Незабаром – відкриття виставки “Весна, обпалена війною” художника Анатолія Мороза

0
256

Весняна тема нескінчена… У нас, в Музей Марії Заньковецької (філія Музей театрального, музичного та кіномистецтва України), так воно і є. Хоча триває робота двох попередніх виставок, присвячених метафоричній темі вічного відродження Весни, разом із відомим співорганізатором артпроєктів Сергей Комиссаров готуємо наступний вернісаж, теж пов’язаний із цією благодатною порою року.

   

Але нова виставка буде з певною гіркотою і називатиметься – “Весна, обпалена війною”. Експонуватимуться картини, деякі з яких постраждали під час ворожого ракетного удару у Харкові. Проте живопис несе в собі позитивний заряд життєдайної енергії. Нарешті, у світле свято Благовіщення напередодні Пасхальних свят до музею завітав неординарний київський художник, духовно інтегрована людина – Анатолій Мороз, який ще має сан священнослужителя архимандрита Миколая.

         

Так відбулося моє знайомство з дивовижною Людиною. Я побачила сивочолого та білобородого священника з лагідною посмішкою, але пильними та, як на мене, занадто уважними очами. З вуст священника почула молитви й отримала благословення…Війна, зруйнована домівка, обгорілі картини, евакуація з Харкова до Києва – події, які архм.Миколай переживав разом із країною в трагічний час. Півроку потому священник переїхав до Києва і облаштував художню майстерню. Проглянувши фотоальбом і ознайомившись з картинами митця, відчуваєш присутність Бога в довкільній природі.

       

Через художні образи, величні пейзажі української природи автор доносить до глядача ідею божественного походження краси фізичного світу. Ймовірно, світогляд автора стверджує філософську ідею пантеїзму, коли Бог – це і є Природа, – і Небесне буття не відокремлюється від Земного, а ототожнюється з ним. Захоплення красою матеріального видимого буття перетворюється на міцний фундамент формування духовної складової.

     

Впевнена, що у кожного народиться власне індивідуальне тлумачення прекрасного живопису – і це цікаво і креативно – розкриття філософської ідеї або естетичне задоволення від споглядання картин… Тому, разом із шановним Сергієм Комісаровим запрошуємо всіх однодумців на вернісаж виставки майстра Анатолія Мороза, священнослужителя архм. Миколая під атрибутом “Весна, обпалена війною”! Презентація відбудеться в мистецькій вітальні Музею актриси Марії Заньковецької (філія Музею театрального, музичного та кіномистецтва України) 18.04 о 16:00 (вул.Велика Васильківська, 121). Слідкуйте за наступними нашими анонсами!

       

PS: Сьогодні – 409 (!!!) день збройної боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників… Борімося – поборемо! Нам Бог помагає. І, що не менш важливо, нам допомагає у цій безкомпромісній боротьбі між Добром та злом також і сучасне образотворче Мистецтво! Культурний фронт діє!!!

Автор – Жанна Маценко, старший науковий співробітник Музею Марії Заньковецької, співкуратор виставки “Війна, обпалена війною”

Фото – Сергій Комісаров, співзасновник Міжнародного артпроєкту «Повертайся живим!»,Заслужений журналіст України

#ВірювПеремогу #Перемога #Київ #Україна #НСХУ #ЗСУ #Мистецькахвиля #Мистецтво #Сучаснемистецтво #Творчість #СергійКомісаров #художникАнатолійМороз     #ВиставкаВеснаобпаленавійною       #ВиставкиКиєва #МузейтеатральногомузичноготакіномистецтваУкраїни #Укрпресінфо #Повертайсяживим #програмаМистецькахвиля #МузейМаріїЗаньковецької #contemporaryartist #contemporaryartwork #modernart#originalart #artstudio #artworkinprogress #ukraineartist #ukraineart

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я