Міжнародний форум “Лідерство міст у відповіді на епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу”

0
137

У Києві завершився Міжнародний форум “Лідерство міст у відповіді на епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу” за участю мерів, представників міжнародних та національних організацій з 50 міст світу.У фокусі заходу цього разу були : інновації, технології, муніципальне фінансування та політичне лідерство мерів міст Східної Європи та Центральної Азії.

Головна тема форуму – досягнення майбутнього без СНІДу й туберкульозу у містах. Основний акцент форуму робиться на обміні досвідом і залученні міст Східної Європи і Центральної Азії (СЄЦА) до міжнародного руху муніципальних лідерів-мерів задля збереження мільйонів життів.Організатори форуму: Альянс громадського здоров’я за підтримки мера Києва Віталія Кличка й команди КМДА у партнерстві з ЮНЕЙДС та за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.У програмі: панельна дискусія мерів міст: Київ й Одеса (Україна), Берн (Швейцарія), Кишинів (Молдова), Світлогорськ і Солігорськ (Біларусь), віцемерів міст: Бішкек та Ош (Киргизстан), Бельці (Молдова); безпрецедентне для регіону СЄЦА одночасне підписання відразу шести декларацій (Паризька та Stop TB), що декларують готовність міст подолати епідемії СНІДу й туберкульозу, Міста: Київ (Україна), Кишинів і Бельці (Молдова), Світлогорськ (Білорусь), Бішкек та Ош (Киргизстан). Ну, і важлива інформація для жителів нашої столиці : Київ став першим містом в Україні, що приєдналося до міжнародної ініціативи з боротьби проти туберкульозу.

Декларацію Zero TВ initiative крім Києва підписали міста Ош, Кишинів, Бішкек і Світлогорськ (Білорусь).

 «Я радий, що мери різних міст не залишаються осторонь від вирішення глобальної проблеми подолання небезпечних захворювань – СНІДу та туберкульозу. Зокрема, для об’єднання наших зусиль і були підписані Паризька декларація та декларація Zero ТВ. І до нас продовжують приєднуватися нові підписанти», – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Він наголосив, що говорити про боротьбу із такими захворюваннями, як СНІД і туберкульоз необхідно в першу чергу на рівні міст.

За словами мера Києва, в містах сьогодні проживає більше 50% населення всього світу, а через 30 років цей відсоток зросте до 70%. І саме в містах найбільше розповсюджуються небезпечні захворювання. Але, разом з тим, саме в містах є необхідна інфраструктура і ресурси, для попередження захворювань і їх лікування.

 «Я переконаний, що саме міста можуть мінімізувати і перемогти такі глобальні загрози здоров’ю людства, як СНІД і туберкульоз. Питання здоров’я громадян не може бути пріоритетом тільки профільних міністерств, окремих муніципальних служб, міжнародних організацій. Здоров’я людей має бути в числі головних пріоритетів муніципальної політики, а значить і роботи мерів міст. У наших силах – ефективно упереджувати, надавати профілактичну та медичну допомогу, щоб поставити крапку в боротьбі з ВІЛ і туберкульозом!», – зазначив Віталій Кличко.

Він нагадав, що Київ підписав Паризьку декларацію ще в 2016 році. Паризька декларація – це зобов’язання міських голів посилити заходи протидії епідемії ВІЛ-інфекції у містах через досягнення цільових показників 90-90-90. Усі зусилля спрямовані на те, щоб 90% людей, які живуть з ВІЛ, знали про свій ВІЛ статус. 90% з тих, які знають, отримали антиретровірусне лікування. І 90%, які отримують лікування, знизили вірусне навантаження. Сьогодні в Києві, завдяки ефективним зусиллям міста в співпраці з неурядовими організаціями, ці показники становлять 72-80-90.

Витрати на заходи з боротьби проти епідеміями ВІЛ у столиці за 9 місяців цього року склали майже $4,5 млн. З них бюджет міста виділив майже $0,5 млн, держбюджет – близько $1,5 млн, а кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, урядової програми США PEPFAR та з інших джерел склали близько $ 2,5 млн.

 «Ми, спільно з неурядовими організаціями, створили і фінансуємо міську програму. І працюємо першу чергу з групами, які найбільш уразливі до ВІЛ. Завдяки нашій ефективній роботі, кількість нових випадків ВІЛ в Києві почала зменшуватися. І для нас дуже важливим є обмін досвідом із міжнародними партнерами. Адже багато чого вдалося домогтися, використовуючи новітні підходи і методи», – зазначив у виступі на форумі Віталій Кличко.

Також на міжнародному заході в Києві до Паризької декларації приєдналося місто Бельц (Молдова).

 Інформація прес-служби Міжнародного форуму “Лідерство міст у відповіді на епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу”

Фото – Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я