Ляльковий світ Оксани Вдовиченко

0
118

Добрий вечір, нескорені! Сьогодні – 243 (!!!) день війни українського народу за наші Свободу та Незалежність. В черновик раз дякую тобі, моя журналістська доля, за нове знайомство із справді дуже цікавою і щедрою душею Людиною, творчість якої дарує радість мільйонам наших співвітчизників!

                     

На відкритті колективної виставки “Обереги захисникам” у великій Лаврській дзвіниці одна із її організаторок – Диана Маринич – познайомила мене із художницею інтер’єрної народної ляльки, народним майстром Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Оксана Вдовиченко .

                   

Колекція дивовижних робіт цієї приємної у спілкуванні жінки просто зачаровує…З усього видно, що моя нова знайома із дитинства закохана у свою справу.

               

Я запропонував пані Оксані “делегувати” частину ляльок, зроблених її невтомними руками, на виставку, яку разом із українськими художниками, а також нашими польськими друзями та партнерами по реалізації Міжнародного арт – проекту “Повертайся живим! ” Збігнєвом Богушем, Alina Onishchuk , Вадим Онищук , Наталя Чернецька та Marc Qn Qnicki ми плануємо організувати та провести у День Незалежності Республіки Польща в Центрі для українських переселенців у Варшаві. Відкриття вернісажу заплановане на 12 листопада.

               

Народна майстриня Оксана Вдовиченко без вагань сказала : “Будь ласка! Це ж для наших співвітчизників… Аби і їхнє серце зраділо…” Дякую, пані Оксано, за сприяння нашому міжнародному волонтерському проєкту! Разом ми – велика сила!

 

                       

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Оксана Вдовиченко м.Київ

Oksana Vdovychenko Kyiv

Художник інтер’єрної народної ляльки. Народний майстер, член НСМНМУ. Майстриня народилася в м. Дніпрорудне Запорізької області. Ось як Оксана згадує про дитячі роки: “Світ завжди видавався мені дивовижним. Маленькою, я приїжджала до бабусі на літо в с.Галаївець на Сумщині, набирала старовинних казок, залазила на яблуню в бабусиному садочку і читала про чаклунів і містику, завжди вірячи в це. Бабуся навчила вишивати хрестиком. Вона була вчителькою української мови, і діти подарували їй величезну ляльку україночку. Сорочка у ляльки полиняла, і ми разом з бабусею приводили її в ідеальний стан”. Так вчилася майбутня майстриня і крою, і шиттю, і різним побутовим хитрощам. бо в родині всі були творчі і намагалися робити речі своїми руками. Після закінчення середньої школи вступила до технічного університету ,обравши спеціальність інженера мікробіолога харчової промисловості. Далі була цікава робота з італійськими меблями і дизайну. Це теж, як вважає майстриня, чарівний світ форм і текстур, який сприяє розвитку естетичного смаку. Лялькою Оксана почала займатися після того, як побачила ляльок пані Валентини Бердник-Сокоринської і, зачарована, прийшла до неї на майстер-класи в 2009 році .З тих пір майстриня використовує свої знання і вміння, постійно опановує нові навички шиття, щоб створити свою особливу впізнавану Ляльку. Наразі вона має багату творчу спадщину: її ляльки оселилися в різних куточках світу; одну з ляльок майстрині було подаровано королеві Великобританії Єлизаветі ІІ на день народження. Іншу ляльку презентували Генеральному Секретарю Папи Римського Кардиналу Дзевішу. Ляльки Оксани Вдовиченко є також у відомих людей України. Оксана бере участь у виставках, ярмарках народних майстрів, має багато грамот, дипломів і нагород, залюбки вчить дітей та дорослих мистецтву виготовлення ляльки. Зараз майстриня працює над спільним канадсько-українським проєктом. «Я вчуся кожного дня,– розповідає майстриня.– Мені завджи цікаві нові ідеї, старовинні і нові техніки, експерименти з живими матеріалами. І лялька в пошуках креативу завжди зі мною».

Слава Україні! Слава Мистецтву! Слава Збройним Силам! Віримо у нашу Перемогу – і не лише на Культурному фронті… Віримо – і кожен на своєму робочому місці – щодня добрими справами наближаємо її щасливу мить!

#Україна #ЯлюблюУкраїну #Київ #Повертайсяживим #ОберегиЗахисникам #ВиставкаОберегиЗахисникам #Арт_проєктПовертайсяживим #ЯлюблюКиїв #ЗСУ #війна #Перемога #СергійКомісаров #ВірювПеремогу #OCAS #Укрпресінфо #GEoperator #художницяKSANNA #KSANNA #GlobalExpoCentrumTargowoKongresowe

#ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #НСХУ #Італія #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства «УКРПРЕС-ІНФО», арт-критик, організатор художніх виставок та пленерів, Заслужений журналіст України

Фото автора

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я