додому Блог

Провальна кадрова та інформаційна політика МОЗ призвела до розвитку у людей параної та антивакс-рухів – Ігор Криворучко

Під Міністерством охорони здоров’я активісти з усіх регіонів прийняли участь в акції «За відповідальну вакцинацію та прозору антиковідну політику», мета якої – привернути увагу суспільства до проблем навколо вакцинації та лікування хворих на коронавірус, які замовчує МОЗ.

Учасники акції з усієї країни скандували гасла та відмітилися креативними плакатами із закликами до рішучих дій.

Як розказав ЗМІ один з організаторів мітингу, громадський діяч Ігор Криворучко, мета акції – перш за все змусити владу і керівництво МОЗ виправити помилки та розпочати відповідальну, прозору і чітку політику по найбільш гострих питаннях навколо епідемії коронавірусу.

«Темпи та якість вакцинації в Україні дуже відстають від європейських стандартів. Люди, здебільшого, недовіряють владі, і намагаються всіляко уникати вакцинування. Багато звертаються до шахраїв. А винне в цьому керівництво МОЗ, яке витрачає купу зусиль на рекламу і заклики, але абсолютно ігнорує роз’яснювальну роботу по тих питаннях, які найбільше турбують населення, а саме про можливі ускладнення, індивідуальні протипоказання, тощо», – розказав Ігор Криворучко.

На його думку, якщо коронавірусні вакцини та ліки проходять випробування по спрощеній процедурі, відповідно, інформація про хід досліджень та можливі побічні ефекти мають бути у відкритому доступі.

«В Україні вже є зафіксований випадок захворювання на коронавірус штамом “Омікрон”. Через це існує загроза нової хвилі епідемії. Введення бустерної дози може бути запобіжником для вакцинованої частини населення, але більшість українців отримали одне щеплення або взагалі не отримували. Причина цього – недовіра до вітчизняної системи охорони здоров’я. Багато громадян України мають негативний особистий досвід взаємодії з державним сектором медицини, а тому є вразливими для різноманітних конспірологічних теорій. Сертифікація вакцин та ліків від коронавірусу відбувається по спрощеній процедурі, а перед отриманням щеплення потенційний вакцинований ставить підпис про відмову від претензій. Як наслідок, суспільство вірить в конверсійний слід літаків, що розпилює коронавірус та змову транснаціональних корпорацій з українською владою», пояснює свою позицію громадський діяч.

Щоб унеможливити поширення таких теорій та ефективно протидіяти новим викликам,  активісти з ГО «Європейська країна» вимагають зробити відкритий реєстр можливих побічних дій для вакцин та препаратів, які проходять процедуру спрощеної реєстрації.

«Вважаю, що буде чесно та відповідально скасувати відмову від претензій до виробника вакцини або надавати державне страхування на випадок можливих ускладнень», – впевнений Ігор Криворучко.

Крім того, у зверненні до МОЗ він запропонував поновити створення української вакцини та ліків від коронавірусу державними науково-дослідними інститутами.

«Звертаюсь до міністра Ляшка з вимогою пояснити, де українські ліки та вакцини, створення яких анонсував Президент Володимир Зеленський? Чому це питання замовчується? Принаймні, можна було вже давно організувати випуск антиковідних препаратів на вітчизняних потужностях, що дало б робочі місця і економію бюджету»,  – впевнений організатор акції.

Під час мітингу активісти закликали покарати винних у нестачі кисню у ковідних відділеннях лікарень в листопаді цього року, що призвело до ускладнень, і зупинити тиск на головного лікаря Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлану Федорову, яка публічно розповіла про цю проблему.

«Вважаю, що несправедливе звільнення і тиск на головного лікаря миколаївської лікарні  Світлану Федорову – це неприпустима помилка, яка має бути негайно виправлена. Щоб зберегти обличчя, міністр Ляшко має взяти цю відповідальну та мужню лікарку на керівну посаду у МОЗ, де вона, я в цьому впевнений, може принести багато користі», – підсумував свою позицію в інтерв’ю представникам ЗМІ Ігор Криворучко.

Соціальний форум«Свідома громада – рівні можливості»

Соціальний форум
«Свідома громада – рівні можливості» – це обмін досвідом для вдосконалення типової моделі комплексної Програми сімейної безпеки та інклюзії «Свідома громада» на 2021 – 2025 роки за прикладом Ірпеня і впровадження її в інших громадах України, обговорення та затвердження проєкту Гендерного місячника як щорічного заходу в Україні.

Захід проводиться з ініціативи депутатки Ірпінської міської ради Віолетти Дворнікової та за підтримки Ірпінського міського голови Олександра Маркушина в рамках проєкту «Gender Month», засновником якого є членкиня Громадської ради при МФО «Рівні можливості» Ірина Ярмоленко.

Організаторами заходу виступають «Асоціація жінок України «ДІЯ». Приірпіння» та ГО “Центр Суспільних Комунікацій” у партнерстві з Університетом ДФС України, Асоціацією «Child.ua», ГО «Аутизм. Альтернатива», Геополітичним Альянсом жінок, Незалежною розширеною Делегацією жінок в ООН.

Цільова аудиторія – вчителі, батьки, лікарі, люди з особливими потребами, лідери думок та інші зацікавлені особи.

Під час форуму будуть презентовані кращі місцеві практики щодо створення умов соціального захисту інституту сім’ї та гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насиллю, захисту дітей та інклюзивних груп населення, підвищення рівня інклюзивної освіченості населення.

У рамках обговорення будуть проведені міжнародні мости з депутатками країн Східного партнерства та мамами з Португалії та США.

Для привернення уваги до піднятих тем організовуються ворк-шопи про лідерство і фінансову грамотність, психологічні та логопедичні тренінги для дітей і дорослих, тематичні кіно-покази, зустрічі і автограф сесії з відомими акторами та спортсменами.

Додаткова інформація за телефонами: 063 238 36 45; 063 594 77 54.

