Виставка «КРАЇНА КРАСИ» Аліси Анісімової у київській галереї Митець

0
149

Живемо і працюємо, друзі, в епоху комп’ютерних технологій… Отож, друзі, саме цьому маємо змогу милуватися витворами комп’ютерного або цифрового мистецтва (з англійської мови перекладається як  Digital art). Для невтаємничених поясню : Digital art – це напрямок медіамистецтво, заснований на використанні комп’ютера, інформаційних технологій, як основи для художнього твору.

       

Нині поняття комп’ютерного мистецтва охоплює як твори традиційного мистецтва, перенесені в нове середовище, на цифрову основу, яка імітує первісний матеріальний носій (цифрова фотографія), так і принципово нові види художніх творів, основним середовищем існування яких є комп’ютерне середовище. Під його визначення вписується і цифровий живопис (малюнок створюється від початку до кінця на комп’ютері), і демосцена, pixel art, гіпертекстова література та інше. Якщо ви трохи втомилися від водоспаду комп’ютерних термінів, давайте-но спробуємо, так би мовити, «заземлити» цей екскурс у світ високих комп’ютерних технологій. І подивитися, як виглядають зразки Digital art робіт у просторі сучасних українських галерей…

   

Можемо дозволити собі таку розкіш. Для прикладу, відсьогодні це можна зробити і у столиці України, побувавши на ПЕРШІЙ  персональній виставці живопису художниці – аматорки Аліси Анісімової. Називається її виставка «КРАЇНА КРАСИ». З дебютом! Вернісаж цієї самобутньої мисткині відбувся 16 травня у  галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України. Виставка «КРАЇНА КРАСИ» викликала великий резонанс у людей, які цікавляться таким  напрямком сучасного образотворчого мистецтва як digital-art-product.

     

Молода мисткиня, із якою мені  поталанило познайомитися на її фоні її надзвичайно яскравих полотен в історичному серці Києва, позиціює себе як експерт-фізіогноміст, профайлер та хобі – художник Анісімова Аліса/MAGIC Alice. У безмежному океані Інтернету її логотип – Alisa artist Kiev.

     

«Переконана : мистецтво має позитивний вплив на психологічний стан кожної людини, – розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Міжнародному інформаційному агентству УКРПРЕС – ІНФО щаслива дебютантка. – Я кілька років тому почала писати картини, що лікують хвороби : спеціальні енергетичні коди, які закладаються мною із врахуванням моїх здібностей – як  психолога та експерта-фізіогноміста. Крім того, я пишу картини – обереги. Вони допомагають людям розв’язувати різноманітні проблеми по життю. А також – розвивати бізнес, зберігати відносини на рівні родини. У моїх роботах завжди присутні лавандовий, бірюзовий та блакитний кольори. Вони характеризують не тільки мої естетичні уподобання, риси характеру, а й мої захоплення…

   

Станом на середину травня 2023 року я написала понад 130 картин, які є витворами комп’ютерного або цифрового мистецтва. На жаль, значна частина мого творчого доробку загинула під час потрапляння у приміщення, де вони були виставлені, ракети рашистів… Так що на виставці у гостинній галереї «Митець» відвідувачі можуть побачити лише одну четверту моїх картин. Деякі роботи знаходяться нині «в гостях» у друзів та знайомих нашої сім’ї. Споглядаючи їх у своїх домівках, люди відновлюють внутрішні сили, стабілізують психіку, об’єктивно покращують життєвий тонус. Одним словом, мої картини дозволяють зберегти здоров’я та психіку нашим краянам у часи військового лихоліття. Я дуже радію цьому факту.

   

А ще є у мене заповітна мрія : показувати ці витвори сучасного цифрового мистецтва українським військовослужбовцям, які зазнали поранень і стресів під час перебування на фронті. Як психолог можу сміливо стверджувати, що таким чином ми зможемо стабілізувати їхню психіку і вивести зі стану депресії. Це дуже і дуже важливо у наш час. Психологічні практики плюс арт-терапія дають дуже гарний ефект. Перевірено на досвіді багатьох моїх друзів та знайомих, яким я давала на тимчасове зберігання картини із цієї колекції».

     

Як співзасновник Міжнародного арт-об’єднання «Повертайся живим!» я запропонував  художниці Алісі Анісімовій повезти її роботи (разом із картинами іншими українських художників, які є членами нашої творчої спільноти) до військових шпиталів, над якими ми взяли творче шефство. Аби перевірити «цілющі властивості» її картин у стінах цих медично-лікувальних установ. Пані Аліса без вагань відповіла : «Зроблю це із великою радістю! Бо знаю, як фахівець, що таке посттравматичний синдром, в якому перебувають героїчні солдати та офіцери ЗСУ  і як важко долати його в умовах, коли практично  кожного дня рашисти бомблять наші рідні міста і села. Отож, до співпраці я готова!»

     

Дякую за ваше добре серце, шановна пані Алісо! Будемо залучати Вас до наших митецьких заходів… І вітаю Вас із врученням «Подяки» від галереї «Митець», яку під бурхливі аплодисменти присутніх вручила директорка галереї «Митець» Карина Кравець! Дрібничка, а приємно!

 

     

Ну, і на завершення публікації –  важлива інформація для тих, кому сьогодні не поталанило побувати на ПЕРШІЙ персональній виставці «КРАЇНА КРАСИ» художниці Аліси Анісімової. Зі зразками її робіт ви зможете познайомитися не лише відвідавши галерею «Митець» до 24 травня цього року, а й за посиланнями в Інтернеті :

 http://mytets.com/wp-content/uploads/2023/05/Magic-Alice-VIDEO.mp4

та

https://www.youtube.com/channel/UCM6YnufTrRip1QOz_1XySXQ

Ласкаво просимо, шановні поціновувачі сучасного образотворчого Мистецтва, у фантастичний та загадковий  світ цієї самобутньої української художниці, із якою я познайомився сьогодні у київській галереї «Митець»!

PS: Сьогодні – 447 (!!!) день збройної боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників… Борімося – поборемо! Нам Бог помагає. І, що не менш важливо, нам допомагають у цій безкомпромісній боротьбі між Добром та злом також сучасне образотворче  Мистецтво! Культурний фронт діє!!!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів та виставок

Фото автора

#ВірювПеремогу #Перемога #Київ #Україна #НСХУ #ЗСУ #Мистецькахвиля #Мистецтво #Сучаснемистецтво #Творчість #СергійКомісаров #Митець

#КаринаКравець #виставкаКраїнаКраси    #Укрпресінфо #АлісаАнісімова  #MagicAlice  #originalart #artstudio #artworkinprogress #ukraineartist #ukraineart

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я