Виставка «ВІД*ЧУТТЯ. ВІД*ЛЮТОГО» у галереї «Митець»

0
460

Одна із наймасштабніший арт – прем”єр лютого –  2023 відбулася у Художня галерея “Митець”/ Art gallery “Mytets” Київської організації Національної спілки художників України. Йдеться про акварельну виставку “ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО”, на яку особисто мене запросила директорка галереї «Митець» Карина Кравець.

У СМСці (за кілька днів до початку цього вернісажу) пані Каріна стисло написала : «Приходь, друже. Не пошкодуєш. Такого яскравого суцвіття кращих акварелістів у один час і в одному місці ти вже давно не бачив…» І ось я – на велелюдному мистецькому зібранні у головному арт-центрі столиці! Все чітко і за графіком.  Рівно о 17-00 7 – го лютого 2023 року тут  відбулося урочисте відкриття справді довгоочікуваної виставки, на якій поціновувачі образотворчого Мистецтва одночасно побачили роботи 60 сучасних майстрів акварелі. Декому із них нині доводиться жити та працювати за кордоном. У статусі переселенців… 60 авторів, які представили свої роботи на цій атмосферній виставці, як на мене, це досягнення, гідне Книги рекордів України! Ще й така, не менш важлива, деталь : всі ці довершені твори написані протягом перших 11 місяців повномасштабного вторгнення рашистів на нашу рідну землю… І у кожній картині – душа художника, яка болить… Даю 100 відсоткову гарантію : усі ці яскраві роботи незабаром стануть сторінками історії сучасного образотворчого Мистецтва нашої Держави…

«Ми живемо у важкі часи. Творити українським  художникам нині дуже і дуже непросто, – розказала у інтерв”ю Міжнародному інформаційному агентству УКРПРЕС – ІНФО кураторка виставки “ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО” Тамара Романова.

Але митці працюють. Хоча стан душі кожного  – незвичний : ми іноді не знаємо  – як далі себе поводити у екстраординарних умовах нашого сьогодення … Це відображається і на внутрішніх почуттях художників. Тому кожна робота, представлена на виставці “ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО” – це наші особисті переживання та бажання розказати про них світові. Всі акварелі, які відвідувачі галереї “Митець” можуть побачити на цьому чудово організованому вернісажі, є надзвичайно цікавими. І не лише для поціновувачів жанру акварелі, а й для професіоналів, які неодмінно завітають до нас у гості протягом 12 днів лютого…  Три роботи відомих українських художників із Києва та Одеси, представлені у цій експозиції, плануємо продати. Кошти підуть на потреби солдатів та офіцерів Збройних Сил України. Взагалі, чимало митців, які є учасниками колективної виставки “ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО” давно і активно підтримують нашу Армію. І не лише словом, а конкретними справами. Зазвичай, частину коштів, виручених від реалізації своїх акварелей, художники переказують на підтримку української Армії. Це важливо. Так буде і цього разу.

І на завершення нашого бліц – інтерв”ю хочу наголосити : колективний вернісаж  “ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО” кращих акварелістів України – це виставка про війну і про себе. Отож, чекаємо гостей!»

«Акварель – техніка унікальна, надзвичайно гнучка і дуже складна, – сказав, відкриваючи виставку, відомий український художник, педагог та мистецтвознавець Олексій Овчаренко. – Ця техніка чудово відображає характер нашого часу і, разом із цим, вона добре відображає також і характер кожного із учасників мистецької імпрези загальноєвропейського рівня.

Тема війни «звучить» всередині кожної роботи, представленої  на колективній виставці “ВІД *ЧУТТЯ. ВІД *ЛЮТОГО”. Безумовно, є співзвучність, є резонація… Будемо відвертими : іноді роботи, представлені у галереї «Митець» не на пряму торкаються теми війни. Але внутрішня напруга досить виразно присутня практично у кожній із них. І ця напруга позначається у будь-якому мотиві.»

А ось – список художників, що беруть участь у виставці, за алфавітом:

 1. АМІРОВА НАТАЛІЯ
 2. АРЄП’ЄВА ВАЛЕНТИНА
 3. БАЛАН УЛЯНА
 4. БЕЗКОРОВАЙНА МАРІЯ
 5. БОГОМОЛОВ АНДРІЙ
 6. БРАНДТ СЕРГІЙ
 7. БРИКСА ОЛЕКСАНДРА
 8. ВОЙТОВИЧ СВІТЛАНА
 9. ГРИГОР’ЄВ СЕРГІЙ
 10. ГРИГОР’ЄВА ВАЛЕНТИНА
 11. ГРЕСИК ІРИНА
 12. ГУРСЬКА НАТАЛІЯ
 13. ДУДНІЧЕНКО ЦОЙ ОЛЕНА
 14. ДУБРІВНА АНТОНІНА
 15. ЗАРЕЦЬКА ОЛЕНА
 16. ЖИВОТКОВА ТЕТЯНА
 17. ЖУРАВЛЬОВА НАТАЛІЯ
 18. ЄРМАК-ДОЛГОВА ЛАРИСА
 19. ІВАНИШИН ОЛЕНА
 20. КАРПЮК СТЕПАН
 21. КІСІЛЬОВ МАКСИМ
 22. КЛИМЕНКО СВІТЛАНА
 23. КЛОЧКО ОЛЬГА
 24. КОРНІЙЧУК САША
 25. КОХАЛЬ НАТАЛІЯ
 26. КРАСНАЯ ТЕТЯНА
 27. КУЧАБСЬКА ГАННА
 28. КУЧАБСЬКА НАТАЛІЯ
 29. ЛЕОНОВИЧ МАРИНА
 30. ЛЕТИНСЬКИЙ ІГОР
 31. ЛУКАЧ ОЛЬГА
 32. МАЗУНІНА СВІТЛАНА
 33. МАЛИШЕВА ТЕТЯНА
 34. МАРТИНЕНКО ОКСАНА
 35. МАТЮШКО ОЛЬГА
 36. МОКЄЄВА ДІАНА
 37. МУХІНА ВІРА
 38. ОЛЕКСАНДРОВА СВІТЛАНА
 39. ОЛЬХОВА МАРИНА
 40. ОРЛОВСЬКА ОЛЬГА
 41. ОТЧИЧ ГАЛИНА
 42. ПАНАСЮК ОЛЕНА
 43. ПАНАШИЙ ІРІНА
 44. ПАНКРАТОВА ГАННА
 45. ПОНОМАРЕНКО ЛАРИСА
 46. ПОТАПЕНКО ІРИНА
 47. ПУГАЧЕВСЬКИЙ ГЕНАДІЙ
 48. ПУГАЧЕВСЬКА ТЕТЯНА
 49. РИЧКОВ МИХАЙЛО
 50. РЕНЬКАС ГАННА
 51. РОМАНОВА ТАМАРА
 52. РУДНЄВА ВІКТОРІЯ
 53. СОЛОВ’ЙОВА ОЛЬГА
 54. СОЛОВЕЙ ТЕТЯНА
 55. СУЛЕЙМАНОВА ІРИНА
 56. ТРОХИМЕНКО ІГОР
 57. ФЕДОРЕНКО ЛІНА
 58. ФЕСЕНКО СВІТЛАНА
 59. ХОРОШАЄВА-ЖМІНКА ОЛЕНА
 60. ХРІСАНФОВА ДАР’Я
 61. ЦАРИКОВСЬКА ГАННА
 62. ЮЗЕФОВИЧ ЛАРИСА
 63. ЮРЧЕНКО ІГОР
 64. ЯНУШКОВА САМІРА

Прикметно, що досить значна частина митців, представлених у цьому списку, є членами Міжнародного арт-об”єднання «Повертайся живим!».  І їхні твори, виконані у жанрі акварелі,  вже неодноразово демонструвалися у військових шпиталях та санаторіях, у яких нині відновлюють свої сили та здоров”я героїчні солдати і офіцери Збройних Сил України. Спонсором виставки “ВІДЧУТТЯ. ВІДЛЮТОГО”, яка триватиме у стінах київської галереї «Митець» до 19 лютого,  є виробник якісних фарб та акварелі для художників фірма «Rosa Gallery». Адреса галереї «Митець» : вул. Велика Васильківська, 12. Вхід вільний.

PS : Сьогодні – 349 день війни волелюбного українського народу проти підступних рашистських загарбників. Борімося – поборемо! Нам Бог помагає!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#акварель #Митець #ГалереяМитець #КаринаКравець #СергійКомісаров #ТамараРоманова #виставкаВідчуттявідлютого

#Перемога #ВірювПеремогу #преміяМитець #ЗСУ #НСХУ #КОНСХУ #СергійКомісаров #Мистецтво #Мистецькахвиля+

#художникиУкраїни

#художнівиставки #НаціональнаспілкахудожниківУкраїни

#Мистецькахвиля #Укрпресінфо

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я