Персональна виставка художника Василя Міщенка у Галереї «Митець»

0
291

Іноді – так вже парадоксально влаштоване наше життя – не встигнути на цікавий вернісаж  є … великою удачею! Так, так, я не обмовився.  Адже  журналістові, який тримає руку на пульсі галерейного життя України, набагато цікавіше спілкуватися з художником – автором персональної виставки, коли його нічого  і ніхто не відволікає… В тому числі – і святкова метушня, притаманна кожній велелюдній  мистецькій прем”єрі.

 Другого серпня у київській галереї «МИТЕЦЬ» (вул..Велика Васильківська, 12) відбулася відкриття персональної виставки талановитого українського художника Василя Міщенка. Називається  вона лаконічно і просто : «Живопис».

 Я не потрапив на цю подію – був у відрядженні на півдні України. Але запрошення отримав, отож вирішив : все ж завітаю до галереї у будній день, адже про творчий доробок Василя Кириловича складають легенди… Прийшов, побачив і серце закалатало  від радості! Оце – митець! Оце – роботи! Оце – рівень! Любо – дорого дивитися…

Василь Міщенко – він якраз спілкувався із чотирма гарно вбраними жінками – побачив мою реакцію. Підійшов до мене, поздоровкався. Ми познайомилися, розговорилися…

Але спілкувався цього дня я не лише із художником. Як виявилося, у гості, на виставку до цієї талановитої людини завітали керівники відділу російського мистецтва аукціонного дому Bonhams із Великої Британії Дарья Черненко і Камілла Шушанянц.

 Чарівні англійські леді ( щоправда, із міцним слов”янським і вірменським корінням) прилетіли із Туманного Альбіону  до спекотної української столиці, аби відібрати кілька робіт Майстра для чергового аукціону. Це – велика честь і всесвітнє визнання його професіоналізму. До речі, і кілька років тому шедеври Василя Кириловича також відбирали для третього за обсягами торгів світового аукціону у Лондоні…

«Ми познайомилися з одним із найвідоміших сучасних українських живописців Василем Міщенком кілька років тому, – розказала журналістам програми «Мистецька хвиля+» директор відділу  російського мистецтва  аукціонного дому Bonhams Дарья Черненко. – На мою думку, він є об”єктивно славою і гордістю мистецтва України. Майстер  досяг такого високого рівня у своїй творчості, що його роботи можна сміливо представляти на світовій мистецькій сцені. Хоча кілька років тому шедеври Василя Міщенка також із великим успіхом продавалися у столиці Великої Британії. На мою думку, нині прийшов час знову везти твори вашого видатного митця на черговий аукціон. Впевнена, що картини Василя Кириловича матимуть великий успіх у найвибагливіших шанувальників сучасного європейського мистецтва.»

Разом із гостями із Англії я мав можливість поспілкуватися також із відомими українськими  мистецтвознавцями. Ось що говорить про твори ювіляра (до речі, нещодавно Василь Кирилович відсвяткував своє 70-ти ліття, хоча у це важко повірити – він перебуває у чудовій фізичній і духовній формі і виглядає зовсім молодо) відомий мистецтвознавець Алла Ревенко : «Міщенко є представником блискучого покоління кращих українських художників. У цих авторів – так само, як  і у пана Василя – є різні творчі періоди. Василь Кирилович свого часу віддав данину реалістичному мистецтву – що є цілком закономірно. Цікаво, що одну із його картин того періоду колекціонери купили на аукціону Крісті у Лондоні.  Але потім у Міщенка радикально змінився погляд на мистецтво. Він захопився імпресіонізмом. Його роботи вирізнялися цікавою палітрою, неординарним поглядом на пейзаж. Але зараз у пана Василя – зовсім інший період. Кожна картина майстра випромінює любов до українського народного мистецтва. Так, він захоплюється народним мистецтвом, але розвиває притаманний лише йому – геть інший напрямок. Йдеться про яскравий, різнобарвний декоративізм, який буйним цвітом  буяє на його полотнах і на його палітрі. Ось що саме  про Міщенка і його чудові полотна  можу вам  сказати…»

Я записав ще кілька цікавих  інтерв”ю на фоні картин живописця. В тому числі – і з ним самим. З усього видно : Василь Кирилович переживає черговий творчий злет. Він переповнений цікавими ідеями і творчими планами. Отож, попереду – робота, дуже багато роботи! Про що ми говорили із цим дивовижним художником, за творами  якого буквально  полюють закордонні музеї і приватні колекціонери, ви зможете дізнатися, подивившись черговий випуск програми «Мистецька хвиля +» на каналі Ukrvideotravel.

#ГалереяМитець #Митець #художникВасилийМіщенко #Bonhams #персональнавиставкаВасиляМіщенка

#АукционныйдомBonhams #АннаЛавреха #СергейКомиссаров #Мистецькахвиля+ #Ukrvideotravel

https://www.youtube.com/watch?v=faSXRhbIwms&feature=youtu.be Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Інформаційного агентства УКПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я