Виставка художниці Наталії Мкртчян в Українському Фонді Культури

1
205

Наближається святкування Дня Незалежності України. А це означає, що держава і громадські організації  вшановуватимуть тих громадян, хто найкраще потрудився на формування її іміджу. Серед цього загалу – чимало людей творчої праці. І одна із них – талановита художниця із міста Кременчуга, що на Полтавщині,  Наталія Мкртчян. Кілька днів тому Наталочка, з якою ми товаришуємо вже не перший рік поспіль, зателефонувала мені  і запросила на свою чергову персональну виставку. Відкриття її заплановане на 20 серпня, повинно було відбутися у Золотій залі Українського Фонду Культури.

Я з великою вдячністю прийняв запрошення відомої української миткинрі, адже уважно спостерігаю за творчим ростом цієї об”єктивно цікавої художниці. Та й назва виставки – інтригуюча : «Україна і Казахстан разом!» У зазначений час завітав до УФГ і буквально отетерів : такої кількості відомих в Україні і за її межами людей в одному місці і в один час  я не зустрічав вже давно… Академіки, Народні і Заслужені художники і артисти, Народні депутати України  прийшли  до УФК, аби віддати належне таланту  пані Наталії. І – разом із нею – отримати цього вечора високу нагороду від президії правління  Українського Фонду Культури.

Йдеться про міжнародну премію імені Володимира Винниченка в галузі української літератури і мистецтва за творчі досягнення та за благодійницьку діяльність. Ця  премія була  заснована у 1990 році Українським фондом культури, яким донедавна опікувався поет – академік Борис Олійник – голова правління УФК у 1987-2017 роках. Премія освячена іменем Винниченка – людини складної долі, одного із найвидатніших письменників ХХ століття, талановитого художника, державного та політичного діяча, Першого міністра Української Народної Республіки. За час існування відзнаки її лауреатами стали десятки вітчизняних і зарубіжних літераторів, артистів, художників та доброчинців, зокрема з Канади, США, Росії, Австрії, Великої Британії, Сирії, Польщі та республік колишньої Югославії.

І ось до цієї когорти відомих і шанованих людей  у всьому світі людей доєдналася Наталія Мкртчян, виставка якої у Золотій залі УФК цього святкового  викликала справжнє захоплення у відвідувачів і її друзів… Вітаю тебе, дорога Наталочка, із цією колосальною творчою перемогою! Ти чесно – своєю працею і талантом – заслужила цю високу  премію. Але на досягнутому зупинятися не варто. Ми, твої друзі, бачимо – який у тебе дивовижний творчий потенціал. Отож, так тримати, назад – не відступати, моя дорога подруго!

А відео розповідь про персональну виставку Наталії Мкртчян, яка протягом двох найближчих  тижнів демонструватиметься в Українському Фонді Культури, ви зможете подивитися у програмі «Мистецька хвиля +» на каналі Ukrvideotravel у YuoTube. Ось посилання : https://www.youtube.com/watch?v=Oj4BFdriM1w&feature=youtu.be

#ДеньНезалежностіУкраїни #художникНаталіяМкртчян #виставкаУкраїнаіКазахстанразом #Українськийфондкультури #БорисОлійник #МіжнароднапреміяіменіВолодимираВинниченка #СергійКомісаров #каналUkrvideotravel

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора УКРПРЕС-ІНФО

1 коментар

  1. Мой девиз – прост и понятен всем порядочным людям : “ТАЛАНТАМ НУЖНО ПОМОГАТЬ. БЕЗДАРНОСТИ ПРОРВУТСЯ САМИ!” Наталия Мкртчян – самородок, талант и великая труженица! Ей я буду помогать всегда.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я