Місце проведення: Університет державної фіскальної служби України (Ірпінь, вул. Університетська, 31

Реєстрація на форум: https://forms.gle/xYwBjrJY9bUEfxbB7

Рослідування викрадення техніки “Меса Дорбуд” укрпресінфо(далі буде)

Техніку підприємства ТОВ “Меса-Дорбуд” перепродали через ряд  компаній, ТОВ “Фермер” отримав техніку в оренду та через ТОВ “Буд-прилад” ії незаконно продали по підробним документам компанії ПрАТ “Коммунтранс”. Дії здійснювалися незаконно без відома ТОВ “Меса-Дорбуд”, тобто грошей вони не отримували і навіть не знали про це. Як саме ПрАТ “Коммунтранс” отримали цю техніку ми вирішили розібратись та провели розслідовання.

Як слідчи віддають техніку шахраям

Слідчі вилучили техніку ТОВ “МЕСА-ДОРБУД” яка є потерпилою у справі та передали її ПрАТ “КОММУНТРАНС” У місті Вишневе під Києвом знаходиться техніка турецької інвестиційної компанії ТОВ “Меса-Дорбуд”. Вона зараз незаконно належить іншій, але українській фірмі ПрАТ “Коммунтранс”. Техніку перепродавали через ще дві компанії “Фермер” та ТОВ “Буд-прилад”. Напередодні до місця знаходження техніки прибули слідчі. Але тоді необхідних документів не мали. Та наступного дня вони прибули разом із силовим блоком. Ця територія, де перебуває техніка, закрита. Слідчі пустили лише представників потерпілї сторони “Меса дорбуд”, ледве з адвокатом.Ми чекали близько чотирьох годин, коли до воріт, що ведуть на територію із технікою почали прибувати тягачі іншої компанії.
І ще через дві години нас все ж пустили на територію. Як згодом виявилось причіп одного із тягачів, які прибули для транспортування техніки, теж був раніше викрадений у турецької компанії “Меса-Дорбуд”.
Однак та поліція, що була присутня, заяву оформляти не захотіли, тому “Меса-Дорбуд” викликали інших. Інші поліцейські вилучити вкрадений причіп не змогли, оскільки слідчий, як з’ясувалось, не подав її у розшук.
На питання що тут відбувається слідчі спочатку втікали, а потім сказали, що виконують рішення суду.
Цей суд знаходиться в Борисполі. Про його засідання адвокати потерпілої сторони “Меса-Дорбуд” не знали. Чому саме в Борисполі, якщо справи заведені у Броварах та Вишневому – не зрозуміло. Але за нашим прихованим записом слідчі говорили погодились що віддають техніку шахраям.Незважаючи на пізній час , техніку почали загружати.
Адвокат фірми “Коммунтранс”, що придбала всю цю крадену техніку теж прибув на місце стоянки. Говорить, що водіїв не знає.
Десь біля 6 години ранку всі 20 одиниць техніки почали вивозити. Ми прослідкували за нею і територіально наразі вона знаходиться у Броварах. На паркані написано, що територія належить ТОВ “дс пром-груп”. Наразі представники турецької інвестиційної компанії “МесаДорбуд” подали заяву до Державного бюро розслідувань щодо можливих незаконних дій слідчих.

Як техніка турецького інвестора компанії “Меса Дорбуд”, перестала їм належати?

Як техніка турецького інвестора компанії “Меса Дорбуд”, перестала їм належати? Принаймні зараз. Їхнє обладнання для доріг взяла в оренду інша компанія, тільки українська, під назвою “Фермер”, а ті в свою чергу здали в суборенду ще одній фірмі “Коммунтранс”. Фінансовий директор Дорбуд говорить, такі махінації з нашими інвесторами – не припустимі, тому вони звернулися до поліції та пішли до суду. У техніку вміщені навігатори, тому частину все ж знайшли, незважаючи на те, що за словами фірми “Фермер” її нібито не орендувала і документів не підписувала. І саме тому інвестиційна компанія “Дорбуд” написала листа в Офіс Президента про так звані махінації. Зараз справа на розгляді. Якщо вчасно не зупинити перепродаж, то і ця техніка не повернеться до рук власника, а саме фірмі Дорбуд. Що буде далі – побачимо, однак, якщо інвесторів в УКраїну не буде, то і країна не розвиватиметься, а після карантину нам це вкрай необхідно. Будемо надалі слідкувати за подіями цієї гучної справи!

Всеправославная встреча: чего ждать от обсуждения украинского церковного вопроса?

Патриарх Московский Кирилл и представители еще нескольких православных церквей обсудят в столице Иордании украинский вопрос. Прорывных решений не ожидается: сам состав участников “братской встречи” показывает, что по состоянию на сегодня Константинополь выигрывает в противостоянии с Москвой.

В среду, 26 февраля, в столице Иордании Аммане открывается совещание представителей православных церквей по украинскому вопросу.

Формально его инициатором является Иерусалимский патриарх Феофил. Однако греческие и украинские СМИ отмечают, что фактически он лишь озвучил давно высказываемую идею Русской церкви.

Собеседники Би-би-си утверждают, что никаких прорывных решений от встречи ждать не стоит, а количество ее участников показывает, что в церковном противостоянии Москвы и Константинополя большая часть церквей не готова стать на сторону РПЦ.

Впрочем, эксперты не исключают, что результатом амманской встречи станет замедление и так невысокого темпа признания Православной церкви Украины другими церквями.

Как эта встреча скажется на украинском православии?

Амманская встреча сама по себе может затормозить процесс признания ПЦУ другими поместными церквями, считает Кирилл Говорун.

“Некоторые церкви могут отказаться от признания ПЦУ под предлогом того, что сначала этот вопрос нужно обсудить, а тут и площадка для обсуждений создана. Это может затянуться на годы”, – говорит он.

О том, что одна из целей РПЦ – “заговорить” украинский вопрос, согласны и в ПЦУ.

“Но может произойти и противоположное, а именно – чем больше усилий Москва будет прилагать для противодействия (признанию), тем быстрее поместные церкви поймут, что лучше сейчас установить с ПЦУ полное общение, чем неопределенностью питать у руководителей РПЦ их ошибочные надежды”, – заявил Би-би-си заместитель главы управления внешних церковных связей ПЦУ архиепископ Евстратий Зоря.

