Виставка «Крим. Сонце зійде» на території “Софії Київської”

0
175

Чий Крим? Для переважної більшості українців це питання – із розряду риторичних… В тому числі – і для вітчизняних митців, які просто не уявляють свого життя без сонячного півострова. Адже вони працювали на його території у довоєнний час практично щороку…

Тому Крим назавжди залишився у пам”яті тисяч українських художників, а також – на їхніх полотнах. «Крим. Сонце зійде» – так називається колективна виставка 8 митців (подробиці – на афіші) ,яку було відкрито 24 червня у Музеї “Будинок митрополита” Національного заповідника «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24). Цікава деталь : відкриття вернісажу організатори заплановали ще на 26 лютого 2022 – до Дня спротиву окупації Криму.
Але, як мовиться, не судилося… Адже 24 лютого почалася війна рф проти України… І вона триває вже 123 (!!!) день поспіль… Ось і сьогодні, у неділю, кияни вкотре прокинулися під виття сирен повітряної тривоги… Підступні орки знову зруйнували на території нашого квітучого міста ще два будинки… Є жертви…
«Відкриваючи виставку через чотири місяці після російського вторгнення в Україну, ми робимо акцент на ще одному трагічному аспекті анексії Криму – долях десятків тисяч українських громадян, які змушені були покинути свою малу батьківщину через переслідування з етнічних чи політичних мотивів і яких справжня, не гібридна війна наздогнала вже на “материковій” Україні. Тепер уже мільйони українців відчули жах вимушеної втечі й гіркоту вигнання на власному досвіді», – сказала організаторка виставки «Крим. Сонце зійде» , Co-founder&Director в Міжнародний Інститут Культурної Дипломатії Tanya Kalyta.
Слава Україні! Слава Мистецтву! Із перших днів війни і дотепер ми працювали і далі працюватимемо на Перемогу України над окупантами. І кожен – на своєму робочому місці – конкретними справами й надалі наближатимемо її щасливу мить!
Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я