Турецький подарунок від святого Миколая українським журналістам

0
143

Не знаю звідки персонально Вам святий Миколай транспортував свої подарунки в переддень Нового року, а мені він приніс свої дари аж із далекого Босфору! Мабуть, тому, що я дуже люблю Туреччину – її громадян, її культуру, її туристичні маршрути … Ну, і в межах своїх журналістських можливостей, вже не перший рік поспіль намагаюся прищеплювати цю любов мільйонам українців. Саме цьому й отримав від святого Миколая колоритний  турецький гостинець під новорічну ялинку.

А якщо говорити по суті, то 19 грудня у київському ресторані «Оттоман» Офіс із питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні провів прес-зустріч із представниками провідних вітчизняних ЗМІ, які протягом року що минає, активно і методично популяризували Туреччину і її культуру серед українських читачів і глядачів.

Поспілкуватися із журналістами у невимушеній обстановці до нас приїхав Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере. Із паном Послом особисто я протягом 2019 року зустрічався досить часто : на дипломатичних прийомах, на  наукових конференціях, на художніх виставках, у кіно театрах – під час проведення Днів Турецької Республіки в Україні…

І ось що прикметно : кожного разу пан Посол оприлюднював цікаву інформацію, яка потім «трансформувалася» у яскраві  аналітичні публікації  для мого інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО. Так сталося і нині, під час нашої непротокольної зустрічі. Пан Ягмур Ахмет Гюльдере з величезною гордістю розказав журналістам, що за даними Міністерства культури та туризму Турецької Республіки  туристичний потік українців, які відвідали курорти цієї гостинно сонячної країни з січня по жовтень, зріс до  1 462 269 осіб.

А це – на 12, 4 % більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Отож, можемо привітати Туреччину і Україну із встановленням нового рекорду у сфері туризму! Прикметно, що і показники зростання туристичного потоку із України до Туреччини на рівні окремих регіонів також приємно вражають. Для прикладу : до Стамбула (з січня по вересень 2019 року) приїздило 250 543 українців, що на 5 % більше показників аналогічного періоду минулого року.

 Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере пишається тим, що зростання турпотоку із України до Туреччини зафіксоване у всіх регіонах. Курорти регіону Мугла ( Фетхіє, Мармарис, Бодрум, Даламан) відвідало 200 619 українських мандрівників. І в цьому регіоні ми також констатуємо суттєве зростання – 13,6%. У свою чергу всесвітньо відома і завжди цікава для українських мандрівників Анталія за цей самий період прийняла 795 306 наших співгромадян, що також на 12 % більше в порівнянні із 2018 роком.

Ну, і головна новина, задля якої запросили на «вогник до святого Миколая» українських журналістів турецькі дипломати і представники найбільш відомих готелів і курортів цієї туристичної держави : в Офісі з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні очікують, що за загальними підсумками 2019 року туристичний потік із України до Туреччини НАРЕШТІ перетне позначку у півтора мільйони осіб!

Пан Посол підкреслив, що велику позитивну роль у цьому процесі відігравали і відіграватимуть й надалі українські ЗМІ. «Ми щиро зацікавлені у подальшому поглибленні співпраці із українськими журналістами, – сказав Ягмур Ахмет Гюльдере. – Журналістика на сьогодні об’єднує весь світ. В тому числі – й народи України і Турецької Республіки.  

Саме журналістика дає можливість пересічним громадянам, в тому числі й туристам,  тримати руку на пульсі. Журналіст не лише висвітлює події, а й впливає на життя, знає про все раніше за інших. Ви можете бути свідком усіх подій особисто і Вашими очима це побачить увесь світ. Це стосується також і сфери туризму, яка є локомотивом турецької економіки. Отож, я глибоко переконаний : у 2020 році усіх журналістів, які люблять Туреччину і її культуру не на словах, а на ділі, чекає чимало приємних несподіванок.

Про частину із них вже можу сказати сьогодні : ті журналісти, які найбільш активно  і плідно співпрацювали із нашим Посольством протягом 2019 року, можуть налаштовуватися на прес-тур. Повірте, Туреччина – безмежна. Туреччина – це країна тисяч нових несподіваних мршрутів. Тому я на всі сто відсотків впевнений :  із чергової подорожі по Туреччині ви повернетеся до своїх редакцій буквально переповненими новими яскравими враженнями.

Головне – донести цікаву інформацію про нові туристичні маршрути до тих українців, які лише планують свій відпочинок на моїй рідній землі. А в тому, що їм у нас сподобається, я навіть не маю сумнівів. Адже Туреччина – це Туреччина!»

#Туреччина #ПосольствоТуреччинивУкраїні #відпочинокуТуреччині #турецькийтуризм #ОфісізпитанькультуритаінформаціїПосольстваТуреччинивУкраїні #НадзвичайнийтаПовноважнийПосолТурецькоїРеспублікивУкраїніЯгмурАхметГюльдере

#СергійКомісаров #УКПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я