В любом случае, нельзя исключать, что встречи, подобные амманской, будут организовываться и в дальнейшем – независимо от результатов нынешнего собрания.

Однако пока достижение компромисса между Константинополем и Москвой – двумя центрами силы в современном православии – кажется очень далеким.

В Константинополе считают “украинский кейс” закрытым и не намерены его обсуждать на каких-либо совещаниях, рассказал Би-би-си источник во Вселенском патриархате. Здесь говорят, что, конечно, выступают за возобновление отношений с Москвой, однако напоминают: это она их разорвала, в одностороннем порядке Константинопольский патриарх все так же продолжает поминать на своих богослужениях Московского “коллегу”.

Источник Би-би-си, близкий к Московской патриархии, говорит, что перспектив решения противоречий по украинскому вопросу с Константинополем в ближайшее время не видят.

  по материалам сайта bbcrussian.com

МАНІПУЛЯЦІЯ СВІДОМІСТЮ АБО ПОЛІТИЧНИЙ ПІАР

7  листопада 2019 р., в численних відео сюжетах ЗМІ та в соціальних мережах була подана спотворена інформація про так зване «побиття» мешканців гуртожитку за адресою м.Київ вул. Польова, 19/8 ТІТУШКАМИ !

ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» є єдиним законним власником будівлі вул. Польова, 19/8.

У відповідності до 26 судових рішень мешканції цього гуртожитку підлягають переселенню  в інший гуртожиток. В правовій державі судові рішення винесені іменім України підлягають виконанню і це є основним принципом правової держави гарантованим Конституцією України. Ухилення від виконання судового рішення та перешкоджання його виконанню є злочином.

7 листопада 2019 року державні виконавці у черговий раз намагалися виконати рішення суду по переселенню мешкантців аварійної будівлі до іншого гуртожитку.  Попередні рази особи, що силою утримують будівлю, в добровільному порядку виконати судове рішення та допустити представників держави до будинку відмовились і виконавці звернулися до підприємства та правоохоронних органів за забезпеченням безперешкодного доступу до будівлі.

Отже, 7 листопада 2019 року  були побиті працівники підприємства та співробітники охоронної компанії «ТИТАН», які офіційно на законних підставах забезпечували безперешкодний доступ  державним виконавцям до будівлі гуртожитку під час виконання ними своїх службових обов’язків.

Але, ні народного депутата від «слуги народу» Романа Грищука, ні тим паче організатора силового захоплення у червні місяці цього року даної аварійної будівлі  депутата  Київради Володимира Назаренко не цікавить істина (посилання на статтю про захоплення будівлі).

При цьому, голосна заява у соціальних мережах  народного обранця від «слуги народу» Романа Грищука про  відсутність «у цієї банди» документів та відсутність представників державної виконавчої служби на місці подій – є відвертою брехнею та свідомим знущання над працівниками та представниками підприємства які є звичайними громадянами України, які виконували свої посадові обов’язки під час  забезпечення виконавчих дій.

Хто не хоче бачити, той не побачить…. даній істині вже тисячі років,  але вона і сьогодні актуальна.

Власник будівлі не може виконати законне рішення суду про примусове ПЕРЕСЕЛЕННЯ мешканців з аварійної будівлі гуртожитку, яка вже більше року як виведена з експлуатації та відімкнута від всіх комунікаційних мереж міста, до іншого гуртожитку, який пустує майже півтора року. 

Відселення саботується «https://www.youtube.com/watch?v=k0Q5OxRXWVA» та  незважаючи на рішення суду (див. Додатки), останні продовжують незаконно утримувати будівлю та вимагати від власника купити їм квартири в м. Києві.

Чомусь народні обранці не бачать ані експертизу щодо аварійності будівлі, ані  рішення суду про переселення, ані вимогу  виконавця про примусове виконання рішення суду, ані заяву власника будівлі до поліції  про забезпечення саме 7 листопада громадського порядку по вул. Польовій 19/8 під час виконання судового рішення та  багато інших не ЦІКАВИХ  для ПОЛІТИЧНОГО піару документів.

При цьому, ВСІМ цікава лише гарна та яскрава картинка, для появи якої працівники правоохоронців згодні годинами чекати «першої крові» спостерігаючи за безладом із  вікна автобусів спецпрезначенців, а потім поспішати до виконання своїх прямих обов’язків шляхом найменшого опору, взяти під арешт працівників охоронної фірми прямо з машини швидкої допомоги.Прикро, що галас и нецензурні лайки натовпу, вкотре перемагають ЗАКОН.

Прикро, що галас и нецензурні лайки натовпу, вкотре перемагають ЗАКОН.

Навіть на РІШЕННЯ СУДУ винесене іменем України, яке за законом повинно було поставити крапку в протистоянні ВЛАСНИКА аварійної будівлі та тимчасово проживаючих осіб, закриваються очі, а заангажовані ЗМІ та народні обранці продовжують називати ВЛАСНИКА будівлі – рейдером , а  осіб що незаконно продовжують перебувати в аварійній будівлі – постраждалими…..

Європейські цінності ,справедливість та правова держава – це саме ті цінності які підлягають захисту і серед цих цінностей власність , її недоторканість і захист є головною гарантією дотримання прав та стабільності у державі.

Позбавлення власності виключно за бажанням натовпу є злочином. Однак, якщо такий «слуга народу» як  Роман Грищук так переймається долею мешканців аварійного гуртожитку на Польовій, що плутає власника і його представників із справжними порушниками закону, і не вважає що право власності потребує захисту він може пристати на їх пропозицію та забезпечити їх житлом віддавши власне, а не відібравши чуже. Це звільнить йому час для справжньої роботи над вирішенням питання щодо забезпечення державним соціальним житлом незахищених верств населення, і допоможе йому  довести свою справжню повагу до Європейських цінностей. 

МЕЦЕНАТИ та коммуняки

16.05.2019 Київська міська рада прийняла за основу (в першому читанні) рішення №917/7573 «Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств», яким передбачене безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва гуртожитків ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» на вл. Салютна, 1, вул. Серпова,9, вул. Академіка Туполєва, 18-Д, вул. Академіка Туполєва, 16-І.

ПрАТ «Трест «Київміськбуд-2», як власник даних гуртожитків, використовує дані будівлі для проживання працівників підприємства та у власній господарській діяльності, ціле управління на підприємстві створено для експлуатації та обслуговування зазначених житлових будинків, працівники якого отримують зарплату саме з  прибутку від даного виду господарської діяльності, підприємство справно сплачує податки до державного бюджету та місцевого бюджету, та  категорично заперечує щодо експропріації даних гуртожитків до комунальної власності територіальної громади м. Києва.

Громада  з дивуванням та скорбію дізналася що КМР у першому читанні прийняла за основу безглуздий та політиканський документ пана депутата С.Харчука. який раніше дорече був з позором вигнаний  зі фракції «Самопоміч» за корупційний скандал: https://kv.oblast.online/news/skandal-v-kievsovete-iz-samopomoshhi-vygnali-4-h-deputatov-za-sodejstvie-korruptsionnym-shemam-s-zemlej/.

Як бачимо народні обранці не розібралися в підґрунті даного документу «так званого проекту рішення».

Нам здається що в стінах Київради бродить привід комунізму, а пану Харчуку не дає спокою його славне комсомольське минуле.

Дуже легко бути щедрим за чужий рахунок, особливо меценатам-коммунунякам.

Хибна політика експропріації Марксизма-Ленінізма   часів військового комунізму знаходить своє відображення у даному проекті рішення КМР. Тому народні обранці що проголосували за даний Проект рішення порушують вимоги Закону України «Про  засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Як повідомляють  в ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» рахується більше ніж 2000 акціонерів, які доречи після всесвітньої фінансової кризи 2008 р не бачили від підприємства дивідендів. На даний час в гуртожитках мешкає теж біля  2000  осіб. Крім працівників підприємства та невеликої купки бувших працівників суміжних підприємств  це в основному військовослужбовці – контрактники.

При підготовці даного Проекту рішення, пан Харчук навіть не спромігся розібратися в ситуації,  не визначився навіть із особами  чиї права підпадають під захист Закону України «Про  захист прав мешканців гуртожитків», не врахував прийняті рішення з цього ж питання  постійною комісією з питань власності Київської міської ради, якими  було відхилено відповідний Проект Харченко С.,  у зв’язку із невиконанням депутатом  Харчуком С.В. протокольних доручень комісії та відсутністю доказів порушення прав мешканців.  

ПрАТ «Трест «Київміськбуд – 2» неодноразово надавав відповіді на звернення депутата Харчука С.В. із поясненнями що до  підприємства жодного звернення від мешканців даних гуртожитків, що мають законні житлові права, не надходило. Постає питання – А там є взагалі такі мешканці, що потребують захисту, чи пан меценат переслідує  інші цілі.

В пояснювальній записці до проекту пан меценат пише , що ця дивна дія експропріації не потребує витрат місцевого бюджету, але це брехня. Законом передбачена грошова компенсація, якщо власник не має наміру передати громаді своє майно безкоштовно. Отже, видаючи бажане за дійсне, пан Харчук свідомо претендує на лаври відомого французького письменника фантаста – Іва Гандона,  ім’я якого стало вже прозивним для українських політиків. 

Таким чином, пан Харчук вводить в оману депутатів КМР щодо можливості безкоштовного відібрання майна у власника без його згоди, хоча це прямо заборонено законодавством України, та європейською практикою. Тобто складається враження , що депутат-меценат за допомогою Київради хоче обікрасти акціонерів підприємства, прикриваючись гаслами турботи та справедливості,  а для себе зібрати електоральні дивіденди на майбутні вибори. На нашу думку йому було би більш  доречно вийти з проектом рішення Київради  про виділення з бюджету м. Києва грошей на будівництва соціального житла для тих , хто потребує цієї допомоги, або за власний кошт побудувати таке житло, раз він  є меценатом.

Враховуючи зазначене, бажано щоб  Київська Міська Рада припинила займатися політиканством та розпочала приймати  зважені правові рішення, що не йдуть у протиріччя з фундаментальними нормами права та конституцією України у порядок та спосіб визначений відповідними нормами права, а не керувалась забаганками персонажа Іва Гандона.

Відкриття виставки робіт “NFT” -колекція від цифрового художника ZAYAR

«Важливо знати дуже:

Із ким ти і де ти, друже?

Усі, хто нині в Україні –

На війні…

Вже 209 день

Вона живе в мені…» (С)

Добрий вечір, нескорені! Так, сьогодні вже 209 (!!!) день війни нашого волелюбного народу проти рашистських загарбників… І сьогодні маємо у своєму активі ще одну Перемогу над  рашистськими пропагандистами – на фронті української Духовності та Культури. Кілька годин тому у художній галереї Митець КОНСХУ відбулося відкриття  виставки робіт “NFT” -колекція від цифрового художника ZAYAR.

     

Я знаю як насправді звати цю непересічну людину. У цього мужнього чоловіка – красиве слов”янське  ім”я. Знаю також і прізвище цього неординарного фото художника. Воно, як і більшість українських прізвищ, закінчується на «…ко».  Але… Але – за вікном війна, пані та панове! І автор цих неординарних  “NFT” робіт, представлених у стінах головної мистецької кузні столиці, як мовиться, змушений «шифруватися». Адже ZAYAR (разом із його бойовими побратимами) боронить мирне небо Київщини. Він – на передовій… У військовому розумінні цього слова…

   

А коли – у перервах між чергуваннями на бойовому посту – випадає щаслива нагода, то військовослужбовець та фото художник ZAYAR відкладає у бік автомат і бере у руки свою  цифрову камеру. А потім, після чергової фото сесії, швиденько  сідає за комп”ютер, аби «відцифрувати» зображення і наповнити  щойно зроблені світлини новими творчими сенсами… Так, крок за кроком, мій новий знайомий «дозрів» до своєї ПЕРШОЇ персональної фото художньої виставки, яка має дуже символічну і вельми актуальну (із врахуванням реалій війни московії проти нашої держави ) назву –  «Я – УКРАЇНА 2022».

