Як же мені приємно усвідомлювати, що в київському Музеї Марії Заньковецької (філія Музею театрального, музичного та кіномистецтва України) вирують  насичені життєві процеси! Кожного тижня під дахом цієї споруди, розташованої за адресою : вул. Велика Васильківська, 121  збирається цвіт української інтелігенції, креативні люди, які представляють різні царини сучасного мистецтва нашої держави.

Під час проведення художніх івентів працівники музею разом із шановними гостями створюють затишну, доброзичливу, відверту атмосферу спілкування, від якої стає світло на душі і спалахують  вогники в очах. З радістю констатую :  у роки війни Музей відкриває шлях у Мистецтві молодим талантам. Підтвердженням цьому є виставка “Натхненна кольором” талановитої мисткині із міста Краматорська Анастасії Косик. Її робота триватиме до 3 березня цього року…

Традиція збиратися митцям разом під дахом Музею була започаткована неперевершеною Марією Заньковецькою – однією із засновниць українського професійного театру. Якщо заглибитися в історичний ланцюжок подій, то актриса переїжджає у 1918 році із Ніжина до Києва (після смерті матері) та оселяється на колишній околиці Києва, в садибі своєї рідної сестри Лідії Карнаухової, за адресою : вул. Велика Васильківська, 121, кв. 4.

У цьому помешканні  вона і пішла з життя – у 1934 році. Суттєве погіршення стану здоров’я змусило Марію Костянтинівну у 1922 році (після святкування 40-річного ювілею сценічної діяльності)  покинути улюблену роботу і театральний кін. Тож спілкування із колегами та діячами культури молодшого покоління продовжувалося у її затишній, по інтелігентному скромній, київській квартирі. Тут, у 1920-1930-ті роках діяв своєрідний «творчий клуб», де бували друзі актриси – П.Саксаганський, Б.Романицький, В.Любарт, Є.Хуторна, В.Василько, відомі актори драматичного та оперного театрів Г.Юра, Н.Ужвій, І.Козловський, академіки О.Богомолець, Д.Заболотний, професор Ф.Яновський, дослідник українського театру П.Рулін, художники І. Їжакевич, О.Фомін, Є.Левицька, В.Кричевський.

У вітальні квартири Марії Заньковецької влаштовувалися імпровізаційні концерти, театральні вечори, літературні читання. Іван Козловський називав вітальню «академію мистецтв». В музеї зберігаються понад дві тисячі експонатів, зокрема, особистих речей Марії Заньковецької. Впевнена, що на вас справить враження ця колекція – вона із фондів Музею театрального, музичного та кіномистецтва України і визнана однією з найбільших.

Тому, із задоволенням запрошую вас завітати до Музею із друзями, гостями, індивідуально, щоб уявити і відчути атмосферу, в якій жила і творила зірка корифеїв українського театру. Водночас із радістю  анонсуватиму – разом із моїм колегою, Заслуженим журналістом України Сергієм Комісаровим  про майбутні події в царині Культури і Духовності України, які відбуватимуться в Музеї Марії Заньковецької…

Жанна Маценко, старший науковий співробітник Музею Марії Заньковецької
Фото – Сергія Комісарова, Міжнародне інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

#АнастасіяКосик #ВиставкаАнастасіїКосик #МузейМаріїЗаньковецької #ЖаннаМаценко #Декоративноприкладнемистецтво #ВірювПеремогу #Перемога #ЖаннаМаценко #НСХУ #ЗСУ #Мистецькахвиля #Мистецтво #Сучаснемистецтво #Творчість #СергійКомісаров  #ВиставкаНатхненнякольором #ТворчістьАнастасіїКосик #Укрпресінфо #Повертайсяживим #програмаМистецькахвиля #Музейтеатрального_музичного_та_кіномистецтва_України

#ЗвдячністюЗСУ #видатнідіячікультуриУкраїни

#КультураМистецтвоОсвітаУкраїни

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *