Обереги для воїнів ЗСУ – від київських та вінницьких дітей!

0
5545

На те вона й пересувна, щоб і до вас приїхала вона! 7 червня із картинами більш ніж 120 сучасних живописців із 5 країн Європи, представленими на Міжнародній колективній виставці «Повертайся живим!» у галереї «Хлібня» на території Національного заповідника «Софія Київська», познайомляться воїни Збройних Сил України, які загоюють рани у Вінницькому військовому шпиталі.

     
Їдемо до наших героїчних солдатів та офіцерів у гості на запрошення керівників Фонду Володимира Прудивуса, які дуже допомогли нам у організації вернісажу у Києві. У Вінниці розгортаємо виставку «Повертайся живим!». Але формуємо її не на основі оригінальних робіт. Беремо із собою у дорогу більше 80 якісних принтів картин, які виготовили і оформили напередодні поїздки.
        
А для того, аби суттєво покращити бойовий дух наших захисників, які відновлюють свої сили та здоров”я у стінах Вінницького військового шпиталю, вирішили взяти із собою у дорогу невеличкі сувеніри, виготовлені руками київських дітей. Дякуємо засновникам київського Музею миру і особисто Сергієві Громову , що підготували ці презенти. Обереги, зроблені київськими школярами, плануємо вручити воїнам разом із малюнками, які для них намалювали вінницькі хлопчики та дівчатка. Ось такий приємний мікс…
     
На кожному із малюнків руками дітей написане звернення до воїнів-визволителів, які нині проходять курс реабілітації у шпиталі. Воно складається лише із двох слів : «Повертайся живим!» Сподіваємося, що ці слова, які линуть від дитячих сердець, стануть стимулом для кожного із наших захисників. Аби він якомога скоріше одужав і знову поїхав на фронт – визволяти нашу рідну землю від підступних орків.
Обереги та дитячі малюнки – допомога засновників Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!» та Національної спілки хдожників України славним воїнам ЗСУ.
   
А пересувна виставка «Повертайся живим!» після відвідання Вінниці вирушить шляхами – дорогами України. У багатьох обласних центрах на неї чекають солдати та офіцери Збройних Сил України, які лікують важкі поранення, отримані у боях за Свободу та Незалежність нашої держави…
   
Слава ЗСУ! Слава Мистецтву! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

З давніх часів люди використовували обереги. Оберіг – предмет, якому приписують надприродну здатність відвертати від його власника хвороби, біду, приносити щастя і гаразди. Це – чарівний предмет, що призначений захищати свого власника від будь-якої небезпеки. Оберіг наче створює захисне поле між людиною і небезпекою, магічно захищає свого власника, робить непомітним та невразливим до зла. Через це обереги були надзвичайно затребувані ще з давніх-давен.
З початком окупації росією України у 2014 році наші воїни взялися за зброю та пішли боронити рідну землю. Щоб убезпечити своїх батьків, братів, дітей, жінки та діти почали виготовляти обереги. Традиційний оберіг – це лялька мотанка, але фантазія українців пішла набагато далі. У вигляді оберегів виготовлялися й ангели, і птахи, і коні, і бабки, і браслети, і звичайно – підкови. Перед святами робили обереги – атрибути цих свят: Новий рік – ялинка, день святого Миколая – маленька панчошка чи мішечок, у який дбайливі дитячі рученята вкладали цукерку, на Великдень – мішечок з вишитим хрестиком або просто вив’язаний хрестик.
!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!»

 
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я