами народної дипломатії зміцніти од вічну дружбу народів наших країн.

     Учасники  зібрання також одержали примірники газети «Національний діалог» з інформацією про роботу громадських організацій, які залучені до загальної роботи у Раді та зробили гідний внесок у збереження міжнаціонального миру в країні.

    По закінчення офіційної частини урочистостей відбувся чудовий концерт, подарований  артистами національних спільнот України.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я