   

У своєму бліц інтерв”ю (буквально за кілька хвилин до офіційного відкриття виставки) цифровий художник ZAYAR сказав кореспондентам  Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО : «Я – УКРАЇНА 2022» – це благодійна колекція, що складається із 50 унікальних фотографій із зображенням визначних пам”яток міст України.  Власники колекції дають можливість брати участь у благодійному проекті компанії та надавати допомогу жертвам війни.

       

Мета цього проекту  -привернути увагу світової громадськості до людей, які постраждали під час бойових дій в Україні та змушені залишити рідні міста, села та зруйновані будинки, аби врятувати своє життя та життя своїх дітей.  Як фото художник, я також вважаю за доцільне привернути  увагу до особистості Президента України – Володимира Зеленського. Бачу , що ця людина  самовіддано робить все можливе, аби наші співвівтчизники, де б вони нині не перебували, навіть в умовах повномасштабної війни росії проти України могли жити достойно, а солдати та офіцери ЗСУ, могли гідно захищати   Батьківщину від необґрунтованої та жорстокої агресії московитів. Частину коштів від цієї виставки плануємо перераховати у фонд. Його офіціна назва :  БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «З БУЧЕЮ».

   

Іншу частина зароблених грошей (разом із засновниками цього Благодійного фонду) ми найближчим часом будемо  використовувати  задля збільшення кількості експонатів виставки  «Я – УКРАЇНА 2022» .Роботи фото художника ZAYAR – якравий приклад того, що Мистецтво – якщо воно справжнє – може нищити наших ворогів не гірше, аніж українські кулі, гранати, бомби та ракети. Тому, як співзасновник Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим», у якому станом на середину вересня 2022 року беруть участь вже 128 митців із 5 країн Європи, я запропонував ZAYARу «влитися» до нашої творчої спільноти. Мою пропозицію митець сприйняв із радістю. І це – дуже приємно!

         

Тому вже найближчим часом мій новий знайомий і повноправний учасник нашого мистецького проєкту надрукує 30 принтів своїх оригінальних робіт, які ми – разом із творами інших учасників арт-об”єднання «Повертайся живим» –  показуватимемо  пораненим солдатами та офіцерам Збройний Сил України у військових шпиталях. Таке патріотичне мистецтво їм до снаги! Дякуємо, шановний ZAYAR, що із першої хвилини зрозумів : для чого та і ім”я чого ось вже СЬОМИЙ (!!!) місяць поспіль ми реалізуємо на практиці  Міжнародний арт-проєкт «Повертайся живим!».

   

Разом ми – велика сила. І чим більше творчих людей, налаштованих на Перемогу, братиме участь у нашому арт – заході, тим краще для кожного із українців.  Отож, шановний фото художник ZAYAR, тримаємо культурний фронт разом! Слава Україні! Слава Збройним Силам! Слава Мистецтву! Віримо у нашу Перемогу – і не лише на Культурному та Інформаційному фронтах… Віримо – і кожен на своєму робочому місці – щодня добрими справами наближаємо її щасливу мить!

РS : Витавка робіт «NFT» – колекція від цифрового художника ZAYAR» працюватиме у галереї «МИТЕЦЬ» до 29 вересня цього року. Вхід – вільний. Бліц – інтерв”ю із фото художником  ZAYAR дивіться у коментарі до цієї публікації…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту “Повертайся живим! “
 Фото – автора

#Україна #ЯлюблюУкраїну #Київ #Повертайсяживим#ГалереяМитець #ZAYAR #ВиставкаЯ_УКРАЇНА2022 #Арт_проєктПовертайсяживим #ЗСУ #війна #Перемога #СергійКомісаров #ВірювПеремогу

#ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ

 

Ювілейна виставка художника Олександра Ворони

Доброго дня, нескорені українці! Сьогодні – 206 (!!!) день війни нашого волелюбного народу проти рашистських орків… Сталося! У стінах Центрального будинку художника НСХУ 16 вересня 2022  року відбулося довгоочікуване відкриття персональної ювілейної виставки “МУЗИ НЕ МОВЧАТЬ” мого хорошого друга, талановитого українського живописця із Черкас Олександра Ворони.

         

Із 75 – річним ювілеєм відомого живописця прийшли привітати його друзі, колеги та керівники Національної спілки художників України. Вони поздоровили талановитого українського художника із  життєвим ювілеєм та новою арт-прем”єрою, яка є свідченням того, що Олександр Іванович на досягнутому зупинятися не збирається. Адже на цьому вернісажі представлені більше 80 робіт, написані майстром реалістичного живопису у різні періоди  творчого життя.

                 

Деякі із них народжувалися буквально у мене на очах, коли 4 роки тому я організував та провів перший Загальноукраїнський пленер «Вільшана : стежками Тараса Шевченка» на Черкащині. Саме тоді мене приємно здивував надзвичайно високий професійний рівень  художника, його працьовитість та наполегливість у досягенні поставленої мети. По завершенню пленера на благословенній Черкащині планував запрошувати Олександра Івановича й на інші, не менш цікаві мистецькі заходи. Але, як мовиться, не із нашої доброї волі розкидало  життя митців та журналістів по різних куточках України…

                 

Спочатку довелося долати пандемію коронавірусу – йому у Черкасах, а мені – у столиці… А потім у наші спільні  творчі плани дещо несподівано увірвалася кривава  війна, яку проти українського народу розв”язав путін разом із його дурноголовим генералітетом… Тому і цього року на 6 (!!!) попередньо запланованих пленерів Олександра Ворону разом із іншими художниками  я так і не запросив – через об”єктивні обставини… А шкода! Адже, незважаючи на свій досить поважний вік, мій друг і колега по безмежному цеху сучасного образотворчого Мистецтва перебуває у чудовому творчому тонусі. «Жодного дня без роботи над новою картиною!» – ось девіз сивочолого ювіляра, який із розпростертими обіймами зустрічав кожного, хто завітав на його виставку у стінах Центрального будинку художника.

                   

Після початку війни митець нікуди не поїхав із України – навіть  і не збирався цього робити. Хоча й міг, бо вік дозволяє. Як і раніше, Олександр Іванович у режимі «нон-стоп»  працює у своїй невеличкій творчій майстерні в Черкасах, куди ще 2014 році змушений бути перебратися із рідного Донбасу. Протягом майже семи місяців війни створив чимало цікавих масштабних мистецьких творів, написаних у його  неординарній творчій манері. Деякі із них  безпосередньо присвячені темі дуже непростого  воєнного сьогодення.

                       

«На нашій грішній планеті може бути цьому кінець?!?»  та «А Вона співає» – ці дві роботи Майстра є об”єктивним  потраплянням «у яблучко», коли йдеться саме про патріотичний живопис. Побачивши ці картини на виставці «Музи не мовчать», я миттєво запропонував моєму доброму другові приєднатися до Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!». Адже картини Олександра Ворони на військово – патріотичну тему є супер органічними. Живописець відповів коротко і по суті: «Я лише – за! Голосую обома руками. Адже до гурту учасників  Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!» (а їх на сьогодні вже 128) долучилися кращі професійні художники із 5 країн світу…  Маю за честь «влитися» до цього інтернаціонального  творчого колективу!»

           

Саме  про це сказав Олександр Ворона і у своєму досить  емоційному виступі – під бурхливі оплески присутніх на урочистому відкритті яскравого свята Мистецтва. А я, в свою чергу, першим із журналістів (до того ж – із великим задоволенням !!!) хочу поділитися із шанувальниками таланту цієї скромної працьовитої Людини справді радісною новиною: директор Дирекції виставок ЦБХ НСХУ Ігор Волощук від імені Голови НСХУ  Заслуженого художника України Костянтина Чернявського  вручив  цього урочистого  вечора розчуленому ювілярові високу нагороду Національної спілки художників України.

               

А саме – медаль “За творчі здобутки “. Із чим від душі Олександра Івановича Ворону привітали усі присутні на вернісажі! До привітання колег – художників приєднується також і творчий колектив Міжнародного інформаціцного агентства «УКРПРЕС-ІНФО», яке вже неодноразово розповідало про творчий шлях  художника із великої літери Олександра Ворони… Щастя, радості, удачі, творчого та життєвого довголіття, наш шановний ювіляре! А головне – дочекатися Перемоги!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИКА ОЛЕКСАНДРА ВОРОНУ :

Майстер живопису працює в різних жанрах: пейзаж, портрет, натюрморт та тематичні картини. Особливу  перевагу митець надає портретному жанру. Олександр Іванович постає перед нами як справжній лірик, як поет людської душі, сутності, єства  сучасних громадян України. Він пише не просто реалістичні зображення – іноді здається, що  всі герої картин Олександра Ворони  живуть особистим життям. Це не суто портретні відображення – перед нами люди, зображення яких захоплюють поціновувачів сучасного Мистецтва миттєво – буквально із першої хвилини… З легкістю та любов’ю  художник пише кожну свою модель і  ми відчуваємо їхній внутрішній світ, усі душевні вібрації людей, зображених на полотні. Олександр Ворона  створив велику галерею портретів своїх рідних і близьких, а також низку автопортретів. Митець уміло передає широкий спектр переживань та емоцій людської натури. У творчому методі роботи художника над портретом проявляється особливий ліричний психологізм. У деяких етюдах до портрету автор  приділяє увагу індивідуальним особливостям, проробляючи деталі так, що ці етюди можна віднести до розряду завершених творів. У легкій колоритній гаммі, у прозорості кольору, у м’якому живописному малюнку найбільше проявляється сутність Олександра Ворони – як талановитого майстра-портретиста.

Біографічні відомості про художника:

Олександр Іванович Ворона народився 17 січня 1947 року в м. Макіївка Донецької області. Малюванням захопився з дитячих років. Після служби в армії обрав свій життєвий шлях, вступивши до Ворошиловградського (Луганського) художнього училища. Ще на  3 курсі почав брати участь у художніх виставках. Після закінчення навчання працював художником-оформлювачем, а у вільний від роботи час творив – за покликом душі. І де б за волею долі не опинявся художник: в Центральній частині України, в Сибіру, на Волзі або на крайній Півночі, скрізь Олександр Іванович не розлучався з етюдником. Художник знаходився у постійному пошуку свого стилю, не виходячи за рамки реалістичної передачі дійсностіЗ 1974 року Олександр Ворона є членом Національної спілки художників України.Багато років він жив і працював на Донеччині. У м. Корсунь-Шевченківський оселився в грудні 2014 року: поштовхом до переїзду стали бойові дії, що розгорнулись на сході України в квітні 2014 року. Олександр Іванович Ворона нині, як і завжди, активно працює, бере участь у пленерах і виставках. Тримаємо Культурний фронт разом, шановні художники та журналісти! Слава Україні! Слава Збройним Силам! Слава Мистецтву! Віримо у нашу Перемогу – і не лише на Культурному та Інформаційному фронтах… Віримо – і кожен на своєму робочому місці – щодня добрими справами наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, Заслужений журналіст України, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, співзасновник Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!»

#Україна #ЯлюблюУкраїну #Київ #Повертайсяживим #ВиставкаНаціянескорених #Арт_проєктПовертайсяживим #ЗСУ #війна #Перемога #СергійКомісаров #ВірювПеремогу

#ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #ДеньЖитомира #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #ОлександрВорона #виставкаМузинемовчать

 

 

 

 

Художник Леонід Гопанчук (29.03.1955 – 05.09.2013) : «Ми вільні!»

Воля – маленьке слово. Але усі йому раді… Нам, українцям, у 21 столітті це зрозуміло, мабуть, краще за всіх… Тому що – війна в Україні справжня, а не «кіношна»… Тому що – практично щогодини  від вибухів бомб та ракет рашистів здригаються  наші міста і села. Тому що  гинуть рідні і близькі кожному із нас люди… Тому що – ворог підступний і ниций намагається поставити український народ на коліна… Тому що… Так, цей сумний перелік викликів непростого для громадян вільної України сьогодення  можна було б продовжувати до плюс нескінченності. І саме цьому ми, українці, прагнемо до волі – нашого природнього стану.

Найгостріше це відчувають своєю душею митці. Адже так влаштоване їхнє світосприйняття. І саме у цьому сенс життя сучасних художників на нашій Землі… 7 вересня у галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України відбулося відкриття виставки живопису Заслуженого художника України Леоніда Авакумовича Гопанчука (29.03.1955 – 05.09.2013) «Ми вільні!»

На жаль, мені не поталанило особисто знати цю Людину. А то б я обов”язково запропонував панові Леонідові долучися до гурту сучасних зарубіжних та українських живописців, які беруть участь у реалізації масштабного Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!», який ми почали реалізовувати ще у перші дні війни рашистів проти України. Зробив би це тому, що Леонід Гопанчук – вільна душею людина, така ж як і всі 126 учасників нашої дружньої арт-спільноти!

На відкриття виставки майстра живопису, який, на жаль, так рано пішов від нас у засвіти прийшли колеги та друзі, які дуже добре знали цю Людину : Олександр Мельник – член НСХУ, Іван Пилипенко Заслужений діяч мистецтв, голова секції живопису Київської організації НСХУ, Андрій Будник –Заслужений художник України, голова секції плакату та графічного дизайну Київської організації НСХУ, Тетяна Добко – Завідувач відділу науково-бібліографічної інформації Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктор наук із соціальних комунікацій, Алла Кендзера – заступниця голови товариства «Україна і світ» , Неоніла Струк – засновниця і директор видавництва «Світ Успіху», вдова Л. А. Гопанчука.

У своїх промовах вони відзначали, що творчість Леоніда Гопанчука представлена в каталозі «Мистецтво України ХХ століття» та Енциклопедії сучасної України. Роботи цього відомого самобутнього українського майстра пензля знаходяться в приватних колекціях понад 20 країн світу.

Леонід Гопанчук – автор масштабного мистецького проєкту «Святині України-Руси». Художник створив серію полотен, якими активно пропагує повернення українців до національних святинь, до усвідомлення своєї національної гідності. Закоханий у рідну Україну, митець відкриває у своїх роботах наші сакральні місця: Кам’яну Могилу, Хортицю, Батурин, Чигирин, Берестечко, Хотин…

Роботи Леоніда Гопанчука – це заглиблення в душу нації, заклик до пробудження свідомості у правнуків древніх українців. А відроджені пензлем святі місця, що були зруйновані, спонукають знову й знову звертатися до сторінок минувшини і знаходити у світлі їхньої слави силу для щоденного сподвижництва.

Нині, коли нація пробудилась і бореться в запеклому протистоянні з ворогом, ідейне бачення митця, передане у роботах, лише зміцнює відчуття величності українського народу, а заразом і самоповаги. Стверджуючи, що сила нації у її духовній потузі, художник упевнено заявляє у своїй творчості – «Ми вільні!»

Всеосяжність відчуття волі виплекала в ньому мальовнича волинська земля, де Леонід народився 29 березня 1955 р. (с. Заболотинці Млинівського р-ну Рівненської обл.). Малим хлопцем він узяв у руки пензля, щоб змалювати заквітчаний барвами світ. Так з’явилися його перші роботи – хати рідного села, портрети односельців. Леонід завжди мріяв стати художником і докладав до цього чимало зусиль. У Київському художньому інституті із запалом освоював дві спеціальності – архітектуру і живопис.

Чималий доробок Леоніда Гопанчука багатожанровий і важко визначити основний напрям його творчості. Однак варто зазначити, що Леоніда Гопанчука визнано одним із найкращих портретистів Європи. З-під пензля художника по-новому постали образи видатних українців: «Явлення» (портрет Патріарха Київського і всієї України-Руси Володимира Романюка), «Незнищенний вогонь» (портрет першого Митрополита Української автокефальної церкви Василя Липківського), «Дорога завдовжки в життя» (портрет Тараса Шевченка), портрети гетьманів Івана Мазепи, Івана Виговського, Богдана Хмельницького; наших сучасників – відомого колекціонера Олександра Поліщука, Варвари Ющенко тощо.

Леонід Гопанчук також майстер пейзажу, прекрасних натюрмортів, полотен на релігійну тематику.

Картини митця нікого не залишають байдужим, адже його творчості притаманні яскравий національний колорит, щирість і високий професіоналізм. Себе маестро презентував як сповідника трансреалізму.

Художник багато часу приділяв громадській діяльності. Був членом Національна рада з питань культури і духовності при Президентові України, Міжнародної асоціації «Афганці Чорнобиля», почесним членом Фонду сприяння розвитку мистецтв, членом журі Міжнародного дитячого фестивалю «Світ талантів», куратором кількох мистецьких проєктів. Із радіожурналісткою Тамарою Бортняк вів авторську програму «Шедеври української культури».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відійшов у вічність 05.09.2013 р. Похований у м. Бровари.  Робота виставка Заслуженого художника України Леоніда Гопанчука «Ми вільні» триватиме до 15 вересня цього року. Вхід – вільний!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Творчість Леоніда Гопанчука була представлена на багатьох виставках та арт-фестивалях:

 • 1993 – участь у виставці в Українському Вільному Університеті (м. Мюнхен, Німеччина).
 • 1994 – участь у 1-му Київському художньому ярмарку (Український дім, м. Київ);
  • участь у виставці «На краю ночі» (Музей Чорнобиля, м. Київ).
 • 1995 – участь у 2-му Київському художньому ярмарку (Український дім, м. Київ);
  • виставка в м. Крістіанштадті (Швеція).
 • 1996 – персональна експозиція в межах 1-го Міжнародного Арт-фестивалю (Український дім, м. Київ).
 • 1997 – проєкт «Трійця», 2-й Міжнародний фестиваль (галерея «Грифон», м. Київ);
  • участь у проєкті «Великдень» (церква Миколи Набережного, м. Київ).
 • 1998 – персональна виставка на 3-му Міжнародному Арт-фестивалі; учасник і куратор проєкту «Мистецтво України ХХ сторіччя», співкуратор проєкту «Собор» (Український дім, м. Київ).
 • 1999 – участь у 4-му Міжнародному Арт-фестивалі; учасник і куратор проєкту «Собор» у рамках проєкту «Мистецтво України ХХ століття» (Український дім, м. Київ);
  • виставка в м. Сеулі (Південна Корея).
 • 2000 – персональна виставка «Мелодія сонця» (Київська дитяча Академія мистецтв).
 • 2001 – участь у виставці «10 років Незалежності» (Муніципальна галерея «Лавра», м. Київ).
 • 2002 – участь у виставці «Художники і Поділ» (м. Київ).
 • 2004, 2006, 2008, 2012 – участь у виставках «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» (Національна спілка художників України, м. Київ).
 • 2005 – виставка проєкту пленеру «Північна принцеса»; літературно-мистецький проєкт «Історія одного портрета» (Фонд сприяння розвитку мистецтв, м. Київ).
 • 2006 – літературно-мистецький проєкт «Від петрогліфів Кам’яної Могили до козацьких карбів» (Фонд сприяння розвитку мистецтв, м. Київ);
  • літературно-мистецький проєкт «Зустріч двох патріархів» (Тернопільська обласна спілка художників);
  • літературно-мистецький проєкт «Українські святині» (Запорізький обласний художній музей).
 • 2010 – персональна виставка «Святині України-Руси» (Національний музей Тараса Шевченка, м. Київ).
 • 2012 – персональна виставка «Святині України-Руси» (Шевченківський національний заповідник, м. Канів);
  • персональна виставка «Квіткова рапсодія» (галерея «Гама», м. Київ).
 • 2013 – персональна виставка «Христос Воскрес – воскресне Україна» (краєзнавчий музей, м. Бровари).

Виставки-реквієми:

 • 2013 – персональна виставка в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка;
 • 2014 – персональна виставка у Спілці архітекторів України;
 • 2015 – персональна виставка у Музеї літератури України;
 • 2015 – участь у Мистецькому проєкті «Справжні українці» в Національній спілці художників України.

Роботи Леоніда Гопанчука змогли побачити жителі багатьох міст України завдяки подвижницькій праці вдови художника Неоніли Струк. Упродовж 2014–2020 років проведено понад 20 виставок-реквіємів у Києві, Дубні, Рівному, Луцьку, Нетішині, Меджибожі, Шепетівці, Кам’янці-Подільському, Хотині, Івано-Франківську, Чернівцях, Броварах.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, організатор пленерів, співзасновник Міжнародного арт-проєкту “Повертайся живим!”

Фото – директора галереї “Митець” Карини Кравець

#художникЛеонідГапончук #ТворчістьЛеонідаГапончука #картиниЛеонідаГапончука #ВиставкаЛеонідаГапончука #ВиставкаМивільні #Мивільні    #Україна #ЯлюблюУкраїну #Київ #Повертайсяживим #ВиставкаНаціянескорених #Арт_проєктПовертайсяживим #ЗСУ #війна #Перемога #СергійКомісаров #ВірювПеремогу#ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #галереяМитець

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ольга Сумська стала зірковим амбасадором громадської організації “Лікарський Фронт”

Одна з найвідоміших українських акторок та народна артистка України Ольга Сумська стала амбасадором Громадської організації “Лікарський Фронт”.

Для себе Ольга однозначно вирішила, що її місце зараз серед волонтерів і лише так вона зможе спільними зусиллями наблизити перемогу України та допомогти тим, хто цього потребує.

 – Не можу всидіти без добрих справ. Хоча я була дуже активна у себе на сторінках. І, звісно, я намагалася цей віртуальний фронт примножити, як-то кажуть. Я відслідковую все сама, без команди. На це йде пів дня, не менше. Ну якщо є час, я постійно цим займаюся. З перших днів цієї страшної війни…Душа болить за хлопців на передовій, мені хочеться допомагати їм, розповсюджувати інформацію про їх потреби, а також згуртовувати наших людей заради спільної перемоги, – коментує своє рішення Ольга Сумська.

Саме тому, коли Ользі запропонували стати обличчям ГО “Лікарський Фронт” і разом робити добрі справи та згуртовувати людей, вона із задоволенням погодилася. Тим паче, вона вже знала про діяльність фонду, в тому числі завдяки друзям організації – Лілії Ребрик, Славі Камінській та іншим відомим особистостям, які допомагали збирати кошти на потреби українців та їх евакуацію з точок бойових дій.

Зазначимо, що з першого дня повномасштабного російського вторгнення громадська організація “Лікарський Фронт”, заснована Андрієм Лисецьким, працює заради підтримки держави, військового та цивільного населення, аби Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя та здоров’я. Так, нещодавно організація придбала більше 10 автомобілів для евакуації населення з різних куточків України. Ці автомобілі мають дві функції – відвозити на фронт медичні аптечки, надавати гуманітарну допомогу людям та рятувати життя тваринам, і перевозити людей до більш безпечних регіонів країни.

Також ГО “Лікарський Фронт” не забуває і про тварин, волонтери організації продовжують вивозити тварин з точок бойових дій та завозять корм до притулків. Наразі планується відкриття нового притулку для тварин, де зможуть розміститися друзі наші менші.

Зробити донат можна за посиланням: https://secure.wayforpay.com/donate/dcf8039636187 (надійний сервіс, гроші потрапляють напряму на наш розрахунковий рахунок і далі ми їх перетворимо в аптечки та доправимо на фронт). Навіть 1 гривну можна відправити усього у два кліки.