Українське театральне мистецтво долає європейські кордони

0
127

Коли культурна дипломатія в дії, то й душа радіє! Гарна звістка, немов швидкокрила весняна ластівка, прилетіла з Естонії до України. 6 травня 2023 року в Художньому музеї KUMU міста Таллінн відбулося урочисте відкриття виставки «Футуромарення: Україна і авангард».

На ній представлені перлини духовної спадщини нашої держави, які зберігаються у фондах Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Національного художнього музею України та Дніпровського художнього музею.

У експозиції, яка присвячена новаторському мистецькому баченню майбутнього, що зародилося в українському історичному підґрунті 1910-1920-х років, нараховується понад 100 унікальних експонатів. Ядро атмосферної колекції, яку побачать поціновувачі театрального мистецтва Естонії, на виставці «Футуромарення: Україна і авангард» представив Музей театрального, музичного та кіномистецтва України.

Йдеться про більше ніж 40 творів. У відкритті виставки взяли участь очільники Міністерства культури Естонії, керівники Художнього музею KUMU міста Таллінн, а також Посол України в Естонії Мар’яна Беца.

У своєму виступі вона подякувала естонській стороні за послідовну всеосяжну підтримку України в її боротьбі за незалежність, свободу і демократичні цінності всієї Європи. В тому числі й на фронті Духовності і Культури. До учасників урочистостей із вітальним словом (з допомогою Інтернету) звернулася перша леді України Олена Зеленська.

У виступах представників вітчизняних музеїв, які нині перебувають у Таллінні, лунала думка : виставка «Футуромарення: Україна і авангард» – це глибинне занурення в українське мистецтво авангарду, яке прагнуло модернізувати суспільство. Радикальні мрії про майбутнє знайшли яскраве вираження у живописі та сценографії, архітектурі, літературі та кіно.

Твори Олександри Екстер, Давида Бурлюка та Василя Єрмилова представляють колекції музеїв, які продовжують працювати навіть під час війни, в умовах повсякденних атак російського агресора.

Виставка закладає підґрунтя для критичного переосмислення історії як західного, так і російського авангарду крізь постколоніальну призму, висвітлюючи численні особливості мистецтва на українських теренах та спорідненість із міжнародними ідеями у мистецтві першої третини 20 століття.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИСТАВКУ :
Куратори: Ольга Мельник, Ігор Оксаметний і Вікторія Величко
Дизайн експозиції: Лєра Гуєвська
Графічний дизайн: Костянтин Марценківський
Координаторки: Ельнара Тайдре та Ірина Білан
Співорганізатор виставки: Мистецький арсенал (Mystetskyi Arsenal)

PS: Сьогодні – 407 (!!!) день збройної боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників… Борімося – поборемо! Нам Бог помагає. І, що не менш важливо, нам допомагає у цій безкомпромісній боротьбі між Добром та злом також і сучасне образотворче Мистецтво! Культурний фронт діє!!!

Інформація – Музей театрального, музичного та кіномистецтва України та Інтернет – порталу https://stayhappening.com

Фото – Ірини Дробот, директорки Музею театрального, музичного та кіномистецтва України

#ВірювПеремогу #Перемога #Київ #Україна #ТеатральнеМистецтво  #ЗСУ #Мистецькахвиля #Мистецтво #Сучаснемистецтво #Творчість #СергійКомісаров #ІринаДробот  #виставкаФутуромаренняУкраїнаіавангард

#ФутуромаренняУкраїнаіавангард #KUMU

#Естонія  #Таллінн

#МузейтеатральногомузичноготакіномистецтваУкраїни

#Укрпресінфо #МузейМаріїЗаньковецької

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я