Виставка Івана Черниша і Наталії Дмитренко у Музеї Гетьманства

0
379

«В мене не болить душа за Івана Черниша.

Ні, його мені не жалко. Бо в Івана є Наталка!

Працьовита і красива. Все, що зробить – справжнє диво!

Все, що світ наш прикраша. Тому й не болить душа…»

Вірші мої, не надто досконалі, бо написані в той момент, коли їхав із одного кінця Києва в інший, аби встигнути на подію, яку так довго чекали шанувальники сучасного образотворчого мистецтва столиці…

Рівно годину тому в Музеї Гетьманства на Подолі відкрилася виставка живопису Заслуженого художника України Івана Черниша та творів  декоративно-прикладного мистецтва Наталії Дмитренко.  Щиро радію за це мистецьке подружжя!

А рівно рік тому у цих самих стінах, практично у цей же самий час, мої старі добрі друзі проводили свою першу сімейну виставку. І ось – друга, не менш цікава… Особисто мене приємно здивували нові роботи Майстра і його чарівної Музи, яка також є майстринею своєї справи. Видно, що у цій сім”ї Любов і Творчість – на першому місці. Тому й роботи і Наталки, і Івана випромінюють світло, радість і Любов…

Щиро дякую за запрошення до себе на “творчий вогник” і за цей чудовий вернісаж, який подружжю допомогли організувати Центр Української Культури та Мистецтва і Музей Гетьманства. Ну, і свої плечі підставили Український Фонд Культури ім. Бориса Олійника, НСХУ, Київське міжнародне земляцтво, Житомирське земляцтво, Поліграфічне виробництво «УкрСІЧ» та Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ (КПІ).

ДОВІДКОВО :

Іван Святославович Черниш – Заслужений художник України, Лауреат міжнародної премії ім. Г.С. Сковороди, член Національної Спілки художників України, член Президії Українського фонду культури, Доцент кафедри графіки НТУУ «КПІ». Народився 1 грудня 1951 р. на Житомирщині.
Закінчив Одеське художнє училище й Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Використовує різноманітні техніки: розпис, вітраж, мозаїку, скульптурний барельєф, сграфіто.


Роботи Івана Черниша знаходяться в приватних колекціях в Україні та за її межами. Учасник багатьох виставок, як всеукраїнських, так і закордонних. Експозицією своїх художніх творів митець відкриває перед відвідувачами прекрасний світ рідної України, а також – образ Людини творчої, яка черпає снагу свого натхнення в красі рідного краю.
Живописний ряд започатковує твір «Мама», про який Заслужений діяч мистецтв, академік, мистецтвознавець Дмитро Янко написав: «Іван Черниш створив образ матері Марії, яка, як і всі Матері Землі, тче нескінченну золоту нить вічності».


Продовжують ряд пейзажі, без важких нарочитих ефектів. Адже справжня краса не потребує прикрашення та надуманості – вона стримана й глибока своїм первозданним змістом. Усі художні твори Івана Черниша поєднує лірична задушевність і глибока людяність. В них відчутна глибина художнього бачення й колористична майстерність.


Окрасою виставки та її гармонійним продовженням є високохудожні твори, виконані в техніці в’язання Наталією Дмитренко. Саме вона перемогла в конкурсі «Моя в’язана мрія», що відбувався восени 2016 року в межах Всеукраїнської виставки в’язання «Тепла осінь», в Центрі Української Культури та Мистецтва. Відвідувачів підкорили високохудожні вироби Наталії Дмитренко, які вирізняються особливою делікатністю, витонченим поєднанням авторського задуму та досконалого технічного виконання.

#ВиставкаІванаЧерниша #ВиставкаНаталіїДмитренко

#МузейГетьманстванаПодолі  #сучаснийживопис #декоративно_прикладнемистецтво #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я