ООН допомагає Україні

0
151

У Представництві Організації Об”єднаних Націй в Україні підбивають підсумки роботи за рік, що минає. 13 грудня тут відбулася медіа-зустріч  із представниками установ ООН, українських і міжнародних неурядових організацій, які працюють у гуманітарній сфері в України, а також журналістами.

Топ-спікером цієї зустрічі сталаЕліс Арманні Секуі, Голова Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні. Вона детально поінформувала учасників зібрання  про головні напрямки діяльності Управління в усіх регіонах нашої держави. «Пріоритетом із надання допомоги є, були і в перспективі залишатимуться  регіони України, які потерпають від наслідків збройного конфлікту,» – наголосила Еліс Арманні Секуі.

ДОВІДКОВО :

Гуманітарні організації надали допомогу понад 1,3 мільйона людей у 2018 році, але необхідно зробити більше.

 “Не знаю, що би ми робили, якби не допомога”, – каже 55- річний Сергій, мешканець села поблизу “лінії розмежування”. Гуманітарні організації на сході України продовжують змінювати на краще життя багатьох родин, таких як Сергієва, забезпечуючи надію, гідність та захист. Відповідно до аналізу звіту з виконання річного Плану гуманітарного реагування (ПГР) 2018 року, у 2018 році завдяки підтримці донорів понад 1,3 мільйона людей по обидва боки від “лінії розмежування” отримали певні види допомоги та захисту.

До цієї цифри включено надання допомоги у всіх важливих секторах: від відновлення доступу людей до водопостачання, освіти, медичних послуг до забезпечення даху над головою, підготовки до зимового періоду, психологічної підтримки та, головне, забезпечення захисту. Водночас можна було би зробити більше, якщо би у гуманітарних організацій був менш обмежений та більш безпечний доступ, а також більше коштів. Оскільки для гуманітарних заходів 2018 року було отримано менше 40% необхідного фінансування, потреби багатьох родин, таких як Сергієва, залишилися поза увагою. (33 хвилини/хвилин тому) UKRAINE Оперативне зведення Останнє оновлення: 1 трав 2019 https://reports.unocha.org/uk/country/ukraine/ С. 4 з 6 Завантажено: 2 трав 2019

Отже, одним із першочергових завдань для гуманітарних організацій є зменшення цього недофінансування, щоби більше людей, які вже п’ять років живуть у цій ситуації кризи, отримали допомогу та захист. Втім через три місяці з початку 2019 року з необхідних за ПГР 162 мільйонів доларів США профінансовано лише 6%. У лютому та березні 2019 року Координатор з гуманітарних питань відвідала Брюссель, Париж та Женеву, де її завданням було розповісти про сподівання мешканців сходу України, сподівання на гідне життя, сподівання на тривалий мир. Під час візитів вона зустрілася з представниками різних країн та донорів. Координатор з гуманітарних питань закликала посилити фінансову підтримку ПГР 2019 задля надання термінової допомоги більшій кількості людей.

Гуманітарний фонд для України – ефективний механізм швидкого реагування для всіх учасників на благо всіх сторін

У нестабільній ситуації на сході України, яка швидко змінюється, можливість негайного реагування та спрямування ресурсів безпосередньо на здійснення найбільш важливих заходів тоді і там, де вони є найбільш необхідними, є надважливою. Гуманітарні організації на місцях продовжують вивчати різні шляхи та інноваційні засоби для збільшення мобілізації коштів та надання найбільш ефективної допомоги більшій кількості людей.

У березні заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань/Координатор надзвичайної допомоги Марк Лоукок запровадив Гуманітарний фонд для України для підтримки узгодженої гуманітарної діяльності згідно з ПГР 2019 року та для задоволення найбільш важливих потреб. Гуманітарний фонд для України, який, як очікується, у повному обсязі запрацює з червня 2019 року, забезпечить більш результативне та цілеспрямоване гуманітарне реагування шляхом задоволення потреб, які б в іншому випадку залишилися б поза увагою, та збільшення доступу до людей, які потребують допомоги, зокрема вздовж “лінії розмежування” та в районах поза урядовим контролем.

Фонд, який є одним з 18 таких фондів в світі, забезпечує оптимальне рішення для донорів, які б інакше не змогли би безпосередньо надати фінансування для гуманітарних заходів через обмежений доступ до партнерів-виконавців або через брак механізмів підзвітності на місцях. Адже кожний може підтримати Фонд: https://act.unfoundation.org/onlineactions/D47Mjcz_6ECF1PLeCnHIIw2.

Під керівництвом Координатора з гуманітарних питань фінансування з Гуманітарного фонду для України направляється безпосередньо широкому колу партнерів із надання допомоги, включно з національними та міжнародними неурядовими організаціями (НУО), установами ООН та членами руху Червоного Хреста/ Червоного Півмісяця. Такий підхід забезпечує наявність та пріоритетність використання коштів на місцевому рівні тими організаціями, що знаходяться найближче до людей, які потребують допомоги.

Декілька донорів вже висловили свою підтримку фонду та заявили про зобов’язання та готовність виділити близько 3 мільйонів США. Важливо, щоби й інші учасники приєдналися та підтримали Фонд. (22 хвилини/хвилин тому) UKRAINE

Інформація – https://reliefweb.int/sites/reliefweb.int/files/resources/

Фото – Сергій Комісаров, УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я