Карфаген треба зруйнувати

1
299

Римський сенатор Марк Порцій Катон Старший (234 — 149 рр. до Христа) мав одну особливість. Кожен свій виступ у сенаті він закінчував словами “Карфаген має бути знищеним!” Байдуже, про що йшлося: про якісь побутові проблеми (в цьому місяці в Римі погано працював водопровід, тому я думаю …) чи про складні геополітичні рішення. Закінчуючи будь-який виступ, він говорив: “ceterum, censeo Carthaginem esse delendam”“тому я думаю, що Карфаген має бути знищеним”. Можливо, наполегливість Катона декому набридала, але він не помилявся. Карфаген дійсно був знищений – в 146 році до н. е., коли після трьох років облоги, римська армія зайняла Карфаген. За ухвалою сенату місто було спалене, а місце, на якому воно стояло, було прокляте і зоране плугом; володіння Карфагена увійшли до складу Римської держави як провінція Африка.

В переносному значенні, вислів виражаєь наполегливу ви­могу знищити ворога або подолати перешкоду.

Українським Карфагеном, з моменту проголошення Незалежності, всі 28 років, залишається й дедалі поглиблюється, ТОТАЛЬНЕ ПАНУВАННЯ та СВАВІЛЛЯ чиновників і політиків від бізнесу, цих чисельних СЛУГІВ НАРОДІВ, які, проте, вперше зайшли до Верховної Ради під таким справді відвертим брендом.

Весь перший місяць роботи Верховної Ради, суспільство живе очікуванням реформ. Наразі провладна монобільшість отримала унікальний шанс провести всі необхідні зміни, в тому числі, зробити необхідні безпрецедентні та непопулярні кроки: відкрити ринок сільськогосподарських земель, легалізувати ігорний бізнес, обіг зброї, канабісу, стимулювати інтеграцію України в світову спільноту та “запросити” капітали етнічних українців всього звіту працювати на Вітчизну, прийнявши Закон про подвійне громадянство.

Все це можливо, якщо відпочатку реалізувати головну ВИЗВОЛЬНУ реформу – звільнити суспільство від контролю чиновника, дати змогу громадянам приймати відповідальність за всі рішення про свою долю.

Заявлені засади ідеології Лібертаріанстава та здійснення управління державою методами Прямої Демократії, як найкраще відповідають запиту суспільства на СПРАВЕДЛИВІСТЬ.

І ось 20 вересня до Ради вноситься Головний економічний закон країни на наступний 2020 рік – Державний бюджет. І все. Реформа і очікування можна вважати завершеними. Бо точно такий же бюджет на затвердження подав би й кабінет Володимира Гройсмана.

Просто констатуємо цей факт – проаналізувати й “розкласти по поличкам” цей “історичний документ” є кому, ми ж продовжимо “про головне” – КАРФАГЕН МАЄ БУТИ ЗРУЙНОВАНИЙ. Для цього конче потрібен Закон “Про оплату Слуг Народа”, за яким виборці, суспільство повинні БЕЗПОСЕРЕДНЬО наймати владу: ми назвали б його – Закон 100 %.

Суть зрозуміла – кожен “Слуга”, безпосередньо обраний від народу, має фіксовану заробітну плату на період, що співпадає з Законом про бюджет – один рік. Таких слуг за Конституцією на сьогодні лише 425 – Президент та Депутати Верховної Ради.

100 % – це оплата праці ПРЕЗИДЕНТА – не може у нас бути ніякого вищеоплачуваного чиновника в країні – це АЛОГІЧНО, виходячи з обсягу повноважень !

Отже, достатньо визначитися з одною цифрою Верхнього рівня граничної оплати Головному посадовцю країни, яку суспільство може собі дозволити, виходячи з рівня життя самих громадян, та скласти таблицю (матрицю) в %, що відповідають “суспільній корисності та достатній необхідності” інших. Наприклад, 2-га особа в Державі – Голова Верховної Ради – символічні 73%. І так далі …


Важлива також що б це була саме ОДНА цифра без застосування
системи надбавок та заохочень: інтенсивнісь, ранг, вислуга років, найрізноманітніші коефіцієти, шкідливі умови праці, секретність, єфективність, наднормований робочий день, преміальні, прогресивка, суспільна корисність, і що ще там є! + пільги: транспорт, житло, матеріальна допомога, оздоровлення, Чорнобиль, багатодітність, вагітність, врахування гендерної рівності, тощо – погодьтесь, це дратує людей, які сиречь працюють “не інтенсивно”, “не ефективно”, “в тепличних умовах” і т. д.

Заохочення для СЛУГ НАРОДУ можна визначити лише після виконання Бюджету: тут важливий також лише один показник – як змінився рівень життя громадян (формула, що враховує зростання ВВП + прожитковий мінімум, який НЕГАЙНО потрібно перерахувати з “собачого” на “людський”! + середня ЗП і т. д.).

Якщо показник позитивний – СЛУГИ не нешкодили,

+ 10% – 20 %, – щось нагагалися зробити;

+ 20% – 40%, – щось зробили !;

40% + – заслуговують на подвоєння “річного суспільного контракту” та його пролонгацією з досягнутим базовоим рівнем забезпечення.

Дуже складно ?

Виходячи з початкової матриці Закону 100%, аналогічні сітки складаються для всіх інших НЕОБХІДНИХ державних інститутів – сама НЕОБХІДНИХ, бо та кількість установ, що функціонує та ФІНАНСУЄТЬСЯ платниками податків наразі, більш ніж БЕЗГЛУЗДА – вона ШКІДЛИВО – ГЛУМЛИВА по відношенню до громадян. Як і винагороди, що виплачуються, особливо, керівному складу таких “корисних” “організацій.

Так от – внесений Закон про бюджет 2020 гарантовано немає нічого спільного з очікуваною суспільством реформою щодо “РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАПИТУ на СПРАВЕДЛИВІСТЬ”. Ми одержуємо чергову перезмінку біля корита, яка неминуче закінчиться новими протестами невдоволених “пересічних громадян”. А якщо й “ПОСАДОК” знову не буде, то новим майданом, до якого будуть підштовхувати всі “попередники” та “реваншисти зі стажем”.

Склад Нової Ради – монобільшість пропрезидентської партії СЛУГА НАРОДУ, рейтинг Володимира Зеленського залишають можливість провести саме таку ВИРІШАЛЬНУ ВИЗВОЛЬНУ РЕФОРМУ, яка позбавить чиновників самої можливості перерозподіляти, дозволяти і наказувати, грабуючи громадян і залишаючи левову частку національного багатства в своїй кишені.

Прийнявши Закон 100%, Рада, впевнені, зовсім під іншим кутом зможе подивитися на закладені в Бюджет 2020 показники, та внести відповідні зміни. Не потрібно боятися, що “не встигнемо” – до 31 грудня часу більш ніж досить.

Навпаки, – потрібно відкласти зараз бюджет та прийняти вже заявлені законопроекти – Про ринок землі, легалізацію ігорного бізнесу.

Також важливо внести та ухвалити Закони про Подвійне громадянство та Сприяння інвестицій в Україну, які тісно повязані між собою.

Треба провести таку реформу управління, яка залишить бюрократам лише нудну роботу – стежити за дотриманням закону і, якщо він порушується – звертатися до суду.

Пора вже визнати – ніколи чиновник не буде думати про суспільне благо, він буде думати про себе. Тому наше завдання – перетворити його з господаря в слугу, що стежить за виконанням прийнятих нами правил. І саме ниніші СЛУГИ НАРОДУ -перші в історії України, які здатні здійснити свою історичну місію.

Чиновник повинен боятися не начальства, а порушення наших прав і закону. Домогтися цього можна, наприклад, давши громадянам право, минаючи МВС і Прокуратури, звертатися до суду і позбавляти чиновників права на заняття державних посад за будь-які порушення.

Проблема справжніх реформ в тому, що вони не потрібні владі. Хто б не сидів на Банковій і Грушевського, вони хочуть керувати грошима, розподіляти “хлібні місця” і вказувати суспільству що робити.

ВИЗВОЛЬНА РЕФОРМА означає ЕЛІМІНАЦІЮ – виключення невідомих елементів з системи “хлібних бюджетних місць”, розподіл грошей не з волі правителя, але законом і залізною рукою ринку, а також підпорядкування чиновників суспільству.

Якщо політична верхівка (наразі -це ПРЕЗИДЕНТ та РАДА), ще може усвідомити необхідність проведення революції зверху, рівно тому, що інакше революція знизу може загрожувати особистій безпеці її членів, то чиновницький апарат не може усвідомити нічого.

Перебуваючи в положенні тимчасового правителя, який охороняє чужі засіки, український чиновник не може дозволити собі хоча б на одну ніч зупинити злодійство, тому що наступної ночі його двері в засіки може охороняти і “мати” вже хтось інший.

Реформа для таких сторожів – найгірше з зол, адже вона не просто підключає до дверей в засіки електричний струм, вона замуровує більшість з них. Чиновник буде робити все, щоб реформа не пройшла. Він прекрасно розуміє, що коли народ остаточно озвіріє і піде громити “контору”, на вила посадять не його, а саме Політичну верхівку.

ДУМАЙ ТЕ !

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я