Презентація книги “Я – ФЕНІКС” Юлії Сак

0
937

Крізь терни – до зірок! І, як завжди, не “завдяки”, а “всупереч”…Так і лише так можливо досягти мети, яка є мрією усього твого життя – скільки б тобі не було років… Вчора мав честь взяти участь у найекстремальнішій в своєму довгому журналістському житті … презентації книги сучасної поезії.

Бо на перешкоді, немов Пилипи із конопель, виникли дурноголові московські ординці, які вже протягом двох тижнів поспіль і вдень, і вночі намагаються залякати киян своїми смертоносними іранськими дронами-камікадзе… А було так : на 15-30 шанувальники поетичного дару відомої української письменниці, сценаристки, режисерки, актриси та журналісти Юлия Сак були запрошені на презентацію її нової книжки “Я – ФЕНІКС”, яка повинна була відбутися у стінах Музею Шолом-Алейхема в історичному серці Києва. І тут – на тобі : повітряна тривога…
Вже друга поспіль протягом одного дня. Музей зачинено. Такими є суворі правила безпеки…Війна… Отож, більше години презентація поетичної збірки Юлії Сак перебувала під загрозою зриву. Її учасники хотіли навіть провести її на… дитячому майданчику у дворі одного із сусідніх житлових будинків – як варіант. Або – у підземному переході торгівельного центру… І тут – довгоочікуваний відбій повітряної тривоги! Отож, повернувшись до Музею Шолом-Алейхема, ми провели презентацію цієї книжки у експрес-режимі саме тут.
Юлія Сак прочитала кілька своїх ліричних віршів, написаних протягом 8 місяців війни рашистів проти нашого волелюбного народу. Слухав їх, затамувавши подих : яка у цих рядках глибина! Це – справжня Поезія, яка лине із серця… А ще, слухаючи авторку цих поетичних рядків, я впіймав себе на думці : якщо такі красиві тендітні жінки,як Юлія Сак, пишуть такі чудові ліричні вірші під гучне завивання сирен і постійні вибухи ракет підстуних ординців у нашому золотоверхому Києві, то нас, українців, ніколи і нікому не зламати.
Як би наші вороги не намагалися зробити це, кусаючи себе – у безсилій люті – за обдертий вовчий хвіст! Адже мужній наш народ, немов казковий птах Фенікс, все одно відродиться із попелу – тому що слова “Свобода” та “Незалежність” є головними, коли йдеться про генотип української нації. Дякую тобі, талановита людина Юлія Сак, що зайвий раз нагадала нам про це. Впевнений,що твоя нова книга, написана у фронтовому Києві, просто приречена на успіх. Адже вона потрібна мільйонам сильних духом людей, які так само, як і ми з тобою, щиро вірять у перемогу українців над хижими кремлівськими завойовниками.
Слава Україні! Слава нашій Культурі! Слава ЗСУ! Віримо у нашу велику Перемогу і кожен – на своєму робочому місці – добрими справами своїми наближаємо її щасливу мить!

PS : Сьогодні – 239 (!!!) день війни… Борімося – поборемо! Нам Бог помагає!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства «УКРПРЕС-ІНФО», арт-критик, організатор художніх виставок та пленерів, Заслужений журналіст України

Фото автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я