додому Блог

Провальна кадрова та інформаційна політика МОЗ призвела до розвитку у людей параної та антивакс-рухів – Ігор Криворучко

Під Міністерством охорони здоров’я активісти з усіх регіонів прийняли участь в акції «За відповідальну вакцинацію та прозору антиковідну політику», мета якої – привернути увагу суспільства до проблем навколо вакцинації та лікування хворих на коронавірус, які замовчує МОЗ.

Учасники акції з усієї країни скандували гасла та відмітилися креативними плакатами із закликами до рішучих дій.

Як розказав ЗМІ один з організаторів мітингу, громадський діяч Ігор Криворучко, мета акції – перш за все змусити владу і керівництво МОЗ виправити помилки та розпочати відповідальну, прозору і чітку політику по найбільш гострих питаннях навколо епідемії коронавірусу.

«Темпи та якість вакцинації в Україні дуже відстають від європейських стандартів. Люди, здебільшого, недовіряють владі, і намагаються всіляко уникати вакцинування. Багато звертаються до шахраїв. А винне в цьому керівництво МОЗ, яке витрачає купу зусиль на рекламу і заклики, але абсолютно ігнорує роз’яснювальну роботу по тих питаннях, які найбільше турбують населення, а саме про можливі ускладнення, індивідуальні протипоказання, тощо», – розказав Ігор Криворучко.

На його думку, якщо коронавірусні вакцини та ліки проходять випробування по спрощеній процедурі, відповідно, інформація про хід досліджень та можливі побічні ефекти мають бути у відкритому доступі.

«В Україні вже є зафіксований випадок захворювання на коронавірус штамом “Омікрон”. Через це існує загроза нової хвилі епідемії. Введення бустерної дози може бути запобіжником для вакцинованої частини населення, але більшість українців отримали одне щеплення або взагалі не отримували. Причина цього – недовіра до вітчизняної системи охорони здоров’я. Багато громадян України мають негативний особистий досвід взаємодії з державним сектором медицини, а тому є вразливими для різноманітних конспірологічних теорій. Сертифікація вакцин та ліків від коронавірусу відбувається по спрощеній процедурі, а перед отриманням щеплення потенційний вакцинований ставить підпис про відмову від претензій. Як наслідок, суспільство вірить в конверсійний слід літаків, що розпилює коронавірус та змову транснаціональних корпорацій з українською владою», пояснює свою позицію громадський діяч.

Щоб унеможливити поширення таких теорій та ефективно протидіяти новим викликам,  активісти з ГО «Європейська країна» вимагають зробити відкритий реєстр можливих побічних дій для вакцин та препаратів, які проходять процедуру спрощеної реєстрації.

«Вважаю, що буде чесно та відповідально скасувати відмову від претензій до виробника вакцини або надавати державне страхування на випадок можливих ускладнень», – впевнений Ігор Криворучко.

Крім того, у зверненні до МОЗ він запропонував поновити створення української вакцини та ліків від коронавірусу державними науково-дослідними інститутами.

«Звертаюсь до міністра Ляшка з вимогою пояснити, де українські ліки та вакцини, створення яких анонсував Президент Володимир Зеленський? Чому це питання замовчується? Принаймні, можна було вже давно організувати випуск антиковідних препаратів на вітчизняних потужностях, що дало б робочі місця і економію бюджету»,  – впевнений організатор акції.

Під час мітингу активісти закликали покарати винних у нестачі кисню у ковідних відділеннях лікарень в листопаді цього року, що призвело до ускладнень, і зупинити тиск на головного лікаря Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлану Федорову, яка публічно розповіла про цю проблему.

«Вважаю, що несправедливе звільнення і тиск на головного лікаря миколаївської лікарні  Світлану Федорову – це неприпустима помилка, яка має бути негайно виправлена. Щоб зберегти обличчя, міністр Ляшко має взяти цю відповідальну та мужню лікарку на керівну посаду у МОЗ, де вона, я в цьому впевнений, може принести багато користі», – підсумував свою позицію в інтерв’ю представникам ЗМІ Ігор Криворучко.

Соціальний форум«Свідома громада – рівні можливості»

Соціальний форум
«Свідома громада – рівні можливості» – це обмін досвідом для вдосконалення типової моделі комплексної Програми сімейної безпеки та інклюзії «Свідома громада» на 2021 – 2025 роки за прикладом Ірпеня і впровадження її в інших громадах України, обговорення та затвердження проєкту Гендерного місячника як щорічного заходу в Україні.

Захід проводиться з ініціативи депутатки Ірпінської міської ради Віолетти Дворнікової та за підтримки Ірпінського міського голови Олександра Маркушина в рамках проєкту «Gender Month», засновником якого є членкиня Громадської ради при МФО «Рівні можливості» Ірина Ярмоленко.

Організаторами заходу виступають «Асоціація жінок України «ДІЯ». Приірпіння» та ГО “Центр Суспільних Комунікацій” у партнерстві з Університетом ДФС України, Асоціацією «Child.ua», ГО «Аутизм. Альтернатива», Геополітичним Альянсом жінок, Незалежною розширеною Делегацією жінок в ООН.

Цільова аудиторія – вчителі, батьки, лікарі, люди з особливими потребами, лідери думок та інші зацікавлені особи.

Під час форуму будуть презентовані кращі місцеві практики щодо створення умов соціального захисту інституту сім’ї та гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насиллю, захисту дітей та інклюзивних груп населення, підвищення рівня інклюзивної освіченості населення.

У рамках обговорення будуть проведені міжнародні мости з депутатками країн Східного партнерства та мамами з Португалії та США.

Для привернення уваги до піднятих тем організовуються ворк-шопи про лідерство і фінансову грамотність, психологічні та логопедичні тренінги для дітей і дорослих, тематичні кіно-покази, зустрічі і автограф сесії з відомими акторами та спортсменами.

Додаткова інформація за телефонами: 063 238 36 45; 063 594 77 54.

Місце проведення: Університет державної фіскальної служби України (Ірпінь, вул. Університетська, 31

Реєстрація на форум: https://forms.gle/xYwBjrJY9bUEfxbB7

Рослідування викрадення техніки “Меса Дорбуд” укрпресінфо(далі буде)

Техніку підприємства ТОВ “Меса-Дорбуд” перепродали через ряд  компаній, ТОВ “Фермер” отримав техніку в оренду та через ТОВ “Буд-прилад” ії незаконно продали по підробним документам компанії ПрАТ “Коммунтранс”. Дії здійснювалися незаконно без відома ТОВ “Меса-Дорбуд”, тобто грошей вони не отримували і навіть не знали про це. Як саме ПрАТ “Коммунтранс” отримали цю техніку ми вирішили розібратись та провели розслідовання.

Як слідчи віддають техніку шахраям

Слідчі вилучили техніку ТОВ “МЕСА-ДОРБУД” яка є потерпилою у справі та передали її ПрАТ “КОММУНТРАНС” У місті Вишневе під Києвом знаходиться техніка турецької інвестиційної компанії ТОВ “Меса-Дорбуд”. Вона зараз незаконно належить іншій, але українській фірмі ПрАТ “Коммунтранс”. Техніку перепродавали через ще дві компанії “Фермер” та ТОВ “Буд-прилад”. Напередодні до місця знаходження техніки прибули слідчі. Але тоді необхідних документів не мали. Та наступного дня вони прибули разом із силовим блоком. Ця територія, де перебуває техніка, закрита. Слідчі пустили лише представників потерпілї сторони “Меса дорбуд”, ледве з адвокатом.Ми чекали близько чотирьох годин, коли до воріт, що ведуть на територію із технікою почали прибувати тягачі іншої компанії.
І ще через дві години нас все ж пустили на територію. Як згодом виявилось причіп одного із тягачів, які прибули для транспортування техніки, теж був раніше викрадений у турецької компанії “Меса-Дорбуд”.
Однак та поліція, що була присутня, заяву оформляти не захотіли, тому “Меса-Дорбуд” викликали інших. Інші поліцейські вилучити вкрадений причіп не змогли, оскільки слідчий, як з’ясувалось, не подав її у розшук.
На питання що тут відбувається слідчі спочатку втікали, а потім сказали, що виконують рішення суду.
Цей суд знаходиться в Борисполі. Про його засідання адвокати потерпілої сторони “Меса-Дорбуд” не знали. Чому саме в Борисполі, якщо справи заведені у Броварах та Вишневому – не зрозуміло. Але за нашим прихованим записом слідчі говорили погодились що віддають техніку шахраям.Незважаючи на пізній час , техніку почали загружати.
Адвокат фірми “Коммунтранс”, що придбала всю цю крадену техніку теж прибув на місце стоянки. Говорить, що водіїв не знає.
Десь біля 6 години ранку всі 20 одиниць техніки почали вивозити. Ми прослідкували за нею і територіально наразі вона знаходиться у Броварах. На паркані написано, що територія належить ТОВ “дс пром-груп”. Наразі представники турецької інвестиційної компанії “МесаДорбуд” подали заяву до Державного бюро розслідувань щодо можливих незаконних дій слідчих.

Як техніка турецького інвестора компанії “Меса Дорбуд”, перестала їм належати?

Як техніка турецького інвестора компанії “Меса Дорбуд”, перестала їм належати? Принаймні зараз. Їхнє обладнання для доріг взяла в оренду інша компанія, тільки українська, під назвою “Фермер”, а ті в свою чергу здали в суборенду ще одній фірмі “Коммунтранс”. Фінансовий директор Дорбуд говорить, такі махінації з нашими інвесторами – не припустимі, тому вони звернулися до поліції та пішли до суду. У техніку вміщені навігатори, тому частину все ж знайшли, незважаючи на те, що за словами фірми “Фермер” її нібито не орендувала і документів не підписувала. І саме тому інвестиційна компанія “Дорбуд” написала листа в Офіс Президента про так звані махінації. Зараз справа на розгляді. Якщо вчасно не зупинити перепродаж, то і ця техніка не повернеться до рук власника, а саме фірмі Дорбуд. Що буде далі – побачимо, однак, якщо інвесторів в УКраїну не буде, то і країна не розвиватиметься, а після карантину нам це вкрай необхідно. Будемо надалі слідкувати за подіями цієї гучної справи!

Всеправославная встреча: чего ждать от обсуждения украинского церковного вопроса?

Патриарх Московский Кирилл и представители еще нескольких православных церквей обсудят в столице Иордании украинский вопрос. Прорывных решений не ожидается: сам состав участников “братской встречи” показывает, что по состоянию на сегодня Константинополь выигрывает в противостоянии с Москвой.

В среду, 26 февраля, в столице Иордании Аммане открывается совещание представителей православных церквей по украинскому вопросу.

Формально его инициатором является Иерусалимский патриарх Феофил. Однако греческие и украинские СМИ отмечают, что фактически он лишь озвучил давно высказываемую идею Русской церкви.

Собеседники Би-би-си утверждают, что никаких прорывных решений от встречи ждать не стоит, а количество ее участников показывает, что в церковном противостоянии Москвы и Константинополя большая часть церквей не готова стать на сторону РПЦ.

Впрочем, эксперты не исключают, что результатом амманской встречи станет замедление и так невысокого темпа признания Православной церкви Украины другими церквями.

Как эта встреча скажется на украинском православии?

Амманская встреча сама по себе может затормозить процесс признания ПЦУ другими поместными церквями, считает Кирилл Говорун.

“Некоторые церкви могут отказаться от признания ПЦУ под предлогом того, что сначала этот вопрос нужно обсудить, а тут и площадка для обсуждений создана. Это может затянуться на годы”, – говорит он.

О том, что одна из целей РПЦ – “заговорить” украинский вопрос, согласны и в ПЦУ.

“Но может произойти и противоположное, а именно – чем больше усилий Москва будет прилагать для противодействия (признанию), тем быстрее поместные церкви поймут, что лучше сейчас установить с ПЦУ полное общение, чем неопределенностью питать у руководителей РПЦ их ошибочные надежды”, – заявил Би-би-си заместитель главы управления внешних церковных связей ПЦУ архиепископ Евстратий Зоря.

В любом случае, нельзя исключать, что встречи, подобные амманской, будут организовываться и в дальнейшем – независимо от результатов нынешнего собрания.

Однако пока достижение компромисса между Константинополем и Москвой – двумя центрами силы в современном православии – кажется очень далеким.

В Константинополе считают “украинский кейс” закрытым и не намерены его обсуждать на каких-либо совещаниях, рассказал Би-би-си источник во Вселенском патриархате. Здесь говорят, что, конечно, выступают за возобновление отношений с Москвой, однако напоминают: это она их разорвала, в одностороннем порядке Константинопольский патриарх все так же продолжает поминать на своих богослужениях Московского “коллегу”.

Источник Би-би-си, близкий к Московской патриархии, говорит, что перспектив решения противоречий по украинскому вопросу с Константинополем в ближайшее время не видят.

  по материалам сайта bbcrussian.com

МАНІПУЛЯЦІЯ СВІДОМІСТЮ АБО ПОЛІТИЧНИЙ ПІАР

7  листопада 2019 р., в численних відео сюжетах ЗМІ та в соціальних мережах була подана спотворена інформація про так зване «побиття» мешканців гуртожитку за адресою м.Київ вул. Польова, 19/8 ТІТУШКАМИ !

ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» є єдиним законним власником будівлі вул. Польова, 19/8.

У відповідності до 26 судових рішень мешканції цього гуртожитку підлягають переселенню  в інший гуртожиток. В правовій державі судові рішення винесені іменім України підлягають виконанню і це є основним принципом правової держави гарантованим Конституцією України. Ухилення від виконання судового рішення та перешкоджання його виконанню є злочином.

7 листопада 2019 року державні виконавці у черговий раз намагалися виконати рішення суду по переселенню мешкантців аварійної будівлі до іншого гуртожитку.  Попередні рази особи, що силою утримують будівлю, в добровільному порядку виконати судове рішення та допустити представників держави до будинку відмовились і виконавці звернулися до підприємства та правоохоронних органів за забезпеченням безперешкодного доступу до будівлі.

Отже, 7 листопада 2019 року  були побиті працівники підприємства та співробітники охоронної компанії «ТИТАН», які офіційно на законних підставах забезпечували безперешкодний доступ  державним виконавцям до будівлі гуртожитку під час виконання ними своїх службових обов’язків.

Але, ні народного депутата від «слуги народу» Романа Грищука, ні тим паче організатора силового захоплення у червні місяці цього року даної аварійної будівлі  депутата  Київради Володимира Назаренко не цікавить істина (посилання на статтю про захоплення будівлі).

При цьому, голосна заява у соціальних мережах  народного обранця від «слуги народу» Романа Грищука про  відсутність «у цієї банди» документів та відсутність представників державної виконавчої служби на місці подій – є відвертою брехнею та свідомим знущання над працівниками та представниками підприємства які є звичайними громадянами України, які виконували свої посадові обов’язки під час  забезпечення виконавчих дій.

Хто не хоче бачити, той не побачить…. даній істині вже тисячі років,  але вона і сьогодні актуальна.

Власник будівлі не може виконати законне рішення суду про примусове ПЕРЕСЕЛЕННЯ мешканців з аварійної будівлі гуртожитку, яка вже більше року як виведена з експлуатації та відімкнута від всіх комунікаційних мереж міста, до іншого гуртожитку, який пустує майже півтора року. 

Відселення саботується «https://www.youtube.com/watch?v=k0Q5OxRXWVA» та  незважаючи на рішення суду (див. Додатки), останні продовжують незаконно утримувати будівлю та вимагати від власника купити їм квартири в м. Києві.

Чомусь народні обранці не бачать ані експертизу щодо аварійності будівлі, ані  рішення суду про переселення, ані вимогу  виконавця про примусове виконання рішення суду, ані заяву власника будівлі до поліції  про забезпечення саме 7 листопада громадського порядку по вул. Польовій 19/8 під час виконання судового рішення та  багато інших не ЦІКАВИХ  для ПОЛІТИЧНОГО піару документів.

При цьому, ВСІМ цікава лише гарна та яскрава картинка, для появи якої працівники правоохоронців згодні годинами чекати «першої крові» спостерігаючи за безладом із  вікна автобусів спецпрезначенців, а потім поспішати до виконання своїх прямих обов’язків шляхом найменшого опору, взяти під арешт працівників охоронної фірми прямо з машини швидкої допомоги.Прикро, що галас и нецензурні лайки натовпу, вкотре перемагають ЗАКОН.

Прикро, що галас и нецензурні лайки натовпу, вкотре перемагають ЗАКОН.

Навіть на РІШЕННЯ СУДУ винесене іменем України, яке за законом повинно було поставити крапку в протистоянні ВЛАСНИКА аварійної будівлі та тимчасово проживаючих осіб, закриваються очі, а заангажовані ЗМІ та народні обранці продовжують називати ВЛАСНИКА будівлі – рейдером , а  осіб що незаконно продовжують перебувати в аварійній будівлі – постраждалими…..

Європейські цінності ,справедливість та правова держава – це саме ті цінності які підлягають захисту і серед цих цінностей власність , її недоторканість і захист є головною гарантією дотримання прав та стабільності у державі.

Позбавлення власності виключно за бажанням натовпу є злочином. Однак, якщо такий «слуга народу» як  Роман Грищук так переймається долею мешканців аварійного гуртожитку на Польовій, що плутає власника і його представників із справжними порушниками закону, і не вважає що право власності потребує захисту він може пристати на їх пропозицію та забезпечити їх житлом віддавши власне, а не відібравши чуже. Це звільнить йому час для справжньої роботи над вирішенням питання щодо забезпечення державним соціальним житлом незахищених верств населення, і допоможе йому  довести свою справжню повагу до Європейських цінностей. 

МЕЦЕНАТИ та коммуняки

16.05.2019 Київська міська рада прийняла за основу (в першому читанні) рішення №917/7573 «Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств», яким передбачене безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва гуртожитків ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» на вл. Салютна, 1, вул. Серпова,9, вул. Академіка Туполєва, 18-Д, вул. Академіка Туполєва, 16-І.

ПрАТ «Трест «Київміськбуд-2», як власник даних гуртожитків, використовує дані будівлі для проживання працівників підприємства та у власній господарській діяльності, ціле управління на підприємстві створено для експлуатації та обслуговування зазначених житлових будинків, працівники якого отримують зарплату саме з  прибутку від даного виду господарської діяльності, підприємство справно сплачує податки до державного бюджету та місцевого бюджету, та  категорично заперечує щодо експропріації даних гуртожитків до комунальної власності територіальної громади м. Києва.

Громада  з дивуванням та скорбію дізналася що КМР у першому читанні прийняла за основу безглуздий та політиканський документ пана депутата С.Харчука. який раніше дорече був з позором вигнаний  зі фракції «Самопоміч» за корупційний скандал: https://kv.oblast.online/news/skandal-v-kievsovete-iz-samopomoshhi-vygnali-4-h-deputatov-za-sodejstvie-korruptsionnym-shemam-s-zemlej/.

Як бачимо народні обранці не розібралися в підґрунті даного документу «так званого проекту рішення».

Нам здається що в стінах Київради бродить привід комунізму, а пану Харчуку не дає спокою його славне комсомольське минуле.

Дуже легко бути щедрим за чужий рахунок, особливо меценатам-коммунунякам.

Хибна політика експропріації Марксизма-Ленінізма   часів військового комунізму знаходить своє відображення у даному проекті рішення КМР. Тому народні обранці що проголосували за даний Проект рішення порушують вимоги Закону України «Про  засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Як повідомляють  в ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» рахується більше ніж 2000 акціонерів, які доречи після всесвітньої фінансової кризи 2008 р не бачили від підприємства дивідендів. На даний час в гуртожитках мешкає теж біля  2000  осіб. Крім працівників підприємства та невеликої купки бувших працівників суміжних підприємств  це в основному військовослужбовці – контрактники.

При підготовці даного Проекту рішення, пан Харчук навіть не спромігся розібратися в ситуації,  не визначився навіть із особами  чиї права підпадають під захист Закону України «Про  захист прав мешканців гуртожитків», не врахував прийняті рішення з цього ж питання  постійною комісією з питань власності Київської міської ради, якими  було відхилено відповідний Проект Харченко С.,  у зв’язку із невиконанням депутатом  Харчуком С.В. протокольних доручень комісії та відсутністю доказів порушення прав мешканців.  

ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» неодноразово надавав відповіді на звернення депутата Харчука С.В. із поясненнями що до  підприємства жодного звернення від мешканців даних гуртожитків, що мають законні житлові права, не надходило. Постає питання – А там є взагалі такі мешканці, що потребують захисту, чи пан меценат переслідує  інші цілі.

В пояснювальній записці до проекту пан меценат пише , що ця дивна дія експропріації не потребує витрат місцевого бюджету, але це брехня. Законом передбачена грошова компенсація, якщо власник не має наміру передати громаді своє майно безкоштовно. Отже, видаючи бажане за дійсне, пан Харчук свідомо претендує на лаври відомого французького письменника фантаста – Іва Гандона,  ім’я якого стало вже прозивним для українських політиків. 

Таким чином, пан Харчук вводить в оману депутатів КМР щодо можливості безкоштовного відібрання майна у власника без його згоди, хоча це прямо заборонено законодавством України, та європейською практикою. Тобто складається враження , що депутат-меценат за допомогою Київради хоче обікрасти акціонерів підприємства, прикриваючись гаслами турботи та справедливості,  а для себе зібрати електоральні дивіденди на майбутні вибори. На нашу думку йому було би більш  доречно вийти з проектом рішення Київради  про виділення з бюджету м. Києва грошей на будівництва соціального житла для тих , хто потребує цієї допомоги, або за власний кошт побудувати таке житло, раз він  є меценатом.

Враховуючи зазначене, бажано щоб  Київська Міська Рада припинила займатися політиканством та розпочала приймати  зважені правові рішення, що не йдуть у протиріччя з фундаментальними нормами права та конституцією України у порядок та спосіб визначений відповідними нормами права, а не керувалась забаганками персонажа Іва Гандона.

До Музею Марії Заньковецької – у гості до Григорія Сковороди…

Григорій Сковорода жив, живе і буде жити! Адже він – наш, рідний,дорогий… І тому – кожному потрібний! Цікаву інформацію Міжнародному інформаційному агентству Укрпрес Инфо розказала Жанна Маценко, старший науковий співробітник Музею Марії Заньковецкої . Візьміть цю інформацію і собі на замітку – якщо цінуєте і поважаєте генія та пророка нашого народу – філософа Григорія Савича Сковороду…

             

“Дорогі шанувальники сучасного українського кіномистецтва! Кожна культурна подія має свою альфу (початок) і омегу (закінчення). Місяць тому ми збиралися до купи у творчій вітальні Музею Марії Заньковецької на вернісажі художньої виставки “Мудрість, як зброя” – з нагоди відзначення 300-річчя Григорія Савича Сковороди. А нині наближається виставковий фінісаж… На урочистому заході з нагоди закриття виставки “Мудрість, як збороя” ви зможете познайомитися та поспілкуватися із талановитою сучасною мисткинею, Заслуженою артисткою естрадного мистецтва України Юлия Сак.

             

Завдяки творчому обдаруванню вона засвоїла не одну художню професію, і перед широким мистецький загалом виступає в ролі режисерки, сценаристки, поетеси, художниці та телеведучої… Юлія Сак працює – із сольним проектом – на сцені Будинку Актора та Театру “Сузір’я”. В творчому доробку пані Юлії – десять цікавих моно вистав! Починаючи із 2015 року Юлія Сак – разом із командою однодумців – почала знімати авторські художні фільми. А в листопаді 2022 року – рішенням журі «Українського фонду культури» – режисер-постановник авторського художнього фільму про життя і вчення Григорія Сковороди «Світ ловив мене, але не спіймав» Юлія Сак була нагороджена Міжнародною літературно-мистецькою премією УФК імені Григорія Сковороди (в номінації «авторське кіно»).

           

Загадкова постать вченого, поета, мандрівника та філософа Григорія Савича Сковороди є супер актуальною і у XXI ст. Запрошую всіх шанувальників творчості актриси Юлії Сак на перегляд її авторської кінострічки “Світ ловив мене, але не спіймав” у стінах Музею Марії Заньковецкої. Також цього вечора відбудеться творча зустріч із авторкою фільму – чарівною Юлією Сак! Ми здійснимо незабутню кіно мандрівку Сковородинівським шляхом – разом із пані Юлією… І шукатимемо витоки людського щастя… Воно є! І за нього варто боротися! ”

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Творча зустріч із Заслуженою артисткою естрадного мистецтва України Юлією Сак у Музеї Марії Заньковецкої (вул. Велика Васильківська,121) відбудеться 27 січня о 17:00. Вартість перегляду фільму – за ціною музейних квитків. Творчий вечір відбудеться під патронатом Музею театрального, музичного та кіномистецтва України. Як бонус – відвідання персональної виставки картин талановитого українського живописця Юрий Базавлук “Свою Україну любіть”.

     

PS : Сьогодні – 336 (!!!) день боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників… Слава Україні! Слава ЗСУ! Слава українському кіномистецтву! Віримо у нашу велику Перемогу і кожного дня, кожної години, кожної хвилини – добрими справами своїми – наближаємо її щасливу мить!..

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Сковорода Григорій Савич

(1722-1794)

просвітитель-гуманіст, філософ, поет, перекладач

Народився 3 грудня 1722 року в селі Чорнухах на Полтавщині в сім’ї малоземельного козака. Батьки відзначалися побожністю, миролюбством, гостинністю, чесністю. Зростаючи у середовищі мудрої праведності, їхній син з ранніх літ відзначався схильністю до зосередженості на своєму внутрішньому світі, твердістю духу, великим бажанням до науки і знань. У 1738 році батьки віддають Григорія на навчання до Київської академії. Досить швидко він став виділятися успіхами серед своїх однолітків. У 1742 році його запрошують до придворної співацької капели в Петербург. Після двох років перебування у північній столиці він повертається продовжувати перерване навчання. Людина виняткових здібностей і гострого розуму, Г.Сковорода здобув в академії глибокі знання з філософії, вітчизняної, античної, західноєвропейської літератур, досконало опанував кілька іноземних мов, серед яких були латинська, грецька, німецька. У 1750 році трапляється нагода вирушити у тривалу поїздку за кордон, з якої Григорій Савич скористався. Він відвідує Австрію, Словаччину, Польщу, Німеччину, де знайомиться з життям тамтешніх народів, вивчає їхні звичаї і ближче знайомиться з культурою, передовими філософськими ідеями, літературними течіями. Безсумнівно, ця подорож справила надзвичайно важливе значення на формування поглядів майбутнього філософа. Три роки тривала ця експедиція, повернувшись після якої в Україну, Г.Сковорода займається педагогічною діяльністю. Працює в Переяславському колегіумі, де запроваджує багато новаторських ідей, чим, звісно, викликав невдоволення багатьох. Саме за недотримання усталених методів викладання його звільняють від цієї діяльності. Після цього Г.Сковорода тривалий час працює придворним учителем у поміщика Степана Томари на Переяславщині. Він довго не погоджувався на таку службу, але, хитрощами заманений і заведений до панської садиби, змушений був усе-таки пристати на непривабливу пропозицію. Любов, привітна приязнь, якою відзначався колишній вельможа, більш за все впливали на Григорія Савича. Залишаючись при дворі, він був сповнений щиросердним бажанням стати корисним людям. Ці роки відзначилися поглибленим зближенням з життям народу, його внутрішнім єством, і це допомагало йому у пізнанні як самого себе, так і навколишнього світу. Часто у вільні від основних обов’язків години він мандрував околицями села: гаї, діброви, поля були співрозмовниками або співучасниками його роздумів. Усе більше і більше віддаляючись від суєтності, він з хвилюючим самозреченням наближався до найпривабливішого свого пристанища — любомудрості. З 1759 по 1769 роки Г.Сковорода працює як викладач поетики і етики в Харківському колегіумі. Протест і несприйняття схоластичних догматів навчального процесу послужили причиною його звільнення. Понад чверть століття, “переповнюючись живим відчуттям істини”, мандрує він містами і селами Лівобережної України, часто перебираючись і в сусідні губернії, даруючи народові знання й досвід духовного самопізнання. З 1753 по 1785 рік Г.Сковорода пише переважну більшість своїх поетичних творів, що склали збірку “Сад Божественних пісень”. Простий і образний стрій думок, доступність вчення, власний життєвий подвиг привертали до його особистості увагу всієї спільноти. Особливість же його подвижництва полягає в тому, що він прагнув збудити “мислячу силу” в свого народу, підняти в людині все краще, закладене у неї природою й Богом, і розвивати, долучаючи до цінностей вищих і вічних. Досягнення ж їх означає спасіння й дарує щастя. Так, у “трудах праведних”, і скінчив свій життєвий шлях один з найгеніальніших філософів світу Григорій Савич Сковорода. Помер він 9 листопада 1794 року в селі Пан-Іванівці (нині — Сковородинівка) на Харківщині. Перед смертю поет i філософ заповідав поховати себе на підвищенні біля гаю, а на могилі зробити напис: “Світ ловив мене, та не спіймав”. Таким чином Г.Сковорода ще раз заявив про свою відданість духовному спасенному життю перед земними суєтністю і марнотою.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#МузейМаріїЗаньковецької #ЖаннаМаценко #МузейтеатральногомузичногокіномистецтваУкраїни

#Кіномистецтво

#ТворчазустрічізЮлієюСак #ЮліяСак #Мистецтво #СучаснеобразотворчеМистецтво #НСХУ #Укрпресінфо #СергійКомісаров #ЗСУ #Перемога #ВірювПеремогу #ГригорійСковорода

Презентація художнього фільму “Осіння мелодія душі”

Добрий ранок, нація нескорених! Сьогодні – 333 (!!!) день боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників… І сьогодні – День Соборності України… У святковий день (за старою доброю традицією) є сенс говорити про святкове, в тому числі – й про наші перемоги.

Ось і я хочу розповісти вам сьогодні про велику перемогу українських кіно митців на фронті Духовності та Культури. Напередодні відзначення Дня Соборності у Київському Будинку вчених НАН України відбулася непересічна творча подія. Йдеться про презентацію нової кінострічки – ессе відомого українського актора, режисера та продюсера Валерий Степанян – Григоренко “Осіння мелодія душі” (робоча назва – “Розбите серце”).

Я із великим задоволенням отримав запрошення на цю довгоочікувану кіно прем’єру від мого старого доброго друга Валерія Степаняна – Григоренка. Адже із повідомлень ЗМІ нещодавно із великою радістю дізнався, що фільм “Осіння мелодія душі”, який творча група цієї картини знімала у Києві у самий розпал війни (влітку та восени 2022 року), отримав визнання на Х Міжнародному кінофестивалі в Болгарії.

Отож, як член правління Товариства Дружби “Україна – Болгарія”, я хотів привітати мого друга та весь творчий колектив цієї кіно стрічки із великою мистецькою перемогою. Прем’єрний перегляд “Осінньої мелодії душі ” пройшов, як мовиться, на ура! У залі – аншлаг. Жодного вільного місця. Панує святкова піднесена атмосфера. Останні кадри цієї філософської кіно стрічки, у якій йдеться про кохання та зраду, публіка зустрічає зливою аплодисментів… Валерій Степанян – Григоренко попросив мене вести цей творчий вечір. Несподівано… Але я виконав прохання мого друга і спостерігав за реакцією глядачів із найвигіднішої точки у залі.

Скажу, що бачив і що відчував : очі глядачів світилися радістю та вдячністю… Цікавий сценарій ігрового кіно, який на одному диханні написала відомий кіно драматург Олександра Малаховська, творчою групою цієї кіно картини було втілено у життя в рекордні терміни.

“Осінню мелодію душі” її творці знімали на вулицях та площах обпаленого війною Києва протягом лише … 10 днів! Рекорд, який, дійсно, вартий Книги рекордів Гіннеса… Особливої похвали заслуговує робота відомої української актриси Юлия Сак ,яка зіграла роль головної героїні цього фільму.

Я давно знаю цю чудову жінку – і не лише як актрису. Юлія Сак – талановита художниця, поетеса, громадська діячка, волонтерка… Разом із Жанна Маценко ми запросили Валерія Степаняна – Григоренка та Юлію Сак на творчу зустріч із шанувальникам сучасного кіно мистецтва до театральної вітальні Музею Марії Заньковецької. Черговий показ кіно стрічки “Осіння мелодія душі” буде приурочено до 100-річного ювілею Музею театрального, музичного та кіномистецтва. Коли саме це відбувається – ми разом із Жанною Маценко повідомимо окремо.

І самі приходьте, і друзів приводьте, шановні поціновувачі сучасного кіно! Мистецтво належить народові. Адже кіно такого рівня – глибоке, світле, чисте – дуже і дуже потрібне кожному із нас у часи воєнного лихоліття…Борімося – поборемо! Нам Бог помагає… Перемога буде за нами! Не лише віримо у це, а кожен день, кожну годину, кожну хвилину добрими справами своїми наближаємо її щасливу мить…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України

#Перемога #ВірювПеремогу #преміяМитець #ЗСУ #НСХУ #КОНСХУ #СергійКомісаров #Мистецтво #Мистецькахвиля+

#НаціональнаспілкахудожниківУкраїни #ВалерійСтепанян #ЮліяСак #Осіннямелодіядуші #кіно #Сучаснеукраїнськекіно

#Ігровекіно

#МузейМаріїЗаньковецької

 

Компанія «Київхліб» продовжує надавати гуманітарну допомогу

Компанія «Київхліб» продовжує й надалі надавати гуманітарну допомогу в великих обсягах.

Компанія «Київхліб» продовжує й надалі надавати гуманітарну допомогу в великих обсягах.

Днями представники компанії “Київхліб” відвідали діток
у м. Фастів, яких привезли до місцевої дитячої лікарні із різних гарячих точок України: Харків, Ізюм, Маріуполь, Херсон, Бахмут та інших міст України. Це діти-сироти, яких взяли на усиновлення небайдужі сім’ї.

Компанія «Київхліб” передала дітлахам подарунки: м’які іграшки, концтовари, зимовий одяг, а також солодкі подарунки та хлібобулочну продукцію.

Від початку воєнних дій в Україні компанія “Київхліб” допомагає різним благодійним та волонтерським організаціям, воїнам ЗСУ, дитячим будинкам та медичним установам.

Виставка живопису Феодосія Гуменюка

Новорічні свята – час, коли збуваються усі найзаповітніші мрії… В тому числі коли йдеться і про сучасне образотворче Мистецтво світового рівня. Ось і напередодні святкування Нового року – 2023 дещо несподівано для себе – отримав від моїх старих добрих друзів генерального директора видавництва ,,Софія-А” ЛТД Максима Мельника та його чарівної помічниці Катрін Ольховик запрошення на відкриття довгоочікуванної виставки живопису Народного художника України, графіка, лауреата Шевченківської премії, Заслуженого діяча мистецтв України, професора, члена Національної спілки художників України Феодосія Гуменюка.

Чимало робіт Маестро, присвячених історичному минулому нашої держави, я вже неодноразово бачив у різних каталогах та в Інтернеті. І кожного разу побачене викликало у мене потужні позитивні емоції : сильно, довершено, стильно! Масштабні картини цього живописця викликають почуття  радості і гордості за те, що ми народилися, живемо та працюємо саме в Україні, а не десь за далекими морями – океанами…

   

Бо на цих роботах – правдива історія нашого волелюбного народу, який ніхто і ніколи із ворогів (в тому числі – й підступних орків з осоружної московії) не зможе поставити на коліна. Адже такий у нас, українців, характер – незламний та волелюбний!

     

І ось – унікальна можливість побувати на Новорічному вернісажі у Національному музеї Тараса Шевченка, де роботи визнаного майстра живопису світового рівня Феодосія Гуменюка експонуватимуться із 5 по 29 січня цього року. А ще – це шанс безпосередньо поспілкуватися із класиком українського живопису, який – у силу різних життєвих обставин –  не надто часто буває на публіці.

       

Позаяк, не зважаючи на свій досить поважний вік, пан Феодосій постійно плідно та наполегливо працює. Як і всі художники, хто нікуди не поїхав з України у пошуках кращої долі після початку війни. Працює він в дещо екстремальних для українських митців реаліях нашого непростого сьогодення. Йдеться про  постійні повітряні тривоги та вибухи ракет і дронів – камікадзе за вікнами його творчої майстерні…

       

«Тим хто знає, що таке справжнє сучасне образотворче Мистецтво України, прізвище Гуменюк розшифровувати не треба, – сказав за кілька хвилин до офіційного відкриття цього мега вернісажу у виставкових залах Національного музею Тараса Шевченка  генеральний директор видавництва ,,Софія-А” ЛТД Максим Мельник. – Це – воістину велична постать нашої образотворчості. Феодосій Максимович Гуменюк є одним із найбільш титулованих живописців України. Але одна із найбільш «тонких» його граней (чи регалій) – це те, що він є дисидентом.

   

Як відомо, дисидент – це  людина, політичні погляди якої істотно розходяться з офіційно встановленими в країні, де вона живе. Так називають  політичних інакодумців. Часто це призводить до гонінь, репресій і переслідувань дисидента з боку влади. У 1974 – 1975 році на виставках у Пітері поруч із Ленінами та Сталінами він мав відвагу виставляти на суд публіки своїх козака Мамая та гетьмана Мазепу…За що в ті непрості часи партійної цензури були арешти, гоніння та зіслання…

   

А Феодосій Максимович не боявся цього, що більш ніж красномовно говорить про його волелюбний характер. Так, часи були справді непростими. Але художник, на щастя, не зламався, він лише загартовував свій характер і став видатною особистістю. Це нині в тренді українське етно, українські козаки, українська культура… А в часи Брежнєва та інших радянських партократів все було із точністю до навпаки… У цьому, на моє переконання, актуальність мистецтва Феодосія Максимовича Гуменюка і в наш час.

   

Сьогодні, окрім показу серії картин Маестро, ми будемо презентувати на його унікальній за кількістю та якістю картин персональній виставці  широкому мистецькому загалові біографічну книгу митця «України краса вказала шлях». Цю книгу він назвав сам. Вона про те, що саме малює Феодосій Гуменюк і про те, чим саме він живе – як творча людина і громадянин України. Також на нашому артзаході  відбудеться презентація унікального «Кобзаря» Тараса Шевченка з роботами класика українського живопису Феодосій Гуменюк. Чудово ілюстрований «Кобзар» нещодавно видали на-гора співробітники  ,,Софія-А” ЛТД.

       

На мою думку, це наймасштабніший наш проєкт – в плані образотворчого Мистецтва. Ми працювали над «Кобзарем» півтора року. Тут представлені вибрані твори нашого Генія у картинах Феодосія Максимовича. Зазначу, що Гуменюк працює у цьому напрямку практично все своє життя. Тут представлено більше ніж 30 робіт Маестро, виконані у його неповторній авторській манері.

   

Ну, ще й така невеличка ремарка до нашої артімпрези: відкриття цієї  виставки планувалася на  1 березня 2022 року. Ми вже навіть і запрошення на неї для шановних гостей надрукували… Самі знаєте : за тиждень до 1 березня відбувся віроломний напад військ рф на Україну… Отож, через об’єктивні причини вернісаж довелося скасовувати…Так, ми перенесли дату відкриття персональної виставки мого друга Феодосія Максимовича Гуменюка. Але нині, на старті 2023 року, вона більш ніж на часі. Цією артподією ми хочемо показати світові  : Мистецтво, як і вся Україна, вистоїть у цій війні! І ми обов’язково переможемо кремлівську орду».

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Творчість Народного художника України Феодосія Максимовича Гуменюка закорінена у національні цінності. Широкий діапазон майстерності автора простягається від лірики до епіки, апелює до близьких йому артистичних вершин, як-то Візантія, Венеція, українське бароко та бойчукізм. Феодосій Гуменюк присвячує свої роботи історичному минулому України, обрядам, віруванням українців. Виставка працюватиме за графіком роботи музею. Вхід – за вхідним квитком до музею.

PS : Сьогодні – 317 (!!!) день боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників. Борімося – поборемо! Нам Бог помагає…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України, артменеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#shemuseum #StandWithUkraine #nowarinukraine 

#Перемога #ВірювПеремогу #ФеодосійГуменюк #ЗСУ #НСХУ #Повертайсяживим #НСЖУ #СергійКомісаров #Мистецтво #Мистецькахвиля+ #ВидавництвоСофія-А

#художникиУкраїни  #художнівиставки #НаціональнаспілкахудожниківУкраїни