Випадковостей у житті не буває. Перевірено власним досвідом кожного із нас. Все, що може трапитися і трапляється, хочемо ми цього чи ні  – «запрограмовано» Божим провидінням. І у мистецькому житті – також.  

Сьогодні, 23 серпня 2019 року, ми відзначаємо День Державного Прапора України. І саме цього дня – за дивним збігом обставин – у столичній галереї “Митець” відбулося відкриття чудово організованої  художньої виставки “Георгій Пустовійт. Скульптура”. Шкода лише, що автор цих скульптур, картин і графічних робіт не зустрічав своїх гостей на порозі галереї – рік тому він пішов  від нас у Вічність.

 А твори його – залишилися. І вони викликають подив і захоплення у глядачів і професіоналів. Так і хочеться вигукнути : «Браво, шановний Георгіє Гариловичу!» Але він вже не почує цих слів… Парадокс ситуації полягає у тому, що це – ПЕРША персональна виставка талановитого скульптора і художника. На жаль, за життя не було жодної. Ось так…

 Як зазначали у своїх виступах рідні, друзі і колеги пана  Георгія,  всі прижиттєві арт-проекти були спільними – із батьком Гаврилом Михайловичем і братом Сергієм, іншими колегами по творчому цеху. А шкода. Адже людині, яка народилася у далекому 1941 році у Києві, судячи із колекції  робіт, представлених у галереї «Митець», було що сказати світові і за свого життя…

 Закінчивши навчання на факультеті скульптури Київського державного художнього інституту у 1964 році, молодий митець чесно відслужив у лавах Радянської Армії, а потім, повернувишся до рідної домівки, почав працювати скульптором Живописно-скульптурного комбінату у Києві.

Колеги Георгія Гариловича наголошувалми, що його життєва доля була тісно переплетена із долею країни. Довгих і плідний творчий шлях митця був сповнений пошуками та злетами. Втім, художник не до кінця використав потенціал, який  відміряв йому Творець… Саме про це йдеться у чудово оформленому каталозі, надрукованому у видавництві Софія – А «Георгій Пустовійт. Скульптура», упорядниками якого є Наталія Сухоліт та Лариса Федорова, дизайном якого опікувалися Андрій та Оксана Будники.

Це прекрасно ілюстроване видання від першої до останньої сторінки присвячене самобутній творчості пана Георгія. Дякуємо за чудовий подарунок, колеги, гарна робота! Але – так буде краще – завітайте до галереї «Митець», пані і панове. І ви зайвий раз переконаєтеся : Мистецтво – якщо воно справжнє – нікуди не зникає. Навіть тоді, коли автора цих скульптур і картин вже немає серед живих…

#ВиставкаГеоргійПустовійт_Скульптура #СкульпторГеоргійПустовійт #ГалереяМитець #СергійКомісаров #АннаЛавреха #Мистецькахвиля+ #Ukrvideotravel

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *