Відкриття колективної виставки “Обереги захисникам” у великій Лаврській дзвіниці

0
157

Добрий ранок, нація нескорених! Сьогодні – 241 (!!!) день війни нашого волелюбного народу проти рашистських загарбників… Як назовеш корабель, так він і попливе. І це вірно, це життєва мудрість, перевірена століттями… 21 жовтня на запрошення Диана Маринич разом із моїми друзями, які нині служать у лавах Збройних сил України, а також учасниками Міжнародного арт-проєкту “Повертайся живим!”, я завітав на відкриття колективної виставки “Обереги захисникам”.

                     
Її було відкрито у Великій лаврській дзвіниці на території Києво – Печерської Лаври. Ділюся свіжими враженнями від побаченого. Виставка “Обереги захисникам”, на мою думку, є одним із найяскравіших та найтепліших арт-заходів жовтня 2022 року в Україні. Цікава ідея, професійно розроблена концепція та чудова реалізація задуманого у практичній площині. А ще – і це найголовніше – виставка “Обереги захисникам” є супер актуальною у наш військовий час. Адже її девіз простий і зрозумілий мільйонам патріотично налаштованих українців, які щиро вірять у Перемогу України над підстуними ворогами : “Все для фронту – все для Перемоги!”
               
У цьому сенсі виставка “Обереги захисникам”, на якій ми побачили більше сотні енергетично сильних робіт талановитих живописців та майстрів народного мистецтва України, однозначно на 100 відсотків “перегукується” із десятками виставкових заходів Міжнародного арт-об’єднання “Повертайся живим!” під егідою Національної спілки художників України, які ми на постійній основі (!!!) проводимо у військовх шпиталях, художніх галереях та музеях із перших днів війни.
                   
Ба більше : відомі українські художниці Елена Смаль та Таня Золотухина, роботи яких є окрасою виставкових заходів нашого проєкту з моменту його заснування, також
беруть участь і у колективній виставці “Обереги захисникам”. І це абсолютно правильно. Чим більше в Україні та за її межами буде митців, які об’єднують свої творчі потенціали в ім’я Перемоги над орками, тим краще. Чарівна Діана Маринич познайомила мене із кількома учасниками виставки у Великій лаврській дзвіниці. І вони одразу ж висловили бажання приєднатися до потужного інтернаціонального колективу Міжнародного арт-проєкту “Повертайся живим!”
             
Тому із великою радістю констатую : 11 листопада цього року колекцію унікальних оберегів від кращих українських майстрів – а це ляльки-мотанки, мішечки із шматочками рідної землі, котильони, пояси, кулони, хрести, янголи, рушники, вишиті ікони, плетені браслети тощо – побачать відвідувачів ТРЕТЬОЇ пересувної виставки Міжнародного арт-проєкту “Повертайся живим! ” у Варшаві. До польської столиці ми їдемо на запрошення засновників Центру для українських переселенців Збігнєва Богуша, Вадим Онищук , Alina Onishchuk , Marc Qn Qnicki .
             
Саме тут 11 листопада, по завершенні пленеру у Варшаві за участі 12 художників, я разом із нашими польськими друзями та партнерами організую у галереї Центру потужну колективну виставку картин, на якій також будуть демонстуватися і роботи учасників виставки “Обереги захисникам”. Дякуємо, шановні Оксана Вдовиченко , Наталія Артюхова та Надія Сердюк, що приєдналися до нашої пересувної виставки! Слава Україні! Слава Мистецтву!
                       
Слава Збройним Силам! Віримо у нашу Перемогу – і не лише на Культурному фронті… Віримо – і кожен на своєму робочому місці – щодня добрими справами наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства «УКРПРЕС-ІНФО», арт-критик, організатор художніх виставок та пленерів, Заслужений журналіст України

Фото